Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Penjačice
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Dragoljub - Tropaeolum hybriden
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Dragoljub - Tropaeolum hybriden

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 8>
Korisnik
Poruka
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Travanj 2011 u 21:25
A ja sam sijala ovakav



od 10 sjemenki niknuo mi je samo jedan, sad sam posijala još par sjemenki, pa ćemo vidjeti da li će biti bolje
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
arim View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Ožujak 2009
Lokacija: Vinkovci
Status: Offline
Bodovi: 1377
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arim Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Travanj 2011 u 23:07
obožavam dragoljub,ove godine cvijetat će i kod mene...

Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Svibanj 2011 u 10:19
Originalno poslano od člana OTOK OTOK napisao:

Dragoljub - pogoduje mu suho, pjeskovito tlo, ukoliko je tlo plodno slabije cvjeta a ima više lišča.
Sad ti biraj što želiš - cvijet ili salatu od lišća dragoljuba

meni je prošle godine bio prebujan, tako da se gotovo nisu vidjeli cvjetovi,
sada su niknule tri biljčice na tome mjestu, ali su manje bujne, možda i bolje..
neću ih zalijevati da ne budu opet onako lisnati
Na vrh
kamelia View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 1016
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamelia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Kolovoz 2011 u 20:41
Ja sam ove godine dobila dragoljub sa šarenim listom,ali mi je ostao mali kao da se nije pomaknuo.
Na vrh
alad View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 05 Travanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 790
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alad Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Kolovoz 2011 u 16:26
Evo mojih dragoljuba.Nisu baš na plodom mjestu,jednom dnevno ih zalijevam i dobro uspijevaju:






















Na vrh
Morana View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 22 Kolovoz 2010
Status: Offline
Bodovi: 343
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Morana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Kolovoz 2011 u 16:31
ja sam sijala na proljeće dragoljub i jedan dan ih nisam zalila nakon što su pustili, i kompletno su se osušili... odustala sam od njih i upotrijebila tu zemlju za ukorijenjivanje nekog drugog cvijeća... i prije tjedan dana primijetim ja nešto niklo. prvo sam mislila da je trava, pa mi se učinilo da je ukrasni slak, al vidim lijepi pravilni listovi. jedno sjeme je prezivjelo svo ovo vrijeme i niklo! sad me zanima hoce li uspjeti procvjetati, ali raste zapanjujućim tempom tako da se nadam da hoce
~Cvijeće je zemljin način da se nasmije~
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Studeni 2011 u 23:07
Istražujući "starinsko" vrtno cvijeće, dobila sam tjedni prilog VL iz 1999. g. sa zanimljivim člankom pod naslovom "Lijepi dragoljub s balkona u - papriku". Nadam se da neću kršiti ničija prava ako vam prenesem sliku tog članka:




Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Prosinac 2011 u 11:07
Andina ovo me podsjeća na izgled nekih egzotičnih jela u tropskim zemljama, vidiš kako su i kod nas postojali takvi jelovnici "izgubljenog vremena
Na vrh
anabistrica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
4. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 09 Studeni 2011
Lokacija: Marija Bistrica
Status: Offline
Bodovi: 4011
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anabistrica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Veljača 2012 u 23:36
U mom povrtnjaku uvijek ima dragoljuba. Jedne sam ga godine zasijala, a nakon toga se sam sije po gredicama gdje ga i ostavim. Osim kaj mi uljepša vrt, koristim ga i za jelo. Lišće izrežem na rezance i stavim u salate bilo koje vrste ili u juhe.
Čitala sam i da puževi ne vole dragoljub. Istina ne jedu ga, ali se preko dana sakriju ispod njega jer drži vlagu. Zato treba redovno kontrolirati situaciju.
Lepe ti je Zagorje zelene
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Veljača 2012 u 10:23
meni dragoljub nikako ne uspijeva ove godine sam kupila sjeme i posijala pored mladih stabala jabuka čitala sam da je to dobro ni jedan nije niknuo vjerovatno sjeme ne valja ove sezone kupit ću sjeme na par mjesta pa da vidim Wink
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Veljača 2012 u 10:27
Draga Ana ja sam jednom imala Dragoljube u vrtu i da čovjek ne povjeruje puževi su mi i njega pojeli.
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
darijaz View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 20 Siječanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 138
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje darijaz Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Veljača 2012 u 10:46
Pozdrav cure. Moj niti se mico niti se tico, nakraju sam ga iščupala i bacila .Susjeda ga je držala na balkonu u saksijama . Bio je za neopisati kao da se beljio mojima  onakim jadnima.
Na vrh
prepelica View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 12 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 149
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje prepelica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Veljača 2012 u 13:29
Iako mi je draga biljka, koristio sam ga za jelo i lijek, samo jedne godine je stvarno bio bujan i prekrasan, a nakon toga zadnjih par godina neki suhonjav. Bio je u istoj zemlji, pa pretpostavljam da je do vlage i klimatskih  uvjeta.
Tko će znati kakva mu godina odgovara?
Na vrh
anabistrica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
4. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 09 Studeni 2011
Lokacija: Marija Bistrica
Status: Offline
Bodovi: 4011
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anabistrica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Veljača 2012 u 23:11
Dragoljub voli svježinu, tak da lani nije bio kod mene lijep i bujan zbog velikih ljetnih vručina. Prijašnjih godina, kad su ljeta bila prohladna i kišovita, bili su moji dragoljubi lijepi, bujni i puni cvjetova.
Još jedna stvar kod dragoljuba - ne voli presađivanje, to je moje iskustvo. Svi koji sam ostavila tamo gdje su se zasijali, bujno rastu za razliku od presađenih koji ostaju jadni zakržljani.
 
Prepelica, koristim i ja dragoljub za jelo ali ne znam kaj liječi. Možeš mi reći?
Lepe ti je Zagorje zelene
Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Ožujak 2012 u 20:07
čula sam i ja to da dragoljubi ne vole presađivanje,zato cu ih posijat u teglu u kojoj ih planiram drzat...kad ih je najbolje posijat ,krajem ozujka ili ?
pas je jedino živo biće koje te voli više od samoga sebe ...



Vir
Na vrh
dijana7566 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka

DONATOR

Pridružen: 25 Veljača 2011
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 3643
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dijana7566 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Ožujak 2012 u 20:15
Već sam ih htjela sijati, ali mi je savjetovano da sačekam toplije dane
Pozdrav iz Osijeka
Na vrh
prepelica View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 12 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 149
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje prepelica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Ožujak 2012 u 23:00
Hvala na savjetu za presađivanje - mislim da je to i kod mene razlog.

Što se tiče ljekovitosti, najbolji je za razne bolesti vlasišta, pogotovo gljivična oboljenja. I zdravu kosu možemo oprati iscijeđenim vodenim ekstraktom, ili ga dodati u pakung za kosu. To je zbog visokog sadržaja sumpora.
Ako ga redovito jedemo riješit ćemo se raznih infekcija mokraćnih organa, ali ne treba pretjerivati u količinama, jer sve ljutkaste biljke pomalo iritiraju bubrege.
Iako ga neki suše za čaj, mislim da je najbolje koristiti svježi ili u tinkturi.
Osim mnogih koristi koje imamo od dragoljuba ipak bih izdvojio da je dokazani afrodizijak.
Na vrh
darijaz View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 20 Siječanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 138
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje darijaz Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Ožujak 2012 u 09:07
kako se dragoljub konzumira svjež,ili kuhan  može li mi koja pojasniti
konkretno što jedemo od dragoljuba hvala Tongue
Na vrh
Cvijetomanijak View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar
*moderator - povrća

Pridružen: 31 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 496
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cvijetomanijak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Ožujak 2012 u 09:22
Ja znam da moja sveki  bere zelene kuglice ,kad cvijet ocvate ,nastane mala cahura koja  je zelene boje ,i bere se i onda ih kiseli ,kazu kao kapula je(tako nesto mislim .A moj baka je brala latice i susila ih i pila kao caj .
Ja nista od toga ne radim,zao mi tako ljepog cvijeta ,pa ja njega pustim da raste .
 
Na vrh
prepelica View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 12 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 149
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje prepelica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Ožujak 2012 u 12:03
Cijeli nadzemni dio je jestiv, blago ljutkast i odličan za miješanje s drugim salatama. Posebno je atraktivan cvijet, a mislim da u salati isto izaziva divljenje, pa i ne samo za oko, već i za okus. Listom ukrasite jela, a sitno iskosani zreli plod stavite na sendviče. 
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 8>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,313 sekundi.