Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Penjačice
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Dragoljub - Tropaeolum hybriden
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Dragoljub - Tropaeolum hybriden

 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 8>
Korisnik
Poruka
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Rujan 2008 u 19:11
Ja ga imam puno i ove godine, jedino nisam znala da je moj penjačic, pa mi je pružio krakove po cjelom dvorištu, a da sam ga stavila u neku viseću posudu bilo bi ljepše.
No druge godine ću se potruditi, a probat ću napraviti i salatu od listova, zašto ne?
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Rujan 2008 u 20:41
Smrcko, ne vidim razloga zašto  ne bi smjeli jesti ovaj dragoljub koji si sami uzgojimo, normalno pod uvjetom da ga ne prskamo ili gnojimo kemikalijama...i kod mene ja sad samonikli, sam se je rasijao nakon što sam ga sijala prvi put prošle godineLOL
Na vrh
prepelica View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 12 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 149
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje prepelica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Rujan 2008 u 23:21
Neki je đak napisao da se ljudi sa Krete zovu kreteni, a evo sad znamo da su i dugovječni...
Dragoljub je cijeli jestiv (ne znam za korijen). Koristi se svjež ili kratko skuhan. Listovi osim kao jelo mogu poslužiti kao podlošci za male sendviče, a cvjetovi prekrasno dekoriraju salatu u svim nijansama od žute do crvene. Pupovi i nezreli, još zeleni plodovi mogu se kiseliti kao kapari i vrlo su ukusni - meni čak i ukusniji od kapara.
Okus cijele biljke je ljutkast i osvježavajući. Ima puno sumpora, pa iako stimulira rad bubrega i mokraćnog mjehura, oni osjetljivijih bubrega ne trebaju ga jesti baš svaki dan.
Posebno je koristan u prehrani starijima i rekonvalescentima.
Pozdrav, Ive
P.S. Meni je dragoljub posebno draga biljka, ne znam je li ljepši ili korisniji.
Na vrh
Branka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 27 Prosinac 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Branka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Rujan 2008 u 11:07
bjo bi ti korisniji da se malo češće javljaš Thank%20You
Na vrh
domingo View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 14 Kolovoz 2008
Status: Offline
Bodovi: 602
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje domingo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Rujan 2008 u 11:38
Juhica na kiselo ili koji listić u ragu juhu
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Rujan 2008 u 16:38
Evo slike svježih sjemenki dragoljuba, moram priznati da još nisam probala jesti dragoljub jer mi ima prilično jak miris na koji nisam navikla.


Na vrh
prepelica View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 12 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 149
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje prepelica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Rujan 2008 u 21:25
Losion protiv opadanja kose i za jačanje vlasišta:
Pregršt dragoljuba (nadzemni dio), pregršt koprive (korijen), pregršt čička (korijen) u 1 l 90% alkohola 2 tjedna, češće promućkati.
Svakih nekoliko dana utrljati u vlasište.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Listopad 2008 u 23:24
Evo tu imaš odgovor.

# Sadi se kao što je već rečeno na topla i sunčana mjesta i polusunčana u proljeće .I iznimno mu pogoduje suho i pjeskovito tlo koje je dobro drenažno i slabo plodno. Ukoliko je tlo bogato, biljka slabije cvijeta i samo se stvara zelena masa. Zbog toga biljku ne treba prihranjivati i ne treba ju previše zalijevati. Iznimno dobro podnosi suha razdoblja. #

<>http://209.85.135.104/search?q=cache:sGnK_mFgfVYJ:www.cvijet.info/savjeti/kategorije/1/savjet/66.aspx+dragoljub&hl=hr&ct=clnk&cd=1&gl=hr&lr=lang_en%7Clang_hr%7Clang_sr

Ja sam poslušala i pojavili se cvijetići.smile64
Moj dragoljub na početku rasta i prvi cvijetić

Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Listopad 2008 u 15:27
Sjemenke dragoljuba se jako dugo suše. Kad same prirodno padnu s stabljike skupite ih i stavite na suho mjesto da se osuše, dugo će im trebati da se one smežuraju i malo posvijetle, tad su suhe.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Listopad 2008 u 21:31
Iz vrtlarskog priručnika:

Pogodan je za poboljšanje tvrdog i mrtvog tla, kao predkultura za gredice gdje ćemo saditi povrće, ili za ozelenjavanje golih površina voćnjaka. Odbija napad crva žičnjaka i susjedne biljke oslobađa lisne uši.
Izvrstan pokrivač tla za korovom obrasle zapuštene površine, jer u kratko vrijeme stvara gusti sloj lišća koji tlo čisti od korova.

Što mu je stanište sunčanije biljka cvjeta bogatije.

Ukazuje na prisustvo dušika. Kod prekomjernog dodavanja hranjljivih tvari razvija bujno lišće, ali cvjeta oskudno.Smile
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
Oriares View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 05 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 14
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Oriares Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Travanj 2009 u 21:46
Obožavam dragoljub i imam ga u već par godina,jer se sam rasijava.
Nisam ga probala jesti,a nisam ni primjetila da odbija puževe,prošlo ljeto
cijela navala..
Na vrh
Branka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 27 Prosinac 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Branka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Travanj 2009 u 21:54
i ja sam ga sadila lani , ali nisam znala da odbija puževe, ove godine sam ga isto metnula , i niknula mi dva zrna , . ali još n ije kasno , stignem kupuiti  karticu i ponovo pokušati, 
Na vrh
Duda-Lave View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 27 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Duda-Lave Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Travanj 2009 u 08:46
moram priznati da sam par godina dobivala sjeme od svekrve ali nikad ništa,ove sam kupila i svako sjeme je izraslo,rasadila sam po cijelom vrtu u tegle..nadam se da će bar negdje mu biti lijepo da mi podari koji cvijetić..
Na vrh
prepelica View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 12 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 149
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje prepelica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Travanj 2009 u 16:49
Pouka: "Ne uzimajte sjeme od svekrve..."
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Travanj 2009 u 17:01
I ja mislim Prepelica da je to
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
Oriares View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 05 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 14
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Oriares Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Svibanj 2009 u 17:29
meni se inače sam rasijava,svake godine sve gušće,i tako ja razdijelila svo sjeme,a evo ove godine samo jedan izrastao..možda još niknu ostali??
Na vrh
Oriares View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 05 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 14
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Oriares Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Svibanj 2009 u 17:35
inače sjeme NIJE od svekrve..
Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Svibanj 2009 u 18:12
... da li je sad prekasno za sijenje još jedne ture dragoljuvba???
Na vrh
Duda-Lave View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 27 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Duda-Lave Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Svibanj 2009 u 18:31
pojma nemam..moji su već pravi mali grmići puni cvijetova...jedno pitanje kako se skuplja sjeme ..ostavi se da se osuši na peteljci?
Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Svibanj 2009 u 18:46
... ja tako uvijek radim... mislim da je to neki najprirodniji način.... a onda znači i dobar :))))))))))
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 8>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,342 sekundi.