Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Dnevnik radova
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - skitnica uređuje cvjetnjak
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


skitnica uređuje cvjetnjak

 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 19>
Korisnik
Poruka
skitnica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1556
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje skitnica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Srpanj 2008 u 17:03
dok tako čekam posa mora ići dalje.ovdje treba ukopati jezerce.

mi smo djeca cvijeća
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Srpanj 2008 u 21:30
Vidim radi se i neka. Lovor višnja može rasti i kao drvce, onda i cvate i ima prekrasan cvijet, ali ima puno toga što možeš uzgajati kao drva, napr. oleandar, ako ti se sviđa ili možda lantanu. Ali već ćeš ti nešto smisliti, a pomoć ćemo s onim što imamo.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Srpanj 2008 u 22:19
uuu super! jedva cekam kako ce to izgledati?
Na vrh
skitnica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1556
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje skitnica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Srpanj 2008 u 19:26
oleander je lijepa biljka samo što on nemože oststi vani po zimi,i onda kad ga izneseš van na proljeće ne stigne se lijepo rascvjetati kao uz more.kad odem negdje uz obalu vidim jako lijepe primjerke i bude mi žao što ne cvate tako bujno i kod nas.
mi smo djeca cvijeća
Na vrh
skitnica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1556
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje skitnica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Kolovoz 2008 u 20:10
ja pomalo kopam.nije puno ali nemam baš previše vremena.ovako če otprilike izgledati moje jezerce.još malo proširujem a onda dubina.jedino još neznam što da stavim kao dno.stavio bih najrađe beton odnosno kamen,da zaštitim od krtica,a opet kažu da se tada stvaraju više alge.


mi smo djeca cvijeća
Na vrh
skitnica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1556
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje skitnica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Kolovoz 2008 u 20:13
stalno slikam ovaj dio,pa za promjenu evo što ima sa druge strane fotića

mi smo djeca cvijeća
Na vrh
skitnica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1556
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje skitnica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Kolovoz 2008 u 20:16
mada ovo nema veze sa vrtom,ja stavljam

mi smo djeca cvijeća
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Kolovoz 2008 u 21:39
Čim ima veze s cvijećem ja sam oduševljena, ali i ne mora nekad imati veze, jer vidjeli smo i drugih lijepih slika.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
vera4 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2008
Lokacija: American Samoa
Status: Offline
Bodovi: 2922
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vera4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Kolovoz 2008 u 21:57
Baš je lijepo gledati nastanak vrta.Clap
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Kolovoz 2008 u 09:36
Svašta si ti tu naumio lijepog napraviti.Kaj se bare tiče,tu poima nemam (pogledaj temu vodeni vrtovi,možda kaj ima) no mislim da ti ispod krtice nebudu rovale.
Gdje to misliš posaditi to neko drvce uz ogradu? Vidim da već neko imaš pa pazi da ih nebude previše tako blizu jedno drugome.A i zbog bare,ako misliš tu uz ogradu gdje je bara.(zbog opadanja lišća,hladovine na bari i ko zna čega sve ne)
Prije sadnje,još provjeri ispod kojeg drveta može nešto rasti jer ispod dosta njih malo šta hoće rasti.
E da,i zakaj bi tu drvo sadio?
Na vrh
skitnica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1556
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje skitnica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Kolovoz 2008 u 14:00
riješio sam problem. tamo gdje je trebalo ići drvo,a to je uz betonsku ogradu tamo gdje sam nasipao novu zemlju,e tu ću posaditi bambus.naravno moram riješiti problem korita da mi korijenje ne izbije sastrane
mi smo djeca cvijeća
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Kolovoz 2008 u 14:19
ja ti baš mislila predložiti albiziu, ali vidim da si se već odlučio za bambus

samo pazi jer kažu da je dosta invazivan i moraš ga ograditi do granice preko koje ne želiš da se proširi (staviš/ukopaš neku dasku/pregradu u zemlju)

baš je zanimljiva ova tema koju si otvorio
stvarno je interesantno pratiti nastanak malog raja - korak po korak
Na vrh
skitnica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1556
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje skitnica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Kolovoz 2008 u 19:45
ili ču zabetonirati ili ču naći plastične četvereugaone posude.jedino neznam koliko duboke moraju biti
mi smo djeca cvijeća
Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Kolovoz 2008 u 11:39
vidim da polako napreduju radovi.Kod mene je izbetonirano dno jezerceta i imam algi za izvoz,ali verovatno ima nacina kako ih se resiti.
Na vrh
vera4 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2008
Lokacija: American Samoa
Status: Offline
Bodovi: 2922
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vera4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Kolovoz 2008 u 11:44
Za akvarije neki preporučuju puževe jer ekološki unište alge koje se hvataju za staklo. Moguće da probate u jezercima. Ako ih pojedu dok su mlade moguće i pomogne. Najobičniji barski puževi. A negdje na forumu sam pročitala da oko poodne tri četiri sata jezerce treba biti u hladu pa se onda alge manje razvijaju.. Da se razumijemo nemam vlastitih iskustava, pa sad nemojte radi mene seliti jezerca.Confused
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Kolovoz 2008 u 12:28
Ne znam dal ti budu koristile te plastične posude.Tu ti se budu korjenčići provukli van.Imaš u vrtnim centrima plastiku za obrubljivanje gredica, raznih visina i nije skupa.Uzmi nju i ukopaj je u zemlju oko bambusa(onda u proljeće ubaci okolo bambusa ukrasni slak da ti bambus cvateWink.Meni je uz bambus niknuo taj slak i baš lijepo izgleda)
Na vrh
skitnica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1556
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje skitnica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Kolovoz 2008 u 21:00
Originalno poslano od člana shasha shasha napisao:

Ne znam dal ti budu koristile te plastične posude.Tu ti se budu korjenčići provukli van.Imaš u vrtnim centrima plastiku za obrubljivanje gredica, raznih visina i nije skupa.Uzmi nju i ukopaj je u zemlju oko bambusa(onda u proljeće ubaci okolo bambusa ukrasni slak da ti bambus cvate[IMG]http://www.cvijet.info/forum/smileys/smiley2.gif" height="17" width="17" align="absmiddle" alt="Wink" />.Meni je uz bambus niknuo taj slak i baš lijepo izgleda)


hvala na savjetu,stim bambusom nisam načisto.moj susjed ga ima i to bez tih ograda,je da se širi okolo ali mi to ne djeluje tako strašno.ja bih ipak stavio te ograde,ali neznam koliko duboko treba ukopati,odnosno do koje dubine ide korijen od bambusa.
mi smo djeca cvijeća
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Kolovoz 2008 u 22:19
Ova Shashina ideja s bambusom i slakom je super, nadam se da će ti koristiti. Ja doduše nemam bambus u dvorištu, ali imam slak, koji je "poludio" i stvarno je predivan. Već sam počela skupljati i sjemenke.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
skitnica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1556
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje skitnica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Kolovoz 2008 u 18:20
onda ti nema druge,šalji
mi smo djeca cvijeća
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Kolovoz 2008 u 18:31
Super!
Kad ti dovršiš jezero, ja ću imati sve informacije iz prve ruke....šalim se.....
Najavila sam ukućanima da želim jezero, fontanu...baru...lokvu....bilo što.... samo da žubori....Smile
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 19>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,227 sekundi.