Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Penjačice
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Solanum jasminoides
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Solanum jasminoides

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 34567 9>
Korisnik
Poruka
strada View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 19 Listopad 2010
Status: Offline
Bodovi: 140
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje strada Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Travanj 2012 u 09:32
Natalija vidim da sam zadnji put u vezi jasmina pisala u krivoj temi..
Evo ovakav je moj  novokupljeni jasmin koji još čeka odluku u teglu ili u zemlju ...
http://www.nasadi.hr/index.php?option=com_content&task=view&id=99&Itemid=87
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Travanj 2012 u 11:04
imam ga i ja 3 godine, ali u tegli jer kod nas u zg nemože preživjeti zimu vani, barem ja nisam uspjela, pa više ni ne pokušavam. ja ga na jesen dobro orežem i kad na proljeće zabuja pletem ga oko ograde na balkonu. baš me lijepo sakrije od znatiželjnih susjeda he he.
belica,zagreb
Na vrh
strada View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 19 Listopad 2010
Status: Offline
Bodovi: 140
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje strada Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Travanj 2012 u 22:09
Originalno poslano od člana belica belica napisao:

imam ga i ja 3 godine, ali u tegli jer kod nas u zg nemože preživjeti zimu vani, barem ja nisam uspjela, pa više ni ne pokušavam. ja ga na jesen dobro orežem i kad na proljeće zabuja pletem ga oko ograde na balkonu. baš me lijepo sakrije od znatiželjnih susjeda he he.


Znači može u teglu smile128
Nece mu smetati ako ga odmah stavim u neku veliku??
Na vrh
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Travanj 2012 u 16:02
Strada može u teglu naravno, zavisi od veličine biljke, ako je mala, nema potrebe za velikom teglom.

belica,zagreb
Na vrh
strada View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 19 Listopad 2010
Status: Offline
Bodovi: 140
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje strada Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Travanj 2012 u 17:46
Originalno poslano od člana belica belica napisao:

Strada može u teglu naravno, zavisi od veličine biljke, ako je mala, nema potrebe za velikom teglom.



Hvala puno na odgovoru!!
Moj jasmin je visok oko metar ipo ali je trenutno u malenom pitaru.
smile78
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Travanj 2012 u 19:55
Sve može u teglu, ali neće biti tako lijep, niti će narasti velik, jer nema dovoljno mjesta. I ja sam ga neko vrijeme imala u tegli, a onda shvatila da ga mučim i presadila u vrt
 
 
 
Problem je što svake godine djelimično smrzne, pa onda moram skratiti na cca 1,5 m, ali on tako brzo raste da to brzo nadoknadi, ali zašto - zato što ima jaki i ozbiljan korjen, a to u tegli ne može.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Travanj 2012 u 21:40
danas sam kupila ovaj mali


<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
strada View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 19 Listopad 2010
Status: Offline
Bodovi: 140
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje strada Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Travanj 2012 u 07:24
Originalno poslano od člana Triša Triša napisao:

Sve može u teglu, ali neće biti tako lijep, niti će narasti velik, jer nema dovoljno mjesta. I ja sam ga neko vrijeme imala u tegli, a onda shvatila da ga mučim i presadila u vrt
 
 
 
Problem je što svake godine djelimično smrzne, pa onda moram skratiti na cca 1,5 m, ali on tako brzo raste da to brzo nadoknadi, ali zašto - zato što ima jaki i ozbiljan korjen, a to u tegli ne može.


To sam i pretpostavljala...pustit ću ga ovu godinu ovako pa ga možda nagodinu presaditi..Mislim da će mu u pitaru ipak biti bolje negoli između dva korjena porezanog stabla od živiceOuch
Trenutno ga stvarno nemam gdje drugdje posaditiOuch
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Travanj 2012 u 08:40
i ja imam zapelcanog solanuma jasminoidesa, već 3. godinu u tegli i svake zime poledi do dna pa na proljeće opet kreće

morati ću mu pokušati naći prikladno mjesto u dvoru jer ovo nema smisla
Na vrh
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Travanj 2012 u 19:05
natalija ti bar imaš  klimu za njega, neznam zašto ga držiš u tegli. Mi kontinentalci nažalost moramo.
belica,zagreb
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Travanj 2012 u 22:39
belice klimu možda da, ali mjesta baš i ne...
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Travanj 2012 u 09:31
U vrtu će izdržati, ali zbilja ga se mora zaštititi, a kako ga zaštitit kad ima pov ršinu od nekoliko kvadratnih metara.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Lilly71 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 24 Studeni 2009
Status: Offline
Bodovi: 50
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lilly71 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2012 u 11:12
...može mala pomoć?... ubrala sam grančicu "ovoga" i stavila u vodu... jako je sličan ovim vašim biljčicama, ali mu je cvijet ipak malo drugačiji...

...da li postoji mogućnost da pusti korjenje ako ga držim u vodi?... malo sam Confused...
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2012 u 11:46
N znam što je , znati će znalci, ali nije solanum jasminoides sigurno.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2012 u 18:07
meni ovo liči na pajasmin.
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
jelsa_ View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 01 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jelsa_ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2012 u 19:31
Vjerovatno je rijeć o Philadelphus lewisii ,, listopadan grm , vrijeme cvatnje početak 5. mj.
Na vrh
Lilly71 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 24 Studeni 2009
Status: Offline
Bodovi: 50
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lilly71 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2012 u 19:52
...tnx...cvijet je predivan, nema mirisa...a što kažete na zakorjenjivanje? - da li može ovo sa vodom?....Embarrassed
Na vrh
jelsa_ View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 01 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jelsa_ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2012 u 19:59
vrlo lako se prima drvenastim reznicama , no možeš pokušati poluzrelim reznicama u 6. mj. ali ne u vodu već u zemlju za cvijeće ,, hormon nije potreban.
Na vrh
Lilly71 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 24 Studeni 2009
Status: Offline
Bodovi: 50
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lilly71 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2012 u 23:40
...jelsa, hvala ti... ovaj nek' ostane u vodi (sviđa mi se)...Wink ...a u 6. mjesecu idem ponovo u berbu... da li tada trebam "skinuti" cvjetove ili komplet zabosti u zemlju... nisam to nikada radila... 
Na vrh
jelsa_ View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 01 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jelsa_ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Svibanj 2012 u 17:20
Na poludrvenastim reznicama nema cvijeta ,, radi se o ravnim grančicama debljine 3-5 mm ,, dužina reznice 8-10 cm sa dva listića na vrhu,, poželjno bi bilo da ima do tri koljena ,, dva u zemlju jedan vani
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 34567 9>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.