Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Penjačice
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Glicinija - Wisteria
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Glicinija - Wisteria

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1314151617 20>
Korisnik
Poruka
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Prosinac 2014 u 17:11
Ako ti balkon nije na nekakvoj vjetrometini onda će biti dovoljno privezati plastičnim vezicama i to ne prečvrsto da vezice ne urastu u stablo.Za 5 godina ti je jako narasla, a sada ju uz balkonsku ogradu lijepo formiraj orezivanjem, reži mlade grančice na 2-4 pupa, kada se naprave male krošnjice obradovati će te mirisnim grozdovima.Na proljeće sve ove duge tanke grane poreži jer ona nikada ne cvjeta na dugim granama.
Ivanić-Grad
Dok ne pokušate, ne znate što ne možete učiniti. Henry James
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
goran44 View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 18 Listopad 2012
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 128
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje goran44 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Prosinac 2014 u 08:08
Znači ovo sve da otpetljam s balkona?
Uh, bit će posla, a volio bi da mi u proljeće procvjeta...
Koje grane da porežem? Ispod su slike pa ako može mala pomoć!
 
 
 
 
 
Na vrh
JosipaNu View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Kolovoz 2014
Lokacija: Nuštar
Status: Offline
Bodovi: 2921
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje JosipaNu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Prosinac 2014 u 08:22
dva do tri pupa ostavljaj na mladim granama...mez ni ja puno...al treba ju skracivati bar dva do tri puta godisnje ...ako to nisi radio malo ju prorjedi ...odstrani koju deblju stariju mislim da neces puno pogrijesiti...
divno je biti nekome nesto....
Na vrh
Glog View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 04 Veljača 2015
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 55
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glog Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Veljača 2015 u 22:57
Pozdrav svima!
Moj prvi post...
Ima li mozda netko bijelu, roza ili žutu Wisteriu?
Već duže vrijeme pokušavam nabaviti navedene boje.
Sve sto sam uspio naći kod nas je sjeme od navedenih ili male,sitne biljčice nikle iz sjemena koje se prodaju pod sadnice a to me ne zanima.
Bio bi sretniji sa nekoliko grančica tj. reznica kao ostatak od rezidbe.
Budući da uzgajam i kalemim stare sorte voća moguće su i zamjene za sadnicu ako postoje zainteresirani sa navedenim Wisteria floribundama...
Na vrh
Glog View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 04 Veljača 2015
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 55
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glog Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Veljača 2015 u 23:20
[/URL]
Ovo je moja Wisteria stara 3 god. oblikovana kao mala stablašica.


Na vrh
Glog View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 04 Veljača 2015
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 55
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glog Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Veljača 2015 u 10:03
Jučer orezana mala stablašica Wisterie.
Bit će puna cvijeta!

</a>
Na vrh
Glog View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 04 Veljača 2015
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 55
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glog Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Veljača 2015 u 10:14
- </a>
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Veljača 2015 u 11:30
Glog, krasno drvce glicinije!Clap
Na vrh
Glog View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 04 Veljača 2015
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 55
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glog Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Veljača 2015 u 14:09
Hvala!
Stavio sam reznice koje su višak od rezidbe da se ožile pa ako ima netko drugačiju boju Wisterie rado bi se mijenjao
Na vrh
Carol View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
1. Najljepši vrt - Zima 2013/14

Pridružen: 14 Lipanj 2011
Lokacija: Zagorski breg
Status: Offline
Bodovi: 2208
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Carol Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Veljača 2015 u 22:39

Glog, lijepa ti je glicinija kao drvce. I ja sam na jesen posadila jednu mladicu koju bi isto tako tretirala.
Vu plavem trnaci mi hiža stoji

od zelenih veja je videti ni..
Na vrh
lucy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 02 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 2541
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lucy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Veljača 2015 u 22:44
Glog, doista jako lijepo stabalce glicinije i jako lijep prikaz orezivanja.
Sutra je novi dan.
Na vrh
Glog View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 04 Veljača 2015
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 55
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glog Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Veljača 2015 u 23:06
Hvala!
Primjetio sam da joj pase ostra rezidba.
Naravno treba razlikovati cvjetne pupove od vegetativnih pa prema tome rezati.
I ljetna rezidba je bitna ali tek nakon sto odrvene ili tocnije postanu poludrvenasti jednogodisnji izboji.
Prije toga se ne bi smjelo rezati.
Uvijek se ostavljaju grancice duze za nova 2,3 pupa.
Na taj nacin se svake godine povecava broj cvijetova za oko 50 %.
Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2015 u 00:28
Ja tijekom godine svojoj gliciniji orezujem grane na otprilike pola metra duljine, a u proljeće orežem oštro isto na 2 - 3 pupa tako da pazim da ostavim sve cvjetne pupove.
Na vrh
JosipaNu View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Kolovoz 2014
Lokacija: Nuštar
Status: Offline
Bodovi: 2921
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje JosipaNu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2015 u 22:15
Originalno poslano od člana Cimicifuga Cimicifuga napisao:

Ja tijekom godine svojoj gliciniji orezujem grane na otprilike pola metra duljine, a u proljeće orežem oštro isto na 2 - 3 pupa tako da pazim da ostavim sve cvjetne pupove.
cimi molim te objavi nam sliku cvjetnih pupova kad dodje vrijeme...ja bas nista o njoj neznam a ove godine sam joj dala mjesto u vrtu i velika oko met ipol debela oko 5 cm poput dva prsta...puno ces mi pomoci a i svima drugima...hvala unaprijed i tebi i svima koji dijele svoje slike i primjere orezivanja...puno mi pomazu...smile57
divno je biti nekome nesto....
Na vrh
gute Fee View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: tu i tam
Status: Offline
Bodovi: 7699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gute Fee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2015 u 23:35
A ja ju uopce ne orezujem , dapace , veselim se svakoj i najmanjoj grancici ,
jedva cekam da se malo "obogati" ! Na dar sam ju dobila od Anabistrice .

   (slikica od prosle godine)

                 
Na vrh
Glog View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 04 Veljača 2015
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 55
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glog Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Veljača 2015 u 09:33
Prekrasna!
Ovo je jedan od rijetkih primjera slabobujne Wisterie.
Imas veliku srecu jer bit ce uvijek puna cvjetova ako ne "poludi".
No, ovakav start puno olaksava, a sve ostalo se rezidbom lako rijesi.
Na vrh
JosipaNu View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Kolovoz 2014
Lokacija: Nuštar
Status: Offline
Bodovi: 2921
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje JosipaNu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Veljača 2015 u 15:50
gute predivna je...nadam se da ce i moja krenuti kao da joj vidi pupove pomalo....Wink
evo nabrzinu sam ju uslikala da vidite...nadam se da mi bude cvjetala...i da cu nauciti sa njom..

divno je biti nekome nesto....
Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Veljača 2015 u 17:07
Originalno poslano od člana gute Fee gute Fee napisao:

A ja ju uopce ne orezujem , dapace , veselim se svakoj i najmanjoj grancici ,
jedva cekam da se malo "obogati"...
Ako hoćeš da glicinija bogato cvati, onda ju moraš svake godine orezati jer ako ostaviš sve grane koje izrastu u toku godine, napravit ćeš to da će glicinija "podivljati", otići će joj sva snaga u zelenjavu i  neće stvarati cvjetne pupove. 

Znači, sada napravi proljetno orezivanje - po uzoru kako je Glog svoju orezao, a ljeti joj izdanke skrati na jedno pola metra dužine.
Na vrh
Golden Leo View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 20 Lipanj 2010
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 143
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje Golden Leo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Ožujak 2015 u 16:55
Glog divno stabalce! Moram i ja pokušati nešto tako :) 

Josipa je li se primila? 
Na vrh
JosipaNu View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Kolovoz 2014
Lokacija: Nuštar
Status: Offline
Bodovi: 2921
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje JosipaNu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Ožujak 2015 u 20:04
Originalno poslano od člana Golden Leo Golden Leo napisao:

Glog divno stabalce! Moram i ja pokušati nešto tako :) 

Josipa je li se primila? 
leo predivna je....prava carica u dvoristu....obozavam ju...samo gledam kad ce poceti pupati...a i terasa za nju ce se praviti....obozavam ju...hvala do neba...smile79

divno je biti nekome nesto....
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1314151617 20>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,313 sekundi.