Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Drveće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Japanska trešnja
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Japanska trešnja

 Odgovori Odgovori Stranica  <12
Korisnik
Poruka Obrnuti redoslijed
tropi View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2008
Status: Offline
Bodovi: 745
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tropi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Kolovoz 2008 u 23:37
PS: ratmnožava se isključivo kalemljenjem na divlju tešnju ili neku drugu podlogu i na željenu visinu
izbalansiranu dijetu čini po jedan kolač u svakoj ruci!
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
tropi View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2008
Status: Offline
Bodovi: 745
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tropi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Kolovoz 2008 u 23:35
1.Prunus serrulata 'Amanogawa' (stupolika japanska trešnja, svjetloroza cvjetovi)

2.Prunus serrulata 'Kanzan' (japanska trešnja s duplim tamnoroza cvjetovima) 

3.Prunus serrulata 'Kiku-shidare sakura' (viseća japanska trešnja, roza dupli cvjetovi)

4.Prunus serrulata 'Shidare-yoshino' (viseća japanska trešnja, bijelo roza cvjetovi)

5.Prunus serrulata 'Taisan' (japanska trešnja, roza cvjetovi)

Ovo su samo primjeri naziva za pojedine oblike koji su uglavnom japanskih naziva.Razlikuju se po obliku rasta,obliku krošnje,boji i obliku cvijetova,visini ,boji lišća......ima jako puno odlika

Ova je iz našeg vrta s proljeća

izbalansiranu dijetu čini po jedan kolač u svakoj ruci!
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Kolovoz 2008 u 21:04
A stavite neku sliku, pa da je i mi vidimo - dali to možda zovu još i japanska jabuka.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Kolovoz 2008 u 21:00
ima li svaka japanska trešnja spuštajuće grane?

mislila sam da su i one sa "običnom" krošnjom japanske trešnje ili nisu?

i još jedno pitanje - može li se ona razmnožiti reznicom?
Na vrh
tropi View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2008
Status: Offline
Bodovi: 745
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tropi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Kolovoz 2008 u 21:27
japanska trešnja se orezuje kao i svo cvatuće grmlje neposredno nakon cvatnje....znaći u proljeće.Sad je prekasno jer na proljeće neće cvasti .
izbalansiranu dijetu čini po jedan kolač u svakoj ruci!
Na vrh
Marijana6 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 06 Kolovoz 2008
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Marijana6 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Kolovoz 2008 u 15:27
Hvala Iris na brzom odgovoru!
Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Kolovoz 2008 u 12:59
ne znam za japansku trešnju ali možda je isto za sve voćke
kad smo mi kupovali voćke onda nam je tip iz rasadnika orezao sve grane na nekih 15-20 cm...i one su odatle krenile bujno sa mladim granama i napravile lijepu krošnjicu već nagodinu 
 
valjda sam dobro objasnila Smile 
Na vrh
Marijana6 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 06 Kolovoz 2008
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Marijana6 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Kolovoz 2008 u 12:30
Prošle godine sam ispred kuće posadila japansku trešnju.Niskog je rasta i kupolastog oblika krošnje.Ne znam što bih s tom krošnjom!Sastoji se od 4 glavne grane koje se spuštaju do zemlje,no ta krošnja je nekako rijetka.Jel to treba rezati,kako i kada?Ako netko zna, molim odgovor!Big%20smile
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,172 sekundi.