Početna stranica Početna stranica > Ostale biljne vrste - Forum o biljkama > Začinsko i ljekovito bilje
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Rosopas
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Rosopas

 Odgovori Odgovori Stranica  12>
Korisnik
Poruka
angi View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 02 Travanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1139
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje angi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Rosopas
    Objavljeno: 26 Travanj 2007 u 14:00
uzgaja li tko rospopas u svom vrtu ?
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Ivan View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
Autor ljekovitog bilja

Pridružen: 24 Travanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1213
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ivan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Svibanj 2007 u 09:36
Originalno poslano od člana angi angi napisao:

uzgaja li tko rospopas u svom vrtu ?
zasto bi ga uzgajala, pa on moze niknuti sam kao korovTongue?!
Na vrh
angi View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 02 Travanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1139
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje angi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Svibanj 2007 u 13:28
tražim rosopas već dugo za svoju prijateljicu, njoj treba za lijek;
mi ga u gradu nemamo makar je i korov, eto to ti je kad korova nema u teglama na balkonima
Na vrh
Ivan View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
Autor ljekovitog bilja

Pridružen: 24 Travanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1213
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ivan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Lipanj 2007 u 10:36
Originalno poslano od člana angi angi napisao:

tražim rosopas već dugo za svoju prijateljicu, njoj treba za lijek;
mi ga u gradu nemamo makar je i korov, eto to ti je kad korova nema u teglama na balkonima
Malo proseci van grada uz rub.. nai ces ga uz stare kuce... sok je ljekovit, narocito za bradavice...a i kad s eskuha sa zumanjkom i pojede kod iznenadnih srcanih boli jako pomaze (isprobao na sebi)
Na vrh
angi View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 02 Travanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1139
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje angi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2007 u 13:58
hvala Ivane,
brža je bila moja prijateljica; sad rosopas ima u tegli
 
Na vrh
Ivan View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
Autor ljekovitog bilja

Pridružen: 24 Travanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1213
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ivan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Lipanj 2007 u 10:56
Originalno poslano od člana angi angi napisao:

hvala Ivane,
brža je bila moja prijateljica; sad rosopas ima u tegli
 
SUPER Smile, no razlika je u ljekovitosti .
Na vrh
Nickless View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 04 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 159
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nickless Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Srpanj 2008 u 14:09
Pročitao sam te čuo od ljudi da se njegovim sokom vrlo uspješno uklanjaju virusne bradavice. Nabavio prošlu jesen, zasadio i evo ga. Sad me zanima ima li tko iskustva u toj primjeni i sam postupak (kako, koliko, koliko dugo) ...
 
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Srpanj 2008 u 15:56
Poznato mi je, njegov narančasti sok se nakapa na bradvicu, 2-3 puta na dan, više dana, ovisno o veličini bradavice.
 
Ja sam provala sa jednom drugom biljkom, vrsta sitnog seduma sa starih zidova i sigurno pomaže!
Na vrh
Šeflera View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Lokacija: Stankovo
Status: Offline
Bodovi: 2274
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Šeflera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Srpanj 2008 u 16:24
Rosopas je Mihina teta stavljala sebi na bradavice na rukama. Kad biljčicu otrgneš ona pusti sok crvenkaste boje. S tim se natrackala po bradavici nekoliko puta dnevno dok nije nestala ili se osušila ili što već bradavica radi!
Rekla je da joj niš nije pomoglo protiv bradavica osim toga!
Kod nas na dvorištu raste kao korov i to na zidu , betonu, travi, ali primjetila sam da najljepše raste u pukotinama u zidu1

Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Srpanj 2008 u 22:21
...po nekim starim straim recepturama rosopas je dobar ljek za boelsne oči a pogotovo one koje su navukle mrenu...ali pošto je jako ljut u oku i peče ( a može i izgrist oko  zato oprez!!!) mora se upotrebljavati jako pažljivo: par puta dveno kad prođete kraj njega protrljajte mu prstima jedan listić da pusti sok na prste....ili čak manju grančicu.... i tim mrvu vlažni prstima ili čak i suhima ali učinak će biti prođite/ili samo dotaknite dotaknite onu točku koja nastaje u vanjskom kutu oka gdje se spajaju vjeđe pa par milimetara prema van na kosti ( da ne uđe u oko!!!) ...te aktivne tvari koje trebaju pomoći će preko kože i vanjskog dijela u oko taman koliko trebaju..... ovo je vrlo star receptura i kažu učinkovita ako je čovjek ustrajan i dugo vremena to radi....
Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Veljača 2009 u 21:45
...vratila se sa puta na kontinentu i ispod snijega isčeprkala mlade listiće rosopasa koji već tjera...rame uz rame sa mladom koprivom ( isto ispod snijega :))
Na vrh
gorannn View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 23 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 8
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gorannn Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Listopad 2009 u 12:26
Bok ljudi friski sam ovdje pa ako neko ima volje da mi malo pomogne trebao bi biljku rosopas za lijek?
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Listopad 2009 u 19:52
Nažalost ne mogu ti pomoći u nabavi jer ga nemam i bolje to objaviti samo u oglasima, ovo je tema za raspravu o biljci, ali znam da se lako može pronaći na rubovima šumaraka u kontinentalnom dijelu.... - samo neznam jel zaštićen i jel se upoće smije iskopavatiEmbarrassed
Na vrh
sasafras View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Listopad 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1257
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sasafras Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Listopad 2009 u 23:42
Nije zaštićen. Bar tako kaže popis na portalu hrvatskih šuma. Ja sam ga u 7. mjesecu spazio u centru grada pored ulaza u neko skladište jedne propale firme. Neka žičana ograda i iza nje grmlje a između raste rosopas. Nisam bio siguran da je on pa sam otkinuo stabljiku s listom i cvijetom da usporedim sa slikom na netu ali čim sam otkinuo grančicu, počeo je curiti žuti sok. Usporedio grančicu sa slikom i sutradan otišao i nekako kroz ogradu iščupao cijelu, dosta visoku biljku. Posadio sam ju doma i cijela se osušila ali počelo iz korjena tjerati novo lišće. Sada se već lijepo razrasla. Sutra ću slikati.
Moj je klinac prije jedno 7-8 godina imao bradavicu na nozi i smetalo mu je u obući. Čula žena da pomaže rosopas i mi pretražili cijeli travnjak iza vrta, berek iza travnjaka, livade iza i nema rosopasa. Nakon nekoliko dana dođe kod nas jedan prijatelj i mi mu pričamo da trebamo rosopas. Kad je izlazio, stane kod našeg cvjetnjaka i kaže: evo ti rosopasa. Cvijetalo lijepo žuto i nismo ga počupali. Otišla sinova bradavica u roku keks.
Sutr ću baš pogledati jel ima tamo još toga. Ionako prolazi onuda. Valda će se primiti sada ako se meni primio u 7. mjesecu, pa ti gorannn, mogu poslati ako je za lijek a nemožeš ga negdje kod sebe nabaviti. 
Ništa mi ne pada na pamet
Na vrh
sasafras View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Listopad 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1257
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sasafras Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Listopad 2009 u 13:58
Evo našao rosopasa ali ne mogu do njega. Kroz ogradu samo otkinuo grane jer su krte a ruke mi kratke da ga iščupam s korjenom. Dali se on može spelcat pa da te grane stavim u vodu ili zemlju?
Ništa mi ne pada na pamet
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Listopad 2009 u 16:48
Mislim da ne može, da mora biti baš korijen, nažalost.
Na vrh
sasafras View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Listopad 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1257
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sasafras Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Listopad 2009 u 13:43
Ostala mi jedna grančica u autu i tek danas vidim da na sebi ima male mahunice jedno 2-3 mm debele i 2-3 cm dugačke i u njima sjeme. Sutra idem to pokupiti pa ako nekom treba...
Ništa mi ne pada na pamet
Na vrh
prepelica View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 12 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 149
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje prepelica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Listopad 2009 u 23:21
Šaljem Goranu sisačke primjerke. Nekad sam i ja tražio tko će mi dati rosopas, a sada tražim nekoga tko će mi ga iskorijeniti.
Na vrh
Ruža crvena View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 06 Srpanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ruža crvena Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Srpanj 2012 u 14:22
Bok ljudi, nova sam. Sutra će mi poznanik poslati rosopas sa korijenom. Mogu li ga posaditi u teglu? Treba li zalijevati? Meni treba zbog virusnih bradavica. Na forumu sam pročitala da se direktno sok stavi na bradavicu, a na internetu piše da se sok pomiješa sa čajem od lipe. Može li me netko savjetovati tko ima iskustva?
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Srpanj 2012 u 22:42
Posadi ga u teglu i zaljevaj.To je korov,uspjet ce,sigurno.
Na bradavicu stavljaj cisti sok ali pazi da ne zamazes okolno tkivo jer
ce i njega ostetiti.
Sadržaji o kojima pišem su informativnog karaktera.Za korištenje mojih savjeta i recepata pitajte svog liječnika ili ljekarnika.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  12>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,186 sekundi.