Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Penjačice
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Glicinija - Wisteria
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Glicinija - Wisteria

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1617181920>
Korisnik
Poruka
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Travanj 2015 u 22:36
Originalno poslano od člana Glog Glog napisao:

[/URL]
Pocela je cvatnja Wisteria!
Glog, prekrasna je! Tko zna, zna!Clap


...jer u njegovu svijetu nije bilo ničega što bi postojalo u prirodi
a da nije djelom Božjeg bića - i obrnuto.
Sarah Dunant
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Rembrant View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar
Najljepši vrt - jesen 2013

Pridružen: 22 Svibanj 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 450
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Rembrant Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Travanj 2015 u 09:09
Glog jesi li je ti oblikovao kao stablasicu sa isprepletanim granama,ili si je tako kupio,lepo je procvetala,kod mene jos nije u punom cvatu,ili zbog hladnog vremena ili zato sto ima puno cvetova,vidim neki i ne krecu.Da i koliko je stara, rekao bih da je relativno mlada ova tvoja wisterija.
Na vrh
Glog View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 04 Veljača 2015
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 55
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glog Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Travanj 2015 u 16:57
Sada je u 4.oj vegetaciji.
Uzgojio sam je oziljavanjem reznice i odrezao ispod razine zemlje i zatim isprepleo jednogodisnje izboje koje sam formirao u stabalce.
I u 3.-oj godini je obilno cvjetala.
Jako puno cvjetova tj.cijelih cvjetnih grana sam nasao odlomljenih na zemlji.
Vjerovatno ih ptice vole kidati...
Na vrh
Rembrant View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar
Najljepši vrt - jesen 2013

Pridružen: 22 Svibanj 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 450
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Rembrant Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Travanj 2015 u 14:27
Originalno poslano od člana Glog Glog napisao:

Prekrasna je!
Ali to je wisteria sinensis a bijela je floribunda...
Kineska je puno manje zahtjevna za pomotehnickim mjerama...



Glog evo pogledaj koje su moje wisterie,i kakvi su nazivi, pise da su iz Holandije.Ima plavih vise vrsta, nema samo jedna.Mislim da je floribunda u stvari kaze da se radi o japanskoj wisteriji Lavrence,i Albi.Ali kineska, Japanska to je po meni isto,tako i pise.

a evo i uputsvo

Na vrh
Glog View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 04 Veljača 2015
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 55
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glog Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Travanj 2015 u 14:51
Na toj etiketi su pobrkane i babe i zabe.
Ne moze japanska i kineska biti isto tj. floribunda i chinese,sinensis.
Nego ja nestrpljivo cekam sliku od onih milion cvijetova plave wisterie sigurno se vec rascvjetala
Na vrh
Rembrant View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar
Najljepši vrt - jesen 2013

Pridružen: 22 Svibanj 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 450
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Rembrant Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Travanj 2015 u 14:56
Nije jos u maksimalnom cvatu ,bice valjda za dva tri dana. Ja se vala nagledah vec,ali nikad dosta.
Na vrh
Rembrant View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar
Najljepši vrt - jesen 2013

Pridružen: 22 Svibanj 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 450
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Rembrant Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Travanj 2015 u 11:24
Evo wisterije kakvu sam ja viseo na NET-u,ali nije bila na ogradi kao moja,tako da se ova moja meni jos vise svidja. Zvacu japance da vide kako se formira na ogradi-salim se malo.Jos ako procveta i bela koja se nalazi pored ove plave,bice sve u fulu.



imgurl



image upload no ads
Na vrh
Glog View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 04 Veljača 2015
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 55
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glog Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Travanj 2015 u 13:24
Prekrasno!Sve pohvale uzgajivacu!
Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Travanj 2015 u 18:12
Fantastično! Glicinija u cvatu je zaista najljepša penjačica.
Na vrh
goran44 View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 18 Listopad 2012
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 128
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje goran44 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Travanj 2015 u 12:28
Nakon što sam se već požalio da neće biti ništa od cvatnje ni ove godine, moja glicinija me ugodno iznenadila i procvjetala!
Zahvaljujući prvenstveno vama na forumu i raznim savjetima pogotovo što se tiče rezidbe!
Hvala vam svima još jednom, a sad par sličica glicinije...
 
 
 
 
...i da se pohvalim i zahvalim Glogu za savjet u vezi reznica...
...neke sam i obećao pa mi je još draže da su se razlistale....
 
Na vrh
Glog View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 04 Veljača 2015
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 55
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glog Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Travanj 2015 u 13:05

Bas mi je drago.
Samo jos jedan mali savjet za jos bolji rezultat...
Na vrh reznica wisterie dobro je staviti i vocarski vosak kako ne bi nepotrebno gubile vlagu tj. dehidrirale
Na vrh
goran44 View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 18 Listopad 2012
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 128
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje goran44 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Travanj 2015 u 21:40
OK, super!
Još jednom hvala na savjetu!
Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Svibanj 2015 u 01:29

I moja glicinija cvjeta i prekrasno miriši




Na vrh
Glog View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 04 Veljača 2015
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 55
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glog Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Svibanj 2015 u 17:55
Impozantno!
Blago tebi,moja je vec odavno ocvala.
Sad imam samo zelenu okruglastu krosnjicu!
Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Svibanj 2015 u 21:47
Moj grunt je na sjevernoj strani brijega pa na njemu sva cvatnja nešto kasni.
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Svibanj 2015 u 09:17
Od raskošne cvatnje tvoje glicinije naprosto zastaje dah. Uživaj u njenoj ljepoti i mirisu.
Osijek prelijepi grad na Dravi
Na vrh
Rembrant View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar
Najljepši vrt - jesen 2013

Pridružen: 22 Svibanj 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 450
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Rembrant Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Svibanj 2015 u 12:13
Jedan komentar da dam a jos niko nigde nisam video na raznim sajtovima da je pomenuto. Ljudi obicno gledaju na stranim sajtovima po kucama i zamkovima prelepe Wisterije svi se pitaju pa kako to da tako lepo cvetaju kod njih, kako ih orezuju itd.ali niko nije dotakao temu ciscenja posle cvetanja. U pitanju su gomile  konfeta koje se uvlace svugde,tako da ko nevoli da cisti a nema onu duvalicu koja je ujedno i usisivac  neka se ne raduje cvetanju na balkonu jer bice posla .Cimifuga ti nemas sa tim problema drago mi je da jos neko ima plavu kisu sa kojom moze da se pohvali i koja je impozantnije velicine.
Na vrh
lucy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 02 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 2541
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lucy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Svibanj 2015 u 22:31
Doista, jedna od najljepših penjačica. Predivne su vam.
Sutra je novi dan.
Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Svibanj 2015 u 00:58
Točno Rembrant kaže - pod kraj cvatnje ispod glicinije je cijela naslaga otpalih cvjetića. Na mjestima gdje se može čistiti i nije tako velik problem, ali kada su ispod glicinije druge biljke - e, onda ima posla, pogotovo ako padne kiša pa se ti cvjetići zalijepe za lišće drugih biljaka.

Meni je najgore čistiti grmić kleke jer se među iglice zavuče cijelo čudo otpalih cvijetova pa kada se poslije kiše još i zalijepe...

Sada mi je u cvatnji zlatna kiša pa će i ispod nje biti otpalih cvjetića
Na vrh
JosipaNu View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Kolovoz 2014
Lokacija: Nuštar
Status: Offline
Bodovi: 2921
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje JosipaNu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Svibanj 2015 u 09:14
evo moje koja sad tek zivnula..ali je tu...bit ce od nje divna kraljica u dvoristu..

divno je biti nekome nesto....
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1617181920>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.