Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Vrtno cvijeće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Godetia grandiflora
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Godetia grandiflora

 Odgovori Odgovori Stranica  <123
Korisnik
Poruka
anabistrica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
4. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 09 Studeni 2011
Lokacija: Marija Bistrica
Status: Offline
Bodovi: 4011
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anabistrica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Siječanj 2012 u 19:41
Godecija ima i drugo ime, odnosno sinonim - Klarkija (clarkia). To je jednogodišnji cvijet koji se sije in situ u jesen ili u proljeće. Moja baka Zagorka je davnih dana u svom malom povrtnjaku uvijek imala i malo cvijeća, između ostalog i godecije. Ona ih je zvala svilnato cveće.
Prije par godina sam kupila sjeme godecije koje odonda svake godine sijem u ožujku ili travnju na jedan dio gredice u povrtnjaku. Kak ih posijem tak ih ostavim da rastu. Koji puta ih samo malo razrijedim da nisu preguste. Sjeme ostavim da sazre pa ga sakupim za drugu godinu.
Evo kako godecija izgleda u mom vrtu
 
 
 
možda ovo ne izgleda kao povrtnjak, ali vjerujte mi, to je povrtnjak
Lepe ti je Zagorje zelene
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Siječanj 2012 u 20:38
prekrasan ti je povrtnjak, godecije isto ove godine ću ih i ja nadam se imati u povrtnjaku Winksmile78
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
anabistrica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
4. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 09 Studeni 2011
Lokacija: Marija Bistrica
Status: Offline
Bodovi: 4011
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anabistrica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Veljača 2012 u 23:39
Naravno, vjerujem da će ti se isto tako svidjeti ko i meni. Uljepšaju povrtnjak svojom bojom.
Lepe ti je Zagorje zelene
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Veljača 2012 u 11:55
nevjerojatno lijep povrtnjak, draga anabistrica, čarobne gotecije ga dodatno ukrašavaju. Ovako lijepog strašila se nitko ne bi prestrašio već bi ga samo privukao u vrt. Jesi li probala godecije saditi u tegle?
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
anabistrica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
4. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 09 Studeni 2011
Lokacija: Marija Bistrica
Status: Offline
Bodovi: 4011
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anabistrica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Veljača 2012 u 23:13
Hvala Sara. Istina je da strašila privlače i ptice i zečiće. Tak veselo lepršaju i skakuću po vrtu, ali oni mi ne smetaju ko voluharice. One mi rade veliku štetu, a ne mogu ih se rješiti. Godecije nisam sijala u tegle jer ih imam dosta u vrtu. Možeš probati posijati pa kad narastu nekih 20tak cm odrezati im vrh tak da se granaju. Javi mi za sjeme ako hoćeš na pp
Lepe ti je Zagorje zelene
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Svibanj 2012 u 09:55
upravo sam otkrila godecije.nekad ih je uzgajala moja baka i sad su me vratile u djetinjstvo.sad je za njih vjerojatno kasno,ali iduće godine ću ih svakako morati nabaviti
Na vrh
FLORAMYE View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
DONATOR

Pridružen: 14 Siječanj 2011
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 1321
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FLORAMYE Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Svibanj 2012 u 11:14

Ovo mi je najljepši povrtnjak!

Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Lipanj 2012 u 22:36
anabistrica jesi li ih sijala ove godine i kako? Direktno na gredicu ili...?
Krasan ti je povrtnjak - cvijetnjakSmile
Rijeka

Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <123
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,328 sekundi.