Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Penjačice
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Solanum jasminoides
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Solanum jasminoides

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 9>
Korisnik
Poruka
Belina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 26 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3901
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Belina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Ožujak 2011 u 07:38
WinkMiro,moj ima cvijetove kao onaj rascvijetan,jaki miris,Moja Triša dala mi  je njen jasmin,stvarno je drugačiji,moji su listovi tvrđi,sada čekam da oživi.Navrati,pa sama ustanovi.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Ožujak 2011 u 08:20
bilo bi dobro iz naslova teme izbaciti prvu riječ jer solanum j. nema veze s jasminom
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Ožujak 2011 u 08:44
Belina tvoj veliki jasmin je pravi mirišljavi jasmin, a ovaj što sam ti ja dala spada u ovu temu, pa kako natalija kaže treba predložit adminu da briše riječ jasmin iz naslova.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Belina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 26 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3901
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Belina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Travanj 2011 u 21:48

moj jasmin danas,krenuo je ,ima i ćvijetiće,slika i za mjesec dana stiže.

Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Rujan 2011 u 12:30
U 6. mjesecu ti je, Belina, bio prekrasan!!!   I mogu ti reči, par grančica koje si mi narezala, se je zakorjenilo!!!  Baš me je razveselio!!

Šteta kaj nisi stavila slikice kada je bio pun cvijeta!!  Jel ti krasno zamirisao dvorište, Wink, da se znam za njega pripremiti!!!smile80
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Rujan 2011 u 00:37
Da se nadovežem na ovu temu.
Ja imam i jedan i drugi, onaj koji miriše i onaj bez mirisa, ali oba bijela.
Prvi je ogroman, ali u zadnje vrijeme pokazuje znakove starosti, tako da ću ga na proljeće pošteno skresati i pokušati obnoviti.
Svi oni koji su moj topic posjetili, jasmin je jednostavno upao u okoEmbarrassed

 Klik na fotkuEmbarrassed 

Na svu sreću nije jedini jasmin te vrste koji posjedujem, ukupni ih imam tri...jedan ljepši od drugog i cvatu li ga cvatu.
 
 
Ovaj bijeli bez mirisa imam zajedno s sadnicama passiflore, koji zajedno čine jednu živicu i mogu vam reči da se dobro slažu.Embarrassed

Do prošle godine imala sam još jednoga, koji je bio ogroman, ogroman, bio je sjenilo od cvijeća iznad prozora dnevne sobe, tako da sam ga često morala obrezivati da bi mogla zatvarati prozore noću. Iz čistog se mira počeo sušiti i nije mu bilo spasa.Confused

I sad žalim za njimCry

Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Rujan 2011 u 00:42
Ako netko treba reznica, neka mi se slobodno javi u pp-u.
Inače, ja sam na moru i taj jasmin koji ne miriše, prezimi vani.
Nećete mi vjerovati, ali uvijek je na njemu pokoji cvijetič, iako kržljav, ali cvijetićEmbarrassed
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Belina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 26 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3901
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Belina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Rujan 2011 u 13:01
smile120Prekrasni jasmini,Bebolino.
Draga Free,moram malo više ,zagrijati stolicu,pa da naučim metati slike.
,
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Rujan 2011 u 19:35
Originalno poslano od člana Belina Belina napisao:

smile120Prekrasni jasmini,Bebolino.
,
Hvala na komplimentu Belina.
Btw. i tvoj je prekrasan!
Ovog mog velikog bi trebala malo prorijediti, ali neznam kad ni kako.
Kad si ti tvog obrezala??
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Rujan 2011 u 19:49

bebolina, ovi jasmini su prava fantazija  smile94

ako smijem znati - gdje si na moru?
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Rujan 2011 u 19:57
Originalno poslano od člana natalija natalija napisao:


bebolina, ovi jasmini su prava fantazija  smile94

ako smijem znati - gdje si na moru?
Zapadna obala istreWink
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Rujan 2011 u 00:23
pitam zato što mi je zimus jedan  solanum jasmin. promrza, doduše, to mu je bila prva zima i bio je u posudi, ali sve se mislim da ću ovu zimu unutra s preživjelim
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Rujan 2011 u 00:30
Originalno poslano od člana natalija natalija napisao:

pitam zato što mi je zimus jedan  solanum jasmin. promrza, doduše, to mu je bila prva zima i bio je u posudi, ali sve se mislim da ću ovu zimu unutra s preživjelim
Da nije bio u posudi, preživio bi garant!
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Belina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 26 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3901
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Belina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Rujan 2011 u 20:28
Draga Bebolino,
Tvoji jasmini su prekrasni,a posla za orezivati,za cijeli forum.
Ja sam svoga orezala ove godine prije vegetacije,oko 28,2.
a sada ga stalno režem,moj je maleni i nisko,ali samo se odluči i kreni.
Moraš dati biljki malo zraka da se obnovi.smile48
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Rujan 2011 u 22:07
Originalno poslano od člana Belina Belina napisao:

Draga Bebolino,
Tvoji jasmini su prekrasni,a posla za orezivati,za cijeli forum.
Ja sam svoga orezala ove godine prije vegetacije,oko 28,2.
a sada ga stalno režem,moj je maleni i nisko,ali samo se odluči i kreni.
Moraš dati biljki malo zraka da se obnovi.smile48
Hvala na savjetu BelinaSmile
Mislim da će ovi dobiti po repi i prije proljeća, jer zaista su bezobrazno narasli
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Rujan 2011 u 22:18
a koliko ti je star onaj na prve dvije slike?
mislim da imam i takvog, ali već par godina ima da sam ubola grančicu i primila se, čak je i cvjetala zadnje 2 sezone, ali sporo raste za poluditi, nema ni 30-40 cm
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Rujan 2011 u 22:27
Originalno poslano od člana natalija natalija napisao:

a koliko ti je star onaj na prve dvije slike?
mislim da imam i takvog, ali već par godina ima da sam ubola grančicu i primila se, čak je i cvjetala zadnje 2 sezone, ali sporo raste za poluditi, nema ni 30-40 cm
Onaj moj je kod mene došao kao dvogodišnja biljčica, negdje prije deset godina.
Nebrojeno puta sam probala zabosti grančicu u zemlju, ali ni jedna mi se nije primilaCry
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Rujan 2011 u 22:35
i ja sam jako puno puta pokušavala i stvarno se teško prima, ali moguće je
ali da me ko pita kako i kada - nemam pojma, toliko sam puta pokušavala da ne znam kojom prilikom i u koje doba sam uzela te grančice

uvećala sam slike i nisam sigurna da su isti - po listovima, morati ću prvom prilikom uslikati svog "liliputanca" da vidiš jesu li iste vrste
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Rujan 2011 u 22:37
evo našla sam jednu sliku, ispod cvjetića se vide listovi - jesu li isti'


Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Rujan 2011 u 22:50
Originalno poslano od člana natalija natalija napisao:

evo našla sam jednu sliku, ispod cvjetića se vide listovi - jesu li isti'


Ne, nije to taj!
I ovaj ti je prekrasanEmbarrassed
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 9>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,281 sekundi.