Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Orhideje i mesožderke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Mesozderke (muholovka i S. purpurea)
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Mesozderke (muholovka i S. purpurea)

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 8910
Korisnik
Poruka
Amica View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 28 Kolovoz 2014
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 3
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Amica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Rujan 2014 u 19:35
Perlit Vam nemam. Uspjela sam kupiti malu kolicinu za sebe. Treset Vam je 6 kn litra, s time da je minimum 5 litara (znaci 5 litara Vam je 30 kn). Plus postarina.

Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
matek999 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 14 Rujan 2014
Lokacija: Zabok
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje matek999 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Rujan 2014 u 14:45
Pozdrav.
Evo ja sam jucer dobio dioneae-u.
Pa me zanima mogu li je presaditi samo u obicnu zemlju ili zemlju za cvijeće?Oce li uginut.
Hvala!
Na vrh
Amica View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 28 Kolovoz 2014
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 3
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Amica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Rujan 2014 u 00:05
Uginut ce u obicnoj zemlji. Treba im jako kisela zemlja (3.5 - 4.5). Cak i ako su u samom bijelom tresetu bez perlita, venu. Doduse polako. Zato se savjetuje odmah i presaditi, jer ih obicno prodaju posadene samo u treset.
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Listopad 2014 u 22:41
kupila mi djeca, moram ju presaditi, treseta imam perlita nemam ali imam kamen u granulama pa ću probat stavit njega

<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
matek999 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 14 Rujan 2014
Lokacija: Zabok
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje matek999 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Listopad 2014 u 11:40
Trebam li mozda odsjeci cvijet?

Na vrh
Feliks Garden View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 29 Siječanj 2015
Lokacija: Bosna i Hercego
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Feliks Garden Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Siječanj 2015 u 13:54
Originalno poslano od člana matek999 matek999 napisao:

Trebam li mozda odsjeci cvijet?

Ne, ni slučajno nemojte osječi cvijet. Nemate potrebe za tim. Iz navedenog cvijeta ćete imati nešto sjemena tako da biljku možete razmnožiti.
Na vrh
IndoorGrower View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 07 Ožujak 2015
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje IndoorGrower Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Ožujak 2015 u 19:43
Pozdrav ljudi, jucer sam kupio u bauhausu dionaeu i vec presadio.Kasnije sam isao guglat malo kak se to uzgaja i shbvatio da se ona ne smije presadivati u supstrat za sobno bilje.Ispunih sve uvjete koje bi ona trebala imati (vlaga , svjetlost , destilirana voda ili kišnica i tako) i sada pitanje glasi "hoće li meni ona rast unatoc ovom supstratu ili to treba hitno mijenjat. Hvala Wink
Na vrh
laracrofna View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 10 Ožujak 2015
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje laracrofna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Ožujak 2015 u 19:15
Pozdrav svima,

I moja muholovka će cvjetati i to rastu dvije stapke. Ne znam što da radim, da li ostaviti cvijet ili ne? 
Ne bi da uvene, a svugdje piše da nakon cvjetanja postepeno vene. 
Na vrh
mirokt View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 06 Ožujak 2016
Lokacija: kutina
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mirokt Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Ožujak 2016 u 14:42
postovanje svima ljubiteljima cvijeca. zanima me kako zapoceti uzgoj venerine muholovke iz sjemenke.
kada je vrijeme sadnje, i sto valja raditi kada stabljika nikne. hvala ;)
Na vrh
antonio_33 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 19 Rujan 2020
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonio_33 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Rujan 2020 u 23:59
Namjeravam nabaviti biljku mesožderku točnije venerinu muholovku i još jednu kojoj sad ne znam ime.
Problem je u tome što ih namjeravam držati unutri gdje neće biti baš dobra rasvjeta pa vas molim da mi pomognete oko toga. Vidio sam na netu da ima dosta rasvjete koja se može koristiti za biljke ali ne znam točno što bi odgovaralo mesožderki.

Hvala svima koji pomognu
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 8910
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,156 sekundi.