Početna stranica Početna stranica > Ostale biljne vrste - Forum o biljkama > Začinsko i ljekovito bilje
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Nuspojave ljekovitog bilja
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Nuspojave ljekovitog bilja

 Odgovori Odgovori Stranica  <123>
Korisnik
Poruka
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Kolovoz 2008 u 09:43
smile141
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Kolovoz 2008 u 23:35
evo kopiram odgovor...

"da, to je poznat slucaj utjecaja soka grejpa i i crvene narance, dok je za ostalo voce manje izrazen. Radi se o utjecaju spojeva iz tih sokova,mahom furanokumarina i flavonoida (nije samo jedan spoj) koji mijenjaju djelovanje jedne pumpe (tzv p-glikoproteinska pumpa) koja pumpa lijekove. Pa se katkad desi da mijenja djelovanje nekih lijekova."

...hmmm...
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Kolovoz 2008 u 23:38
Zanimljivo.Obožavam crvene naranče i imam svoje.
Ali imam i visoki tlak.Confused
Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Kolovoz 2008 u 00:31
...ništa, ovako ćemo; ja imam nizak tlak pa ti meni pošalji sve svoje crvene naranče da ne padneš u napast i problem riješen!! :O)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Kolovoz 2008 u 00:33
smile156
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Kolovoz 2008 u 08:41
              
 
      smile178
 
Možda ti ipak udijelim koju ako budeš dobra.Wink
Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Kolovoz 2008 u 13:40
...ih!! dobra??...ja????.......ma ja sam i više nego dobra!!! :O)))))))))))))))))smile222
Na vrh
neretva View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 05 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 37
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje neretva Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Travanj 2010 u 15:09
kod mene se na koži lica " proslavilo ulje gospine trave" kad sam ga namazala i izišla na sunce. to je bilo prije nekoliko g a sunčane fleke mi stoje kao "vječni" spomen. nažalost od nekoliko knj koje imam o travarstvu to upozorenje piše samo u jednoj, i ja sam ga pročitala prekasno...tako da možete zamisliti kako imam " krasne fleke" po licu...
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Travanj 2010 u 22:05
Ne mogu vjerovati da ti godinama stoje sunčane fleke na licu jer si se jednom namazala kantarionovim uljem i izišla na sunceConfused.
Točno je da ljudi s pojačanom fotosenzibilnošću mogu ovako reagirati na gospinu travu ali da im te fleke ostaju toliko dugo - ne vjerujem.
Bit će da se ipak radi o nečem drugom i slučajnoj koincidenciji.
Vidim mnogo žena sa sunčanim flekama i ne vjerujem da su sve upotrebile kantarionovo ulje.

Probaj to riješiti s gelom aloe veraSmile
Na vrh
neretva View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 05 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 37
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje neretva Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2010 u 16:00
jedno vrijeme su se bile povukle kad sam išla kod dermatologa, i koristila neke kreme koje mi je ona prepisala. tada mi je sve bilo prošlo, to dok sam živjela u st...te fleke od kantariora su se bile povukle.
sad živim u Neretvi i ne idem više kod liječnika i nemam pojma što s licem učiniti.
  od prije 4 g  nakon rada u plasteniku imam nove tame fleke, koje su se pojavile eto tako preko plastenika. zimi nisu ružne kao u proljeće i u ljeto. sve u svemu imam 35 g i lice kao u starice, patim puno a i moja kći samom.
ne koistim ništa ni protiv bora, jer naprosto ne znam što ću. ovdje nemamo dermatologa, a ne mogu putovati baš. jedna tužna žalosna priča i jedno ružno bolesno lice mlade žene.osim toga i razvod je tome doprinio...al jako patim, jer lice ipak nije stražnjica.Cry
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2010 u 22:29
Prvo, nikako nije dobro da lice ničim ne mažeš.
Uz sve nevolje, ne smiješ si dopustiti zapuštenost.Embarrassed

Drugo, to što ne ideš dermatologu i nije tako strašno.
Poznam nekoliko žena koje su se spasile tek kad su prestale ići dermatologu a  lice počele njegovati prirodnom kozmetikom.

Dobra krema sa ljekovitim biljem (bez gospine trave ) na uljnoj bazi koja tebi odgovara i s dodatkom aloe vera bi ti sigurno pomogla.
A plastenik je pravo mjesto za uzgoj aloje.Dok radiš možeš se lijepo s njom trackati do mile volje.
I na kraju, glavu gore, bez kukanjasmile178





Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Travanj 2010 u 12:29
I da ne zaboravim, čišćenje jetre, krvi, bubrega...je jedan od preduvjeta lijepog tena.Smile
Na vrh
anči39 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3042
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anči39 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Svibanj 2010 u 00:25

smile55za ovu temu !

"pravi prijatelj je ona osoba koja te drži za ruke i dodiruje tvoje srce!"
Na vrh
draga52 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 17 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje draga52 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Svibanj 2010 u 17:29
ja proizvodim eko kreme koje pozitivno djeluju na upale,psorijazu,hemoroide,aktivira rad kožnih i koštanih stanica,smanjuje otekline,otvorene rane,artitis,bolesti gornjih dijelova kralježnice,koljena i ramena.vidljivo obnavlja kozne stanice .biljke ubrane na planinskim visoravnima čvrsnice
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Svibanj 2010 u 21:59
Ne moraš zato vikati tako velikim slovimaWink
Proizvodim i ja i ne samo da djeluju na sve nabrojano...nego mnoge od tih bolesti i liječe.
Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Svibanj 2010 u 20:48
:))) ima nas još!:))
Na vrh
oceana View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 10 Studeni 2007
Status: Offline
Bodovi: 405
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje oceana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Lipanj 2010 u 17:02
Originalno poslano od člana griva1978 griva1978 napisao:

:))) ima nas još!:))


Fermina Daza, Griva, zasto nemate adresu svojih stranica (website) u profilu?
Mozda bi netko htio malo vise saznati o vasim radovima i proizvodima od bilja?
Položaj:puno sunčevog svjetla tijekom cijele godine.
http://www.wanderingsoflight.net/blog
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Lipanj 2010 u 23:06
Zašto misliš da bi trebala imati svoj website?
Bavim se u slobodno vrijeme onim što volim.
Puno istražujem, čitam, zanimam se za sve o ljekovitom bilju i svim alternativnim načinima liječenja.Imam i svojih proizvoda od kojih su neki jako dobri.
Može me se i ovdje pitati i na PM, također ako nekoga nešto zanima.Vrlo rado pomognem kad znam i mogu.
Što je najvažnije, želim ljude potaknuti da se što više okreću prirodi u riješavanju svojih zdravstvenih tegoba.
Na vrh
oceana View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 10 Studeni 2007
Status: Offline
Bodovi: 405
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje oceana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Lipanj 2010 u 23:49
Ne mislim da bi "trebala" nego sam pomislila da ga mozda imas pa da samo stavis link u profil - kad naidjem na ljude koji zanimljivo pisu o temama koje su mi bliske pozelim procitati vise od doticnih ljudi, a vas dvije ste dodatno pisale o tome i da se bavite proizvodnjom pa sam mislila da se na vasim stranicama moze pogledati sto je u ponudi i mozda nesto i naruciti, eto samo to...   
Položaj:puno sunčevog svjetla tijekom cijele godine.
http://www.wanderingsoflight.net/blog
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Lipanj 2010 u 00:21
Evo, što je, trenutno, u ponudi.
Ima još toga pa i po narudžbiEmbarrassed

http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=4783
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <123>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.