Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Dnevnik radova
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Monnin dnevnik
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Monnin dnevnik

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2324252627>
Korisnik
Poruka
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Srpanj 2009 u 11:59
Ma mona genije si, taj vodeni vrt je tako simpasmile78, i terasa je superClap
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
monna-1 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2598
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monna-1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Kolovoz 2009 u 18:59
Ovih dana išla sam u potragu za kupinama, ne pitajte me kakvi su mi prsti bili boje....ali džem od njih je mljc-mljac!
 
 
Od 15 kg. šljiva sam napravila i malo pekmeza, da se nađe za zimu i buhtlice
 
"Friends are Flowers in the Garden of Life"
cvjetnavila.blogspot
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Rujan 2009 u 16:11
Vrijednice naša, super su flašice s pekmezom!!!!
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
monna-1 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2598
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monna-1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Rujan 2009 u 21:47
Hvala Anaida! Trebala bih opet u berbu kupina da ih zamrznem za kolače Smile
 
Ovih dana kosimo dvorište, voćnjak, čupamo korov...
sakupljam sjemenke i sušim.
"Friends are Flowers in the Garden of Life"
cvjetnavila.blogspot
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Rujan 2009 u 22:24
Ti me u totalni bed uvijek baciš sa svojim radovima u svakom pogledu.
Ja već danima smišljam kako da izradim etikete za pekmeze i ništa mi nije palo na pamet a sad vidim ove tvoje uratke.
Kako si ih napravila,odakle ti slike?To si printala?Ok jedino znam kako si ih izrezalaLOL
Nego,kupine su one"hibridne" ili šumske?Ja sam se sva izgrebala berući one šumske no isplaati se.Prefine su.
Na vrh
monna-1 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2598
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monna-1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Rujan 2009 u 10:24
Shasha, etikete su print, našla sam ih na bespućima net-a. Izrezala nazubljenim škarama i zalijepila običnim uhu ljepilom (ne brini, kad pojedeš pekmez, namoćiš bočicu u vodi, i ona sam otpadne)
 
kupine su šumske, jako fine i aromatične jer je bilo stalno sunčano pa su lijepo sazrele. možda danas opet odem u "lov". A što se tiče ruku i trnja, svakako se isplati brati, ako se pazi prođeš s minimalnim ogrebotinama smile50
"Friends are Flowers in the Garden of Life"
cvjetnavila.blogspot
Na vrh
mali gogo View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 20 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 780
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali gogo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Rujan 2009 u 12:39

Joj Monna da se meni uvalit kod tebe u špajz Tongue, pa namazat kruh pekmezom, malo odozgore stavit kiselog vrhnja i u šetnju po vrtu!

Sve izleda savršeno.
 
Na kraju veliko HVALA u ime Majke prirode, što si spasila onog malog vrapčića....
Neće ti ostat dužna. Ona nagrađuje sve koji čuvaju njezinu dječicu.... Wink
Slavonijo, zemljo plemenita, vele ti si lipo uzorita. Okićena zelenim gorama, obaljana četirim vodama, na priliku zemaljskoga raja.
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Rujan 2009 u 18:34
Hvala ti,već sam mislila da si možda oslikavala ili "salvetirala"(ne znam di bi toliko salveta našla no da nađem ja bi) Ma sve ovo,rezuckanje,ljepljenje,tako i ja radim no htjela bi i sliku ubaciti.
Ja sam od šumskih već napravila a sad sam na šljivama i malo od malina,no vidjela sam još krasnih šumskih kupina i sve si mislim ići opet obrstiti.
Na vrh
nata07 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 07 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 904
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nata07 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Rujan 2009 u 08:11
flašice stvarno prekrasne i ne sumnjam da su ukusne - a sad idem provjeriti jel recept za primpremu stavljen na recepte ??
JEdnom sam se samo okušala u pripremi pa nije uspjelo, da se "pohvalim" i od onda sam odustala.....
ako vas nitko ne voli, cvijeće će vam sigurno uzvratiti
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Rujan 2009 u 09:26
Ja ni ne mogu zamisliti da bi ti spremila zimnicu u obične teglice, bez ukrašavanja, to ne bi bila ti.

Ako se ne varam, negdje si spominjala sok od grožđa.
Molim te napiši  recept
Na vrh
monna-1 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2598
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monna-1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Rujan 2009 u 09:30

Hvala svima! smile78

Recept za  sok ću napisati zajedno sa receptom za pekmez od šljiva, samo dok ga nađem.
"Friends are Flowers in the Garden of Life"
cvjetnavila.blogspot
Na vrh
monna-1 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2598
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monna-1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Rujan 2009 u 09:59
Recepti su napisani na dijelu foruma "Zimnica", za sok od grožđa, pekmez od šljiva i džem od dunja!
"Friends are Flowers in the Garden of Life"
cvjetnavila.blogspot
Na vrh
monna-1 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2598
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monna-1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Rujan 2009 u 18:26
Pufff!!! prvo da skinem prašinu!
E, konačno je i pekmez od dunja gotov, sveukupno oko 15 flašica. Taman za zimnicu i fine buhtlice , rolade...
  Več razmišljam kako bi bilo dobro napraviti i domaći pekmez od šipka smile140...trebat će za palačinke!
"Friends are Flowers in the Garden of Life"
cvjetnavila.blogspot
Na vrh
monna-1 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2598
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monna-1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Rujan 2009 u 18:54
Pekmez od dunja:
 
 
..pomalo sakupljam orahe i sušim..
 
 
...danas, u šetnji, brali smo šipak, bit će domaće marmelade
 
"Friends are Flowers in the Garden of Life"
cvjetnavila.blogspot
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Rujan 2009 u 00:29
Divotasmile39
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
monna-1 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2598
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monna-1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Rujan 2009 u 23:03
Hvala Smrčko! Danas sam krenula čistiti šipak, pa nikad kraja, al' nedam se ja, budem ga već sredila! Onda ono najbolje - kuhanje marmelade!!!
"Friends are Flowers in the Garden of Life"
cvjetnavila.blogspot
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Rujan 2009 u 23:37
Čistiš šipak prije kuhanja od dlačica?Smile
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
monna-1 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2598
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monna-1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Rujan 2009 u 09:10
Smrčko, još kako ga čistim! Poslije i perem nekoliko puta, pa cijedim sve kroz gaze! Da nebi bilo....smile48
"Friends are Flowers in the Garden of Life"
cvjetnavila.blogspot
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Rujan 2009 u 12:03
Čula sam priču o dlakavim jezicimaLOL. Kako dalje spremaš marmeladu od šipka? Što stavljaš u nju, koliko kuhaš?Embarrassed
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
monna-1 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2598
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monna-1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Rujan 2009 u 16:09
Smrčko, recept imaš u receptima, samo štoja pred kraj kuhanja dodam pola korice limuna (cijelu).
"Friends are Flowers in the Garden of Life"
cvjetnavila.blogspot
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2324252627>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,297 sekundi.