Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Dnevnik radova
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Monnin dnevnik
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Monnin dnevnik

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 24252627>
Korisnik
Poruka
monna-1 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2598
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monna-1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Rujan 2009 u 18:25
Danas sam radila malo marmelade od crnog grožđa. Fantastično miriši, ima pravi okus na zrelo grođže!
 
..prokuhano i ispasirano grožđe se kuha...
 
 
..dobilo je pravu boju i gustoću...
 
 
..a ovo je gotov mirisni proizvod!
 
 
To je bilo otprilike od 2 kg. grožđa. Kad kupim još staklenki, kuham opet!
 
 
 
"Friends are Flowers in the Garden of Life"
cvjetnavila.blogspot
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
stefkaja View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 3563
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stefkaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Rujan 2009 u 18:38
Bravo monna, sigurna sam da je odlično. Ja sam ove godine pravila prvi put od crnih ribizla i prefino je a mogu mislit tek od grožđa..njam,njam..smile50
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Rujan 2009 u 01:00
Clap Pa ti si i ukrasila staklenke, mljac.
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
monna-1 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2598
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monna-1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Listopad 2009 u 16:46
Evo potjerala me kišica iz cvjetnjaka i vrta...polako odvozim uvelo cvijeće Cry na kompost, a hrpa sve veća.... Na sreću, krizanteme se spremaju cvasti pa me to veseli!!!!
"Friends are Flowers in the Garden of Life"
cvjetnavila.blogspot
Na vrh
monna-1 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2598
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monna-1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Studeni 2009 u 12:04

Baš lijepo vrijeme, iskorišteno da počupam sve korove iz vrta, ostatke povrća i pokupim lišće. Što je još bolje, kod mene cvjeta potočnica, neven i gazanija - uz krizanteme Confused, a i ruža je još aktivna!

"Friends are Flowers in the Garden of Life"
cvjetnavila.blogspot
Na vrh
tomica View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 22 Listopad 2009
Lokacija: Mostar
Status: Offline
Bodovi: 939
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tomica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Studeni 2009 u 13:19

uh, tek sam danas vidjela ovaj Tvoj dnevnik i ostala bez teksta. Svaka čast ŽENO!

Ma kakva je  klima u toj ravnici pa na njoj uspjevaju takve "biljke" kao Ti, Mali Gogo......
 
 
Na vrh
monna-1 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2598
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monna-1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Studeni 2009 u 14:03
Hvala Tomica! A, valjda nas biljćice vole Wink
 
Evo, prošli tjedan sam udomila jednog leptira, sakrio se prije zadnjih hladnih dana i već bio sav iznemogao. Sad je živnuo, živi u mojoj prostoriji sa biljkama u kojoj je toplo. Hranim ga kapljicama razvodnjenog prirodnog meda, baš je maloprije papao smile213 Gledala sam dok je svojim rilcom srkao kapljice koje sam mu ostavila :)))
 
 
 
 
...bit ću jako sretna ako prezimi živ i zdrav da ga pustim kad dođe proljeće :)
"Friends are Flowers in the Garden of Life"
cvjetnavila.blogspot
Na vrh
tomica View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 22 Listopad 2009
Lokacija: Mostar
Status: Offline
Bodovi: 939
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tomica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Prosinac 2009 u 09:42
ONA udomila i leptira. Bože dragi, da je ovakvih ljudi malo više.... .
Na poslu sam, gužva, zbrka, trka, a ja samo"skočim" na Tvoj i Gogin dnevnik i sve  izgleda lakše i svjetlije
Moj smile211
 
Na vrh
monna-1 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2598
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monna-1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Prosinac 2009 u 22:43
Leptir je živnuo! Izgleda da se priviknuo na novi dom :)
Danas na meniju medna vodica i  cvjetna večera Smile
 
 
 
"Friends are Flowers in the Garden of Life"
cvjetnavila.blogspot
Na vrh
prila View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 24 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 551
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje prila Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Prosinac 2009 u 13:26
malo listam i nađem poznato ime,pa da pogledam i oduševim se.na kraju sam pogledala od prve stranice i uživala u svakoj stranici.kao da čitam knjigu!svaka čast monna!nadam se da će leptir dočekati proljeće.smile79
Na vrh
monna-1 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2598
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monna-1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Ožujak 2010 u 20:13
Vrijeme je da skinem prašinu s dnevnika!
Jučer je bio pravi dan za radove u cvjetnjaku i voćnjaku. Cijepila sam jabuku (kalem pod koru) i trešnju, i sad molim boga da se sve lijepo sraste.
Posadila 10-tak veeelikih oraha meke ljuske u jedan red pa da vidm, ako nikne par od svih njih, ja zadovoljna.
 Ošišala pola vinove loze, drugu polovicu sutra.
Na oštećenu koru nanijela umjetnu koru u voćnjaku (imamo jednog divljeg zeca u blizini koji se navikao na vrt i voćnjak pa ratujemo :)
...sad sam ovako...smile39
.
"Friends are Flowers in the Garden of Life"
cvjetnavila.blogspot
Na vrh
monna-1 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2598
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monna-1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Ožujak 2010 u 18:40
Danas dovršili poslove s lozom, prosijala pola vreće zemlje iz komposta za sadnju, posadila sjemenke paulovnie.....pomalo se razgibavam smile161
"Friends are Flowers in the Garden of Life"
cvjetnavila.blogspot
Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Ožujak 2010 u 20:51
samo lagano
Na vrh
monna-1 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2598
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monna-1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Ožujak 2010 u 18:57
Danas sam uklanjala maslačke s travnjaka, nije da ih ne volim, ali mi je mrsko kad se pokosi,a oni preko noći izrastu! Poslijala 10-tak vrsta sjemenki, posadila mlade biljčice. Sve planirano za danas obavljeno, osim što stalno zaboravim slikati...smile180
"Friends are Flowers in the Garden of Life"
cvjetnavila.blogspot
Na vrh
monna-1 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2598
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monna-1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Travanj 2010 u 14:58
Evo i mene sa malo novih dnevničkih bilješki i fotki Wink
 
danas: posijala 2 vrste mrkve (šarenu i narančastu), rotkvice, rasadila salatu u vrtu, malo čupala korov, a za kraj slikanje  princeza i careva po cvijetnjaku :)
 
jagode u cvatu
 
mala jabuka, ali puna cvata
 
moj mali malinjak poslije sređivanja
 
posadila ovog proljeća grm borovnice sorte "Duke", već ima nekoliko grančica s cvjetovima, možda bude i koja slasna bobica...
 
volim plavo...
potočnica i mačuhice
 
jorgovan u cvatu
 
mirisne đurđice
 
kamenjar se budi..
 
drijemovac
 
neznam kako se zove ova ljepotica, preselila se iz divljine u vrt i formira prekrasni grm...
 
hosta
 
stari panj okružen maćuhocama i karanfilima
 
tulipani proviruju iz žbunja već dobro naraslih kokotića
 
čupavi narcisi
 
crno-ljubičasti tulipani
 
neven je u cvatu
 
 
"Friends are Flowers in the Garden of Life"
cvjetnavila.blogspot
Na vrh
stefkaja View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 3563
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stefkaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Travanj 2010 u 15:11
Monna vrt i biljkice su ti prekrasni..
Na vrh
Marina Ćorluka View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 02 Prosinac 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 124
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Marina Ćorluka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2010 u 08:47
Tek tolika da se zna da kradem ideju za gljivice....
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2010 u 13:07
Predivne bilčicesmilie_ga_041.gif. I ja ću ovu godinu jagodu pod folijuSmile
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
monna-1 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2598
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monna-1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Ožujak 2011 u 08:39
Počeli radovi u vrtu smile213
 
Posasila nekoliko sjemenki Norfolk Island Pine-a u posude:
 
 
 
slika je sa net_a  (ivynettle.files)
"Friends are Flowers in the Garden of Life"
cvjetnavila.blogspot
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Ožujak 2011 u 14:14
monna drago mi je da si opet u vrtlarskim radovima,
ova jela/bor ili što je već je predivna, nadam se da ćeš imati puno uspjeha sa uzgojem Thumbs%20Up
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 24252627>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.