Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Savjeti
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Posudice za sadnju od starih novina
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Posudice za sadnju od starih novina

 Odgovori Odgovori Stranica  <12
Korisnik
Poruka
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Travanj 2011 u 20:46
....popodne   prvi put radila  tuljke   i  casice....nisam pripremila dovoljno papira  a  ni  rahle zemlje  pa  sam  nezadovoljna  akcijom...htjela   sam  povrce  staviti  u  neki  papir  bez  tiska  a  cvijece  moze  i  u  novinu....planiram  prilikom  sadnje  ipak   maknuti  tuljak  od  kartona,  prerezati nozicama...
...i  ja  sam  primijetila  da  ona  stiropor-saca  brzo   gube  vodu...
 
....pretrpala  sam  se  rasadom  a  vremena  nemam  dovoljno  pa  me  to  sve  frustrira...
 
...Cimi,  sto  mislis   ako  mi  je  rasad  rajcice  dobio  tockice  na  prvim  listicima,  ne   na  prvim  pravim   nego  onima  od   klijanja,  cini mi  se  da  su  to  one  gljivice  sto  poslije  poharaju  cijelu  biljku   -   da  li  da  bacim   taj  rasad  i  posijem   novi?????
...mislim  da  je  to  sorta  sljivar  iz  sjemenare...
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Travanj 2011 u 21:03
Nije baš  posudica od novinskog papira,ali  zadnje vrijeme sve sijem u ove posudice za jaja.Rezulatati su vise nego odlicni....
Sijem i u  pvc kutijice,ambalaža u kojoj dođu kolači...Jest da se ne može saditi u vrtu direkt al  je jako zahvalno za biljke koje teže niču...

Jupiiiiiiiiiii
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Travanj 2011 u 21:09
....sijala  sam  i  ja u  slicne  posude  i  pokrila  folijom...cini  mi  se   ta  folija  odlicna  jer  ubrza  klijanje....ali  problem  je  prenosenje  u  posudice,  korijenje  se  ispreplete  i  tesko  je  razdvojiti  male  klijance....
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Travanj 2011 u 21:34
Da to izbjegnes,presadš ih čim klijanci dobiju drugi par listova...Tada nema problema..Ja sam presadila ehinaceae bez problema..Poslužila sam se kašikom,supenom! :D Njom sam  izvadila klijance sa sve zemljom i stavila u saksijice..Biljke super napreduju.Prezadovoljna sam..
Jupiiiiiiiiiii
Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Travanj 2011 u 21:40
Manči, za presadnice rajčica koje su dobile flekice preporučila bih ti da ih svakako odvojiš od ostalih. Ja ih nebi bacila već bi pustila da vidim što će se dogoditi - možda sve prođe bez posljedica, a baciti ih stigneš i kasnije. Možda bi bilo korisno tretirati ih nekim fungicidom? Nemam iskustva sa tim jer do sada su mi flanci uvijek bili zdravi.
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Travanj 2011 u 22:06
...one  i  jesu  odvojene  jer  sam  sijala  u  vise  posuda...u  ovoj  su  pregusto  niknule  i  skoro  pojele  zemlju...mozda  sam  trebala  ranije  pikirati...
Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Travanj 2011 u 22:23

Mislila sam da ih odvojiš tako da ih udaljiš od ostalih presadnica.
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Travanj 2011 u 09:41
....da,  to  sam  i  napisala   da   su   udaljene  od   drugih, i  sijane   i   presadjene  u  casice....
...tnx   na  pomoci....
Na vrh
Lavandablue View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Travanj 2008
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 601
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lavandablue Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Svibanj 2011 u 17:25

jeste i ja sam cuila za to klijaliste sa kartonskom ambalazom od jaja,

i bas cu za dan dva posejati vlasac, paradajz seri i jos neke zacinska biljkice cija semena imam.
 
 
Na vrh
Lavandablue View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Travanj 2008
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 601
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lavandablue Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Svibanj 2011 u 17:29
Originalno poslano od člana alisa alisa napisao:

Da to izbjegnes,presadš ih čim klijanci dobiju drugi par listova...Tada nema problema..Ja sam presadila ehinaceae bez problema..Poslužila sam se kašikom,supenom! :D Njom sam  izvadila klijance sa sve zemljom i stavila u saksijice..Biljke super napreduju.Prezadovoljna sam..
 
 
 
bas si iskusna majstorica, poslusacu tvoj savet jer cu takvo sejanje uraditi prvi put do sada smile55 
 
 
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Svibanj 2011 u 18:25
Lavandablue,nečeš se pokajati..Obavezno javi rezultate experimenta..
Jupiiiiiiiiiii
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.