Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Identifikacija biljaka
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Još ih nismo identificirali...pokušajmo ponovo
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Još ih nismo identificirali...pokušajmo ponovo

 Odgovori Odgovori Stranica  123 15>
Korisnik
Poruka
mima View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 320
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mima Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Još ih nismo identificirali...pokušajmo ponovo
    Objavljeno: 18 Ožujak 2008 u 21:54


Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
mima View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 320
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mima Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Ožujak 2008 u 21:57
Zna li netko naziv ove biljke?
Kod nas raste samoniko i lijepo se oblikuje. U proljeće ima bijele cvjetove iz kojih se kasnije razviju plave sjemenke.
Na vrh
bubica 78 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 259
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bubica 78 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2008 u 14:23
Živim na 5.katu,krov je ravan i našla sam ovo.
 
 
 
Smile
začin mora teći
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Srpanj 2008 u 18:42
Ovo mi liči na neku vrstu seduma ??!!!
 
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Rujan 2008 u 09:28
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Rujan 2008 u 09:34
Prva slika  -  u primorskoj makiji raste lemprika, Viburnum tinus.....isti bijeli cvijet koji u fazi pupoljaka može bacati lagano i rozikasto.....U Dalmaciji počinje cvjetanje rano.....12 - 1 - 2. mj......
Plodovi su modrocrne  suhe bobice i također su lijep ukras grma.....čest je u nasadima, formira se u živice ili stabalca....
Malo me buni list sa 1. slike......a cvat je isti.....
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Rujan 2008 u 09:36
Biljka sa krova.....slična mi u kasno proljeće raste na otoku....samoniklo.....da li imaš sliku otvorenih cvjetića ?
Na vrh
cvjetoljubac View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 29 Lipanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 152
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cvjetoljubac Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Rujan 2008 u 10:16
HyperLinkZNA LI NETKO KAKO SE OVA BILJKA ZOVE-RAZMNOŽAVA-UZGAJA. TO JE NEKAKVO DRVCE SA MESNATIM LISTIĆIMA.....
Na vrh
domingo View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 14 Kolovoz 2008
Status: Offline
Bodovi: 602
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje domingo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Rujan 2008 u 11:58
Meni ovo djeluje kao mali bonsai.....negdje sam slićno vidio, možda da pogledam u svoju knjigu o bonsaiju.......ups - nekom sam posudio a nemam pojma komesmile108
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Rujan 2008 u 13:48
mene podsjeća na "neku" crassulu
Na vrh
cvjetoljubac View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 29 Lipanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 152
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cvjetoljubac Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Rujan 2008 u 14:25
PODSJEĆA NA BONSAI, JER RASTE TAKO KAO MALO DRVCE, JA VJERUJEM DA SE MOŽE LIJEPO I OBLIKOVATI, SAMO ME STRAH KAD NE ZNAM JEL SE SMIJE, A NA CRASSULU JER IMA TAKVE LISTIĆE, MESNATE, MALE, MA I MENE NA SVE TO PODSJEĆA SAMO, NIJE TO TO.....
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Rujan 2008 u 22:10
I meni se čini da je neka vrsta-podvrsta crasule.Ne znam kako se zove no mogu ti reći da biljka nije nimalo zahtjevna.Ja je preko ljeta držim vani.E sad,jel može na suncu biti to ne znam jer je moja u hladu i kako joj tamo odgovara nemam je potrebe seliti.Cvate sitnim žutim cvjetićima a razmnožava se grančicama.Znači otkini grančicu i pikni je u zemlju.Meni se do sada svaka primila,ok možda jedna nije a barem 50-ak sam ih zapelcala.U zimi je naravno u kući.Ja je držim u garaži,svjetlo mjesto ne toplo i ne može se smrznuti.Kako je nisam sretala u knjigama ne znam više o njoj osim iz iskustva.SretnoThumbs%20Up
Na vrh
domingo View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 14 Kolovoz 2008
Status: Offline
Bodovi: 602
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje domingo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Rujan 2008 u 11:28
Kakav ima sok, zarastaju li rane brzo, mislim na ožiljke?
Na vrh
cvjetoljubac View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 29 Lipanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 152
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cvjetoljubac Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Rujan 2008 u 19:58
sasha, možeš li staviti sliku svoje biljke da vidim????
Na vrh
kaća43 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 26 Lipanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kaća43 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Rujan 2008 u 11:26
cvijetoljubac tvoja biljka se zove echeveria pulvinata.malo me zbunio stablasti oblik,ali sam malo guglala i vidjela da ih ima i takvih.razmnozavaju se ko od sale,upravo onako kako je sasha napisala.
Na vrh
cvjetoljubac View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 29 Lipanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 152
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cvjetoljubac Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Rujan 2008 u 11:22
izgleda da je, hvala
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Listopad 2008 u 08:54
Pokušala sam potražiti na kućnim lisnatim biljkama, ali...
Lakše je  postaviti pitanje ovdje.
Naime, uzgajam je već desetak godina, po sluhu,od oka, donijela sam je malešnu, jednom (dvaput?) presadila, a voljela bih ipak saznati više, tim prije što je već povisoka i mislim da bi je trebalo opet presaditi, razdijeliti....
Molim znalce, kako se zove?
Hvala unaprijed. 
Na vrh
tropi View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2008
Status: Offline
Bodovi: 745
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tropi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Listopad 2008 u 09:13
To je syngonium podophyllum,porodica Araceae-kozlaci,penjačica porijeklom iz srednje i južne amerike....
izbalansiranu dijetu čini po jedan kolač u svakoj ruci!
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Listopad 2008 u 17:01
SmileHvala!
Na vrh
SLAVONKA View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Listopad 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1489
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SLAVONKA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Listopad 2008 u 12:19
EVO I MOJE ISTE KAO KOD CVJETOLJUBCA.NAŽALOST KAD OCVATE UGIBA.  
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 15>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,227 sekundi.