Početna stranica Početna stranica > Ostale biljne vrste - Forum o biljkama > Začinsko i ljekovito bilje
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Nuspojave ljekovitog bilja
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Nuspojave ljekovitog bilja

 Odgovori Odgovori Stranica  <123
Korisnik
Poruka
oceana View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 10 Studeni 2007
Status: Offline
Bodovi: 405
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje oceana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Lipanj 2010 u 00:29
Originalno poslano od člana Fermina-Daza Fermina-Daza napisao:

Evo, što je, trenutno, u ponudi.
Ima još toga pa i po narudžbiEmbarrassed

http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=4783


Pa to te ja pitam! Thumbs%20Up
Prije nekog sam vremena dugo trazila tinkturu gospine trave za jednu osobu koja je imala ceste napade depresije i nisam je uspjela naci ni u prodavaonicama tipa Bio&bio ni u ljekarnama. Eto, sad znam kome cu se sljedeci put obratiti kad bude trebalo (i to jos bilje s Peljesca! Yes!)!
Položaj:puno sunčevog svjetla tijekom cijele godine.
http://www.wanderingsoflight.net/blog
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Lipanj 2010 u 00:24
E da mi nije tinkture gospine trave i ja bih čamila od depresije.
Ovako skačem po vrletima PelješcaWink
Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Lipanj 2010 u 17:41
Evo, sad i ja stavila u oglase nakraće crtice onoga što ja radim.... a radim jako puno preparata... preko 10 god ih prodajem.... i stalno stvaram nove recepte ( tako da su neki već ušli u javnost/internet...,kao... zna se.... djeluje....priča se.... :)) a bez potpisa i patenta... :)
Na vrh
oceana View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 10 Studeni 2007
Status: Offline
Bodovi: 405
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje oceana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Lipanj 2010 u 09:28
Griva, drago mi je da i i ti postavila obavijest Thumbs%20Up
Položaj:puno sunčevog svjetla tijekom cijele godine.
http://www.wanderingsoflight.net/blog
Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Lipanj 2010 u 11:05
...pa ne znam dal se smije zapravo.... ali ne vidim razlog  da ne,... ali tko će ga znati.... :)
Na vrh
anak View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 25 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Siječanj 2011 u 16:28
Dobar dan svima, nova sam na forumu, i nisam znala gdje da pitam da li u borbi za potomstvo (nekoliko neuspjelih VTO) sada kada smo odustali i odlučili da liječimo tijelo prirodnim preparatima, mogu istovremeno da koristim vrkutu i konopljiku. Dr. kaže da je moje zdravstveno stanje odlično (mada oduvijek imam obilne, ali ne i bolne menstruacije, imala sam jedno vrijeme pojačan testosteron, ali rekli su da je to od stresa, jer se vratio na normalu). Muž ima oligospermiju i trenutno koristi piskavicu.
Izvinite ako ovo nisam trebala postaviti ovdje, ali čini mi se da tu ima većih stručnjaka od doktora.
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Siječanj 2011 u 23:13
Konopljika će sigurno srediti hormone i normalizirati menstruaciju.Mnogima je pomogla kod neplodnosti.
Ali to je kompleksan problem sa puno mogućih uzroka.
Ne može se reći "pij to i to i zanijet ćeš". Bilo bi to neodgovorno.
Sadržaji o kojima pišem su informativnog karaktera.Za korištenje mojih savjeta i recepata pitajte svog liječnika ili ljekarnika.
Na vrh
anak View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 25 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Siječanj 2011 u 15:10
Da, znam Fermina. Ali nadam se da će makar izbaciti makar sigurni višak svih vrsta medikamenta iz organizma. Inače se trudimo da živimo i jedemo zdravo, koliko je to moguće u današnje vrijeme. Ali imamo svoju bašticu, beremo ovo "standardno" ljekovito bilje. Pijemo inače čajeve samo od trava koje smo sami ubrali, pečurke takođe, imamo i pčele pa pravimo propolis i jedemo naš med. Zbog toga su mi ove VTO tako teško pale, jer znam da organizmu treba vremena zbog godina (blizu 40) da se dovede u relativno normalno stanje.

Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Siječanj 2011 u 22:42
vrkuta i konopljika te piskavica kako ste naveli je u redu, no pitanje je u kojim dozama... Ponekad ljudi gube vrijeme pijući premale količine.
http://studio-martina-natura.hr/
Na vrh
domingo View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 14 Kolovoz 2008
Status: Offline
Bodovi: 602
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje domingo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Veljača 2011 u 16:22
bok cvijetići
....od nedavno sam čuo za konopljiku....i također znam da ova biljka pomaže kod mnogih ženskih bolesti ili da kažem poremečaja.
Ako može pomoći moje skromno znanje.
Trebali bi sakupiti sjemenke zdrobiti i staviti u med da ne oksidiraju.
Ako bi se pravilo ulje onda je najbolje uzimati 3 puta na dan po jedna kavena žlica za kavu.
Od konopljike bi trebali imati već prve rezultate nakon 2-3 tjedna (od ulja).

Vidio sam da konopljika može izrasti u jedno omanje stabalce , a i sijeme se nekada koristilo kao začin ili zamjena za crni biber.

Pa me zanima jedna veča količina sjemenki......ima li tko?
Na vrh
patkica207 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 15 Travanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje patkica207 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Travanj 2011 u 20:30
Bok ljudi! Zanima me ta konopljika. Na jednoj stranici sam pročitala da potiče lučenje mlijeka kod doilja, a na drugoj da zaustavlja. Kakva su vaša iskustva, molim vas neka mi netko kaže.
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Travanj 2011 u 22:57
Konopljika potiče lučenje mlijeka kod dojilja a k tome je potpuno bezopasna biljka.
Sadržaji o kojima pišem su informativnog karaktera.Za korištenje mojih savjeta i recepata pitajte svog liječnika ili ljekarnika.
Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Svibanj 2011 u 07:46
Potiče lučenje mlijeka i djeluje na hormone (dakle treba paziti jako tko ju i zašto uzima) i kakva mu je hormonalna slika....
http://studio-martina-natura.hr/
Na vrh
ognjenka View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 05 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 22
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje ognjenka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Svibanj 2011 u 09:22
Originalno poslano od člana anak anak napisao:

Da, znam Fermina. Ali nadam se da će makar izbaciti makar sigurni višak svih vrsta medikamenta iz organizma. Inače se trudimo da živimo i jedemo zdravo, koliko je to moguće u današnje vrijeme. Ali imamo svoju bašticu, beremo ovo "standardno" ljekovito bilje. Pijemo inače čajeve samo od trava koje smo sami ubrali, pečurke takođe, imamo i pčele pa pravimo propolis i jedemo naš med. Zbog toga su mi ove VTO tako teško pale, jer znam da organizmu treba vremena zbog godina (blizu 40) da se dovede u relativno normalno stanje.
 
Bila sam 3 puta na IVF, prvi put ništa, drugi put su se jajašca raspukla prije aspiracije, a bila su samo dva - od toga je za jedno doktor rekao da mu se čini da nije kako treba. Onda sam krenula s makrobiotičkim načinom prehrane i 3 puta je bilo puno toga za izvaditi i rodila sam djevojčicu.
 
Znam da ovo nije tema zdrave ishrane, ali ako može pomoći...
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <123
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.