Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Savjeti
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Posudice za sadnju od starih novina
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Posudice za sadnju od starih novina

 Odgovori Odgovori Stranica  12>
Korisnik
Poruka
monna-1 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2598
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monna-1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Posudice za sadnju od starih novina
    Objavljeno: 03 Srpanj 2008 u 18:09
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
monna-1 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2598
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monna-1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Srpanj 2008 u 18:18

Napravite male posudice za uzgoj biljčica od starih novina,  brzo i bez dodatnih troškova. Nekoliko listova starih novina stavite jednu preko drugih i omotajte oko manje staklene čaše, (možete ih prije i odrezati na veličinu koja vam treba). Ispod mora ostati najmanje 3 cm  ispod ruba, da bi se od toga, kad se složi, napravilo dno posudice. Gornji rub zavrnite, da bi posuda dobila na čvrstoći. Ako još što viri, slobodno zalijepite s malo selotejpa. Složite u neku posudu i spremne su za sadnju, kada sjemenke dostignu visinu, odmah ih s posudicom presadite u vrt.

Ja sam to isprobala i rezultat je bio super, nemoram kupovati pločice humusa, ovako sve odmah posadim u vrt bez šokova za biljku.

probajte i vi, nadam se da će dobrodoći i ovaj savjet smile127

Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Srpanj 2008 u 19:18
Monna,hvala za ovo.Ja kupujem one razgradive teglice no kako toga podosta sadim ovo će mi biti odlično.Thumbs%20Up
Na vrh
monna-1 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2598
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monna-1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Srpanj 2008 u 20:43
Najbolje je to što se papir, kada se biljke posade u vrt i zaliju, počinje sam razgrađivati. Ja inače koristim po 2 sloja dnevnih novina (da ne reklamiram sada)Wink, i biljke normalno napreduju, bez stagniranja kad ih se posadi!
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Srpanj 2008 u 22:07
P ovo je fantastično, tako se izbjegne šok za biljkicu, riješiš se novina i ne trošiš na čašice i posudice od plastike,koju usput rečeno mrzim.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
MGrubi View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 31 Ožujak 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 137
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje MGrubi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Srpanj 2008 u 08:54
a da je pitam nešto glupo: klijanje traje i traje.. biljčice je potrebno zalijevati
kako papir to izdrži?
kako se ne raspadnije prije vremena za presad?
autosjedalica glavu čuva
Na vrh
Brbe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 05 Lipanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 874
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Brbe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Srpanj 2008 u 09:55
Pa oko tog pitanja mislim da je logičan odgovor da se pazi kolko i kako se zaljeva....
ipak za klijanje biljčica je potrebna vlažna zemlja a ne mokra mokra....
samo malo pripaziš da ne naljevaš voduWink
Na vrh
monna-1 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2598
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monna-1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Srpanj 2008 u 09:56

Gotove posudice sa zemljom i sjemenkom ili bljkom poslažeš na plastični dublji pladanj, a može i u pl. žardinjere, one obične, što kupiš za par kuna, jednu do druge i normalno zalijevaš.Bitno je da ti posuda u kojoj ih držiš prelazi barem malo visinu papirnatih čašica.

Na vrh
dugokosa View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 07 Svibanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 886
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dugokosa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Srpanj 2008 u 10:00
ja znam ponekad skupljati tuljce od wc papira i kuhinjskih rola pa u njih sadim, sijem i sve zajedno u vrt 
sutra je novi dan
Na vrh
monna-1 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2598
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monna-1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Srpanj 2008 u 12:13

Dugokosa, još jedna korisna ideja Thumbs%20Up

Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Siječanj 2009 u 23:31
Sada ću i ja jedno glupo pitanje. Olovo iz novina, zar ono ne smeta biljkama?
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Veljača 2009 u 13:06
U nekim tekstovima o kompostiranju je naglašeno da se ne odlaže novinski papir zbog olova !?
Za sjemenke cvijeća sam koristila novine, ali za povrće ću svakako rađe poslušati savjet dugokose: S njima u role wc papira ili toalet. ručnika.
 
 
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
IVANA IVA View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 10 Veljača 2011
Status: Offline
Bodovi: 11
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje IVANA IVA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Veljača 2011 u 23:27
zgodno, ja sam jedne godine koristila tetrapake od mlijeka, prepoloviš ih na pola po visini i dobiješ dvije teglice, složiš u drvenu košaricu i super, kad presadiš biljke teglice baciš.....jednostavno i praktično...
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Veljača 2011 u 07:15
Koliko je meni poznato olovo više nije u potrebi za štampanje novina.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Veljača 2011 u 01:40
Mislim da sam čitala negdje da se farbe prave od soje, jedino treba paziti na ljepila kod kartona.Smile
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Veljača 2011 u 05:51
Tek nedavno sam pročitala da se već dugo olovo ne koristi za novine. A do tada sam ih izbjegalava.
Lani sam se zabavila tuljičićima od novina. Nije loše, samo treba paziti da vlaga bude umjerena.
A role su se pokazale super. 
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Veljača 2011 u 13:38
I meni su te rolice super i ostavljala sam ih, ali neću ih smjeti primjeniti na povrću jer mi se čini da su oni slojevi ljepilom ljepljeni a tko zna kakvim.Smile

Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
Kiki-ko? View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 10 Veljača 2010
Status: Offline
Bodovi: 6667
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kiki-ko? Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Ožujak 2011 u 12:12

Ovo mi je super ideja jer su mi tegle uvijek bile preteške za transport na otok.

Da imam rep mahala bi s njim
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Travanj 2011 u 14:32
.....idem  i  ja  s  tim  rolicama  i  tuljcima....poludio    rasad....
Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Travanj 2011 u 18:35
Ja sam prošle godine dio posijala u role od toaletnog papira i dio u kupovne male posudice napravljene isto od papira. Međutim, nisam bila zadovoljna sa rezultatima.
Naime, role su od dosta debelog sloja papira i poslije sadnje u vrt  nisu se u vrtnoj zemlji raspale već su ostale gotovo cijele i sve mi se čini da su na neki način pomalo i sprečavale širenje korjenja. Što se tiče kupovnih posudica one su (valjda zbog poroznosti) toliko isušivale zemlju tako da je biljčice trebalo jako često zalijevati.
Nabavila sam si i ploče od stiropora sa posudicama / udubljenjima za sijanje biljaka i to ne sa onim malim, već sa velikim udubljenjima i u to sam sijala, ali isto se jako isušivala zemlja pa sam i od toga odustala.

Kroz ovih par godina koliko si sijem presadnice za vrt najbolje mi ispada kada posijem u plastične teglice od pola litre i u njima uzgojim biljčicu pa ju  sa tom zemljom posadim u vrt. Papriku i paradajz sijem tako da u svaku teglu posijem četiri sjemenke, a kada porastu ostavim samo dvije. Krastavce i dinje isto tako. Istina je da za veći broj teglica treba malo više mjesta, ali su rezultati takvog uzgoja presadnica jako dobri.

Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  12>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.