Početna stranica Početna stranica > Ostale biljne vrste - Forum o biljkama > Začinsko i ljekovito bilje
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Ljekovito bilje
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Ljekovito bilje

 Odgovori Odgovori Stranica  <123
Korisnik
Poruka
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Srpanj 2008 u 00:37
Imao je nekada 80%, sada sumnjam.Sve je gori i gori.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Srpanj 2008 u 00:50
Kako doći do sjemena rudbekije?
Uzgajala bih je u vrtu ali nisam nigdje naišla na sjeme.
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Srpanj 2008 u 00:56
Originalno poslano od člana griva1978 griva1978 napisao:

...  ne znam dal sam ja nešto gadno pobrkala i / ili ( zavisi od kuta slikanja i detalja biljke koji se ne vide baš dobro....  ) ali po meni je ovo smilje!

Nije smilje.Ukrasni je grm, uzgaja se po parkovima.I ja ga imam u vrtu.Sliči na smilje.Zove se santolina, mislim.
Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Srpanj 2008 u 13:25
...meni po slici bome liči, al ako kažete sntolina, vjerujem... ja iskreno za santolinu nisam niti čula... ima bilja više nego dana od postanka svijeta  :O)))

...hmm... sjeme....nisam baš vidjela da ima sjemena u sjemenarnama ( a itako sam možda par puta bila u njima...)...al znam da sam ju davno negdje vidjela "uživo"... a gdje.... da me ubijete.. ne znam.... ali ako saznam javim!!! :O))))
možda bi slovenci/njemci/austrijanci imali to u svojim sjemenarnama... kod njih je sve to dosta više razvijeno...
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Srpanj 2008 u 14:18
Hvala, imam svojih u Sloveniji pa ću probati nabavit od tamo.
Na vrh
Božikovine View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 13142
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Božikovine Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Srpanj 2008 u 14:46
Echinacea ili crvena rudbekija (Echinacea angustifolia, Echinacea purpurea) posjeduje antivirusna i antibakterijska svojstva. Često se uzima uz Goldenseal (Hydrastis canadensis) koji posjeduje slična svojstva. Aktivne tvari ove ljekovite biljke djeluju sinergistički i pojačavaju proizvodnju i aktivnost bijelih krvnih stanica (limfocita i makrofaga). Tri glavne skupine spojeva odgovornih za djelovanje biljke su alkilamidi/poliacetileni, derivati kofeinske kiseline i polisaharidi. Ehinacea povisuje razinu interferona, važnog dijela tjelesnog odgovora ne virusne infekcije kao što su prehlade i gripa. Može se uzimati i preventivno, no učinkovitija je ako se uzima kad nastupe prvi simptomi gripe ili prehlade.

Sadržaj preuzet od Vitaminskog Centra Kaiser.

Na prvi znak simptoma infekcije, ili u akutnoj fazi može se uzeti 3-4 ml echinacee u tekućem obliku svakih 2-3 sata prvog dana bolesti, te nastaviti tri do četiri puta dnevno slijedećih 10-14 dana, odnosno u fazi oporavka. Ukoliko se uzima preparat echinacee u tabletama ili kapsulama, preporučena doza je 300 mg tri puta dnevno za isti period. Ako se uzima preventivno ili u fazi održavanja, dovoljno ju je uzimati 2-3 puta dnevno
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <123
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,266 sekundi.