Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Penjačice
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Glicinija - Wisteria
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Glicinija - Wisteria

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1516171819 20>
Korisnik
Poruka
Glog View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 04 Veljača 2015
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 55
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glog Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Travanj 2015 u 19:43
Hvala na informaciji.
Ali ponuda je klasika.
97 kn za biljcicu iz sjemena...Too much!
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Rembrant View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar
Najljepši vrt - jesen 2013

Pridružen: 22 Svibanj 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 450
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Rembrant Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2015 u 06:55
Glog kako ti znas da je ponuda iz semena,ja i mnogi drugi koji su zasadili iz semena,smo se razocarali jer tako nece Wisterija da raste a ne jos i da cveta. Znaci iz reznica se prodaju ako ima deklaraciju,a uvek je bila cena oko 10-12 eura. Dalje, jel ti imas zakorenjenu plavu Wisteriju iz reznica ,da bi mogao da nakalemis belu osim one tvoje sto izgleda kao drvce,jesi li to vec radio i kakva su ti iskustva,ako ti je to samo u teoriji,zamisljas da ako nakalemis belu na plavu onda ce cvetati,ja sam skeptik  sto se tice te teorije jer kada bela ne cvetra nece cvetati ni nakalemljena.
Na vrh
Glog View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 04 Veljača 2015
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 55
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glog Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2015 u 08:17
Ne,vecina ponude po vrtnim centrima je iz sjemena i to se vidi i kod ove od 97 kn.
Bavim se kalemljenjem i to je najmanji problem.
Radim i oziljavanje podloga za voce iz reznica a oziljavao sam i Wisterie.
I ovo moje drvce wisterije je iz oziljene reznice koje je onda odsjeceno ispod razine zemlje.
Nakon toga je pustila izboje koji su upleteni...
Kalemio bi na podloge oziljenih reznica i na ovo svoje stabalce kako bi bilo atraktivnije tj.visebojno.
Tko se bavi kalemljenjem tj.poznat mu je proces taj zna da bi ubrzo dobio cvijet na wisteriji osim ako podloga nije iz sjemena.
No i u tom slucaju bi puno brze dobio cvijet nego na wisteriji iz sjemena koja nije kalemljena.
Na vrh
Glog View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 04 Veljača 2015
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 55
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glog Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2015 u 08:23
Nije istina da wisteria iz sjemena nece rasti i cvjetati.
Istina je da moze biti razlicite bujnosti i razlicitog stupanja u cvijet.
Razlog tome je sto je svaka sjemenka drugacije genetike pa sto dobijes.
Moze biti i prebujna u toj mjeri da je ne mozes obuzdati a moze biti i toliko slaba da doslovno ne "mrda" godinama.
To je razlog necvjetanja tvoje bijele wisterie i treba izbjegavat takve sadnice.
Oziljavanje reznice je puno sretnije rjesenje a najkvalitetnije je kalemljenje.
Na vrh
Rembrant View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar
Najljepši vrt - jesen 2013

Pridružen: 22 Svibanj 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 450
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Rembrant Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Travanj 2015 u 13:28
Ne, raste bela istom brzinom kao i plava ako ne i vise, nemoze se obuzdati,opet kazem sve sto ti kazes je u teoriji,a ja to ne uzimam zdravo za gotovo jer praksa mora to i da dokaze ,sto se tice albe i longisime,rastu one kod mene ali ne cvetaju,(i nisam jedini kojem bele ne cvetaju)zato sam i podsetio da ih i nema koje cvetaju kod nas ili vrlo malo nekom mozda ko nije na sajtovima.Zato sam i napisao ako neko ima belu neka stavi sliku na forum,onda cu ja cekati i 10-15 godina,necu je iseci,jer raste ko luda a u prolece ne cveta ima 8 godina-razumes!. Ono sto se kupuje po centrima ima deklaraciju da je iz Holandije,i verovatno jeste,tako da ne sumnjam u kvalitet.Po nekoj teoriji kazu da bela pocinje cvetati posle 15-estak godina,tako da se sa time tesim.
Na vrh
Glog View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 04 Veljača 2015
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 55
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glog Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Travanj 2015 u 13:41
Bujnost i je najveci neprijatelj stvaranju cvjetnih pupova.
Zato i pisem da wisterie iz sjemena najcesce ili se prebujne ili preslabe,tesko je pogoditi biljku koja je u nekom balansu...
Obuzdaj bujnost i dobit ces mnostvo cvjetnih pupova.
Pogledaj gore wisteriu od Gorana (plavu),nikako da procvjeta i pogledaj koliko je velika i bujna i imas razlog zasto ne cvjeta.
Na vrh
Rembrant View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar
Najljepši vrt - jesen 2013

Pridružen: 22 Svibanj 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 450
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Rembrant Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Travanj 2015 u 14:00
Plava kod mene ove godine ima mozda i hiljadu  cvetova,tako da ja znam kako se orezuje i tehnicke stvari . I molim te kada pocne bela da cveta koju ti nakalemis stavi na forum.A Goranova ne cveta verovatno sto nema dovoljno sunca njoj treba maltene celodnevno sunce.Video sam slike plave Wisterije na forumima nekim gde su ljudi snimili u divljini plavu wisteriju koju niko ne orezuje kada cveta ima cvetova bukvalno na hiljade tako da tvrdim da se ljudi ne nerviraju kao orezuju biljku,ako nesto hoce da cveta cvetace bilo kako da se orezuje,samo ce biti razlika u bujnosti,godine starosti igraju ulogu a i zemljiste bogato gvozdjem,a i podneblje,u svakom slucaju plava wisterija svima cveta.



Na vrh
Rembrant View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar
Najljepši vrt - jesen 2013

Pridružen: 22 Svibanj 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 450
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Rembrant Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Travanj 2015 u 14:18
Pogledaj ,isti uslovi, isto zemljiste ova leva je bela, desna plava ,zasadjene jedna pored druge,ja nepricam napamet za sve imam sliku,imam i Longisimu ali me mrzi da slikam.


Ovo meni govori da za belu se treba nacekati da pocne cvetati.
Na vrh
Glog View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 04 Veljača 2015
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 55
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glog Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Travanj 2015 u 18:03
Prekrasna je!
Ali to je wisteria sinensis a bijela je floribunda...
Kineska je puno manje zahtjevna za pomotehnickim mjerama...
Na vrh
Rembrant View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar
Najljepši vrt - jesen 2013

Pridružen: 22 Svibanj 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 450
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Rembrant Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Travanj 2015 u 20:56
Jedva cekam da procveta,ova plava ,prvi put onako kako sam ja zamisljao da cveta wisterija i kako sam video na NET-u, pa cekam vec osam godina imam pravo da se radujem,tolike godine orezivanja vise puta godisnje,ima posla oko nje,pa i ti sad jedva cekas da i tvoja procveta. Pozdrav iz Srema.
Na vrh
Glog View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 04 Veljača 2015
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 55
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glog Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Travanj 2015 u 22:21
Zbilja,ovoliko cvjetova wisterie na jednom mjestu sam vidio samo na slikama Japanaca.
Bit ce zasigurno atrakcija...
Kad procvjeta navalit ce tete sa svih strana po pelcere!
Na vrh
JosipaNu View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Kolovoz 2014
Lokacija: Nuštar
Status: Offline
Bodovi: 2921
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje JosipaNu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Travanj 2015 u 08:59
kako nebi jedva cekali tolike godine ju cekate....predivna glicinija rembrante kao iz snova sto glog kaze samo u japanaca se moze vidjeti....moja jos miruje pupovi se nemicu a u hladu je vecinu jutra tek sad ima vise sunca...na lose mjesto sam ju postavila nazalost...necu ju sad idrati na jesen najvjerojatnije prebaciti....
hvala na savjetima i iskustvima svima nam dobro dodju...poz iz slavomije....smile63
divno je biti nekome nesto....
Na vrh
Rembrant View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar
Najljepši vrt - jesen 2013

Pridružen: 22 Svibanj 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 450
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Rembrant Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Travanj 2015 u 21:15
JosipaNu

Drago mi je da smo ti pomogli ja i Glog sa nasim dijalogom. Nadam se da ce i tvoja cvetati,cinjenica je da Wisterije vole celodnevno sunce ili bar vecinom dana,a primetio sam kada je suvise jako sunce listovi se sami zatvaraju, tako da to ona sama regulise.Na deklaraciji pise da se wisterije orezuju u sestom mesecu,ali ja se toga ne pridrzavam, pridrzavao sam se prve tri godine,sada je preko cele godine orezujem kada zasmeta, jer bas je invazivna,a najvise pocetkom marta kada nije jos aktivna. Pozdrav
Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Travanj 2015 u 21:52
I ja svojima kroz cijelu godinu orezujem nove izdanke na dužinu od jedno pola metra.

Inače, čitala sam da glicinije vole kada im se glavne grane postave vodoravno i da tada imaju puno više cvijetova.
Na vrh
Glog View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 04 Veljača 2015
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 55
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glog Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Travanj 2015 u 06:52
Vodoravno postavljanje grana je klasicna mjera za oduzimanje bujnosti i svakako znacajno utjece na formiranje cvjetnih pupova (i u vocarstvu!).
Na vrh
Glog View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 04 Veljača 2015
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 55
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glog Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Travanj 2015 u 14:15
[/URL]
Pocela je cvatnja Wisteria!
Na vrh
JosipaNu View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Kolovoz 2014
Lokacija: Nuštar
Status: Offline
Bodovi: 2921
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje JosipaNu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Travanj 2015 u 14:20
ja cu poludit...moja ni da bi....sta da radim jedva pupici da se vide...dodje mi da ju selim na suncanije...u hladu je do pola dva....a kad vidim vase predivne su...a mozda i sto sam ju jesenas tek dobila pa joj malo vise treba...????neznam...Confused
divno je biti nekome nesto....
Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Travanj 2015 u 15:25
Josipa draga pa ne možeš očekivati da ti već bujno cvjeta, a tek si ju jesenas posadila! Prvu godinu se biljka tek prilagođava novom staništu, razvija korijen... čak se preporučuje biljkama poslije presađivanja prve godine odstraniti eventualne cvijetove tako da se biljka ne iscrpljuje, već da snagu troši na razvoj korijena, stabljike i lišća.  
Osim toga, posadila si ju na položaj koji joj ne odgovara, u hladu je i zato kasnije kreće u vegetaciju. Međutim, ipak mi je sumnjivo da se pupići jedva vide. Možda ju je hladnoća preko zime ipak "sredila"?

Ako ju želiš presaditi mogla bi to još uvijek napraviti, s time da joj kod vađenja iz zemlje ne ogoljuješ korijen, već da ju sa grudom zemlje u kojoj je korijen presadiš na drugo mjesto. Obavezno ju ove godine redovito zalijevaj pa ako nije uginula prošle zime, bude ona na toplijem i sunčanijem položaju sa zakašnjenjem potjerala.

Glog, tvoja je prekrasna! Moje još ne cvjetaju jer su u goricama pa tamo nešto kasnije počinje cvjetanje.





Na vrh
JosipaNu View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Kolovoz 2014
Lokacija: Nuštar
Status: Offline
Bodovi: 2921
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje JosipaNu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Travanj 2015 u 15:42
Nije ona smrzla zdrava je al pupici stoje nemrdaju...treba joj dvije godine da privikne sigurno...samo sam sigurna da joj mjesto ne pase pa nebi bilo lose dok se jos privikava da ju prenesem koji metar naprijed da ima vise sunca...dok je sve u zacetku...a predivna je sadnica i vidi se da je zdrava samo ja u neznanju stavila u hlad....budem jos koji dan dobro razmislila...a ovdje bi mi bila predivna za pergolu koju planiramo...samo nije sve u tome,zar ne?...nesto smislit pa vas svakako obavjestim..
divno je biti nekome nesto....
Na vrh
anabistrica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
4. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 09 Studeni 2011
Lokacija: Marija Bistrica
Status: Offline
Bodovi: 4011
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anabistrica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Travanj 2015 u 22:33
Moja bijela glicinija je kupljena i posađena 2011. godine i isto ko i Rembrantova, nikako da procvate. Narasla je dobro, orezala sam je isto kao i plavu, pupove ima, ali samo lisne. Od cvjetova ništa za razliku od plave koja ih je puna, prepuna.
Lepe ti je Zagorje zelene
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1516171819 20>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,234 sekundi.