Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Penjačice
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Dragoljub - Tropaeolum hybriden
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Dragoljub - Tropaeolum hybriden

 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 8>
Korisnik
Poruka
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Svibanj 2009 u 22:37
Nije prekasno za sjetvu Smile I ja skupljam sjeme kad se osuši na biljci, i još jedno vrijeme sušim to isto sjeme u posudicama.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Svibanj 2009 u 23:35
ol rajt!! :)) daklem definitivno kad mi svi kažu sijem!! :))))))))))
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Svibanj 2009 u 07:31
Ja sam pronašla još nekoliko sjemenki, posijala ipred tri dana i već su iznikli
Na vrh
Duda-Lave View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 27 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Duda-Lave Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Svibanj 2009 u 08:27
Originalno poslano od člana SilveK SilveK napisao:

Nije prekasno za sjetvu Smile I ja skupljam sjeme kad se osuši na biljci, i još jedno vrijeme sušim to isto sjeme u posudicama.
ok ..al još jedno pitanjce..da li kad se osuši sjemenka će past s biljkice ili će se i dalje držati..odnosno jel čekamo da bude potpuno suha i smežurana..i jel bude biljkica kod mene preživila zimu ili ona ipak ugiba bez obzira na klimu ...Confused..pardon puno pitanja 
Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Svibanj 2009 u 12:49
duda , dobra , realna pitanja :)

Otok, u kakvu bajnu kominaciju si ti to posijala??? kakva zemlja, koliko zaljevanja, sunce-hlad? ........meni trebalo puno više vremena....
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Svibanj 2009 u 13:01
One prve koje sam sijala u 3. mjesecu sijala sam u čašice, pa kad su narasli presadila. Cvjetaju naveliko, na suncu su i polijevam kao i sve drugo svaki dan.  (možeš pogledati sliku u mom vrtu)
 
Ove druge prije par dana ubola posvuda u zemlju, u moju škrtu i nikakvu zemlju, i na sunce i u hlad i skoro pod bor, svi su izniknuli, a kako će biti dalje, vidjet ćemo.
 
Griva, nije ovo tema, ali usput - rastu mi i tvoje dalije i kadifice, a i ivanovo cvijeće (ako sam dobro zapamtila ime) s kojim sam se malo mučila je sad lijepo krenulo rasti.   
Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Svibanj 2009 u 13:13
...ivanje cvijeće :)) naziv je još i broćika.... galium verum ( ako se ne varam na lat) ....  u tradicionalnim medicinama svih naroda uvijek je zauzimala jedno od najcjenjenijih mjesta kod ljekovitog bilja.... :)... ono voli puno suca i ne toliko vode....  :)

..ja stavila dragoljub u pitare.... bojim se da mi ga netko ne opljevi.... :)
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Svibanj 2009 u 13:37
Dragoljub - pogoduje mu suho, pjeskovito tlo, ukoliko je tlo plodno slabije cvjeta a ima više lišča.
Sad ti biraj što želiš - cvijet ili salatu od lišća dragoljuba
Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Svibanj 2009 u 13:42
  Approve i ovce  i novce :)) pola na sunce pola u hlad :)
Na vrh
Duda-Lave View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 27 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Duda-Lave Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Svibanj 2009 u 14:11
ja sam stavila drageca u duge pitare sa bacopom i pelargonijom..za sada krasno cvatu..jel bu oni tako cijelo ljeto?
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Lipanj 2009 u 13:53
Da vas pitam - kada se uzmaju sjemenke namijenjene za sadnju iduće godine? Ja ih već dosta imam, ali sad ne znam da li da ih ostavim da dozre na biljci ili ih mogu skupiti i ostaviti da se osuše, da dozre negde na suncu?
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Lipanj 2009 u 14:01
trebaju dozrijeti na stabljici i onda ih pokupi
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Lipanj 2009 u 14:20
Hvala Iris!!
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Kolovoz 2009 u 07:30
Lagano skupljam sjemenke...
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Travanj 2011 u 02:05
Da oživim temu...
I ja sam posijala na Krku pa ću vidjeti hoće li niknuti. Neznam jeli penjačica ili pokrivač tla to nisam pročitala na vrećici  (nebih da se penje...)
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Travanj 2011 u 08:35
Ja sam posijala i niski i visoki i počeli su nicati. Sada su oko 3 cm.
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Travanj 2011 u 08:44
.....danas  sijem...nemam  srece  sa  njim...prije  2  god  imao  goru  od  lisca  i 1  cvijet....znaci  bilo  mu  predobro...na  otoku  nije  ni  niknuo  ....znaci  bilo  mu  jaaako   lose...sad  cu  nesto  izmedju  provati...Unhappy
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Travanj 2011 u 09:04
manči i ja ga planiram danas ubocnuti, nedavno sam kupila škatulicu sjemena

ovo će mi biti treći put, prve godine je bio ok, ništa naročito bujan, ali bilo je cvjetova za diviti se, lani niti jedna sjemenka nije nikla...
noćas je kišilo pa kontam da će mu pomoći malo prirodne vlage u tlu
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Travanj 2011 u 19:47
Evo ja pročitala da postoji i ovaj: tropaeolum azureum
Tropaeolum%20azureum%20%28Tropaeolum%20azureum%29
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Travanj 2011 u 20:59
...Mira,  jako  lijepa  biljcica  iako   ne  slice,  lijepa  boja....   
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 8>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,234 sekundi.