Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Penjačice
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Solanum jasminoides
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Solanum jasminoides

 Odgovori Odgovori Stranica  123 9>
Korisnik
Poruka
hana View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 4007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Solanum jasminoides
    Objavljeno: 21 Kolovoz 2007 u 19:57
Imam jedan veliki oko dva metra. Raste posađen u gredi pa me zanima kako i kada ga razmnožiti.
"Chi pianta un giardino semina la felicità"

Amelia,It
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
katruža View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 12 Kolovoz 2007
Status: Offline
Bodovi: 787
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje katruža Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Kolovoz 2007 u 20:48
Baš sam neki dan stavila par grančica Solanum jasminoides-a i Solanum rantonnetii-a u vodu ,a sad ću još i u zemlju, pokriću flašom ( kao ruže) i čekati. Baš me zanima hoće li se zakorijeniti. Navodno se može razmnožiti i položenicom. Ja oba zimi unosim u podrum, ne usudim ih se ostaviti vani.
 
Kako imaš uzgojenog? Kao grm ili kao drvce?
 
Na vrh
hana View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 4007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Kolovoz 2007 u 21:25
kao puzavicu po ogradi. Jako mi je lijep a imam ga prvu godinu. Htjela bi ga razmnožiti pa dio posaditi u viseće tegle sa još nečim a dio kao ogradu uz bršljan i lozicu prema susjedu. U osmom mjesecu me obično ulovi manija "pelcanja" pa ni sad nije drukčijeSmile
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Kolovoz 2007 u 21:50
smiley_70koja je to biljka???
Hana u 8 mjesecu se i razmnožava,valjda te zato i lovismiley_149
Na vrh
hana View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 4007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Kolovoz 2007 u 18:01
Onaj bijeli krumpirov cvijet ima ih par u kitici. Vele mu još jasmin ali nije i ne miriše
Na vrh
Stela View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 20 Kolovoz 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 17
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Stela Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Kolovoz 2008 u 15:19
imam pitanje vezano uz solanum jasminoides:
naime, imam ga nesto vise od dvije godine i raste u velikoj tegli, prekrasan je, lako se pelca i sve je super i jedino sto me zanima, a ne usudim se isprobat, je da li ga je moguce preko zime ostavit vani u vrtu (kontinentalni dio - ja ga redovito preko zime unosim) 
Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Kolovoz 2008 u 15:34
mislim da sam pročitala negdje da ne podnosi temperature ispod nule
 
a imaš li neku skicu za nas ?  Smile
 
 
Na vrh
Stela View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 20 Kolovoz 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 17
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Stela Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Kolovoz 2008 u 15:48
evo jedne slikice s neta... imam i svoje lanjske negdje ali ne mogu naci...
btw. biljka je zbilja krasna, jedina steta je sto ovaj jasminoliki paradajz uopce ne mirise.
Na vrh
Stela View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 20 Kolovoz 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 17
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Stela Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Kolovoz 2008 u 15:54
sto se tice razmnozavanja, ja jednostavno otkinem grancicu i stavim u zemlju, do sada je svaki put uspjelo, zakorjeni se bez problema
Na vrh
katruža View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 12 Kolovoz 2007
Status: Offline
Bodovi: 787
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje katruža Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Kolovoz 2008 u 23:31
Stela, ja sam ga ostavila na natkrivenoj terasi, u tegli i preživio je vani ,isto kao i solanum ranntonetii.( u Međimurju)
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Kolovoz 2008 u 20:37
pogledala sam slike ova dva cvijeta i stvarno su prelijepi

e sad grebanje - ima li netko od vas "posjednika" vremena da mi pošalje koju reznicu ili da zakorijeni koji primjerak pa ćemo se o transportu i troškovima dogovoriti naknadno smile74
Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Kolovoz 2008 u 23:18
Originalno poslano od člana katruža katruža napisao:

Stela, ja sam ga ostavila na natkrivenoj terasi, u tegli i preživio je vani ,isto kao i solanum ranntonetii.( u Međimurju)


Katruža, kako si ih zaštitila teglu i jesi li uopće? Koliko je vjetrovito na toj natkrivenoj terasi ili je zaštićena od vjetra?
Na vrh
katruža View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 12 Kolovoz 2007
Status: Offline
Bodovi: 787
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje katruža Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Kolovoz 2008 u 23:46
Andrea01, nisam ih ničim zaštitila samo sam tegle stavila uza  zid, nije baš vjetrovito jer je terasa  zatvorena sa sjeverne i istočne strane.  
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Kolovoz 2008 u 08:25
Ako imate grančicu viška i ja bi molila jednu!!!!
Uh, znam, stalno nešto moljakam u zadnje vrijeme!!Embarrassed
Na vrh
Stela View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 20 Kolovoz 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 17
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Stela Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Kolovoz 2008 u 10:06
Originalno poslano od člana manči manči napisao:

Ako imate grančicu viška i ja bi molila jednu!!!!
Uh, znam, stalno nešto moljakam u zadnje vrijeme!!Embarrassed
 
sve zakorjenjene sam podijelila, ali s obzirom da je sada pri kraju sa cvjetovima uzet cu par reznica pa kad se zakorjene javim vam i mogu vam poslati...
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Kolovoz 2008 u 12:20
stela smile78
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Kolovoz 2008 u 14:46
Cure, moja prijateljica ima ogramnog od proljeća do sada pokrio joj je sigurno 6 kvadrata zida, penje se ko lud, jedino sad znalci procjenite dali je to ta biljka, jer sam uzela nekoliko grančica za zakorjeniti. Ako je to ono što nas zanima imat će ga tko god želi - naravno ako zakorjenjivanje uspije.
 
 
 
 
Kad ga je kupila rekli su joj da je jasmin, ali nismo znali koji i dali je to stvarno jasmin. cvjetovi su predivni, ali nemaju miris.
 
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Šeflera View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Lokacija: Stankovo
Status: Offline
Bodovi: 2274
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Šeflera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Kolovoz 2008 u 15:20
Žic-žic, greb-greb! I ja bi malo bijelo! Wink
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Kolovoz 2008 u 18:42
Predivan je!
Stela hvala!Smile
Na vrh
Stela View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 20 Kolovoz 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 17
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Stela Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Kolovoz 2008 u 12:41
Originalno poslano od člana Triša Triša napisao:

Cure, moja prijateljica ima ogramnog od proljeća do sada pokrio joj je sigurno 6 kvadrata zida, penje se ko lud, jedino sad znalci procjenite dali je to ta biljka, jer sam uzela nekoliko grančica za zakorjeniti. Ako je to ono što nas zanima imat će ga tko god želi - naravno ako zakorjenjivanje uspije.
Kad ga je kupila rekli su joj da je jasmin, ali nismo znali koji i dali je to stvarno jasmin. cvjetovi su predivni, ali nemaju miris.
 
 
da, to je isto sto i ja imam...dakle solanum jasminoides...i normalno je da ne mirise (barem kod mene ne mirise ili postoji odredeno doba dana kada se moze osjetiti miris, jer u njegovim karekteristikama pise da mi je miris njezan i lagan poput jasmina)
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 9>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.