Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Penjačice
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Dragoljub - Tropaeolum hybriden
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Dragoljub - Tropaeolum hybriden

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 5678>
Korisnik
Poruka
Ksan View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 29 Siječanj 2012
Lokacija: Baranja
Status: Offline
Bodovi: 1303
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ksan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2012 u 20:14
Vaši su prekrasni Smile

Moji su dosta narasli ali još ne cvatu, vjerojatno im fali sunca. Kiša danima pada.
''Nema ljepše nade od one što je nikla iz tuge i nema ljepših snova od onih što ih rađa bol.'' - IVAN CANKAR
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
alad View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 05 Travanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 790
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alad Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Lipanj 2012 u 22:46
Azriela bit će ih.Moji su isto bili na početku cvatnje narančasti i crveni.Ovaj me baš ugodnoo iznenadio.Ksan poslije kiše dolazi sunce pa će tako i kod tebe.Ima još vremena da cvatu.
Na vrh
Ksan View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 29 Siječanj 2012
Lokacija: Baranja
Status: Offline
Bodovi: 1303
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ksan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Lipanj 2012 u 13:10
Istina, evo ih Smile










''Nema ljepše nade od one što je nikla iz tuge i nema ljepših snova od onih što ih rađa bol.'' - IVAN CANKAR
Na vrh
alad View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 05 Travanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 790
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alad Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Lipanj 2012 u 14:31
Eto vidiš da su krenuli
Evo još malo mojih:





Na vrh
Ksan View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 29 Siječanj 2012
Lokacija: Baranja
Status: Offline
Bodovi: 1303
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ksan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Lipanj 2012 u 09:58
Jesu, jesu krenuli su Smile  Alad tvoji su baš lijepi Heart



Žuti i narančasti



Narančasti i crveni



''Nema ljepše nade od one što je nikla iz tuge i nema ljepših snova od onih što ih rađa bol.'' - IVAN CANKAR
Na vrh
dijana7566 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka

DONATOR

Pridružen: 25 Veljača 2011
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 3643
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dijana7566 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Lipanj 2012 u 12:54



Pozdrav iz Osijeka
Na vrh
aleks View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 28 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 40
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aleks Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Lipanj 2012 u 17:38
Pozdrav svima (također iz Osijeka ;))!
Ovoga smo proljeća (negdje u travnju) kupili dragoljuba na tržnici i zasadili ga u jednu od onih visećih posuda na balkonu. Do nedavno je dobro napredovao, međutim unazad par tjedana počeo se sušiti. Mjesto na kojem se nalazi je uz sam rub balkona, a kako imamo drveća ispred zgrade, ne dobiva sunce cijeli dan, nego u razmacima (kako sunce, je li, "zaobiđe" koje drvo...). Balkon je s južne strane. Zalijevam ga svaki dan, tako da zemlja nikada nije potpuno suha. E, sad, negdje sam čitao da voli "polusjenovita mjesta i dosta vode", drugdje da voli "osunčana mjesta sa što manje vode". Što je sad točno? Ima li netko iskustva ili saznanja zašto bi se mogao sušiti? Eh, da zemlja je klasični "balkonski supstrat", kupljen mislim u Lidlu ili Konzumu, nisam siguran...
Hvala unaprijed na svakoj informaciji!
Na vrh
maris40 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 21 Studeni 2011
Status: Offline
Bodovi: 3958
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maris40 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Lipanj 2012 u 19:36
Lijepi su vam dragoljubi Thumbs%20Up.Evo par slikica mojih Tongue












Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Lipanj 2012 u 20:37
Lijepi su vam dragoljubi. Moji tek sada počeli oskudno cvjetati.....Cijeli dan su na suncu, možda im to ne paše.....


Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
dijana7566 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka

DONATOR

Pridružen: 25 Veljača 2011
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 3643
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dijana7566 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Lipanj 2012 u 21:33
Originalno poslano od člana aleks aleks napisao:

Pozdrav svima (također iz Osijeka ;))!
Ovoga smo proljeća (negdje u travnju) kupili dragoljuba na tržnici i zasadili ga u jednu od onih visećih posuda na balkonu. Do nedavno je dobro napredovao, međutim unazad par tjedana počeo se sušiti. Mjesto na kojem se nalazi je uz sam rub balkona, a kako imamo drveća ispred zgrade, ne dobiva sunce cijeli dan, nego u razmacima (kako sunce, je li, "zaobiđe" koje drvo...). Balkon je s južne strane. Zalijevam ga svaki dan, tako da zemlja nikada nije potpuno suha. E, sad, negdje sam čitao da voli "polusjenovita mjesta i dosta vode", drugdje da voli "osunčana mjesta sa što manje vode". Što je sad točno? Ima li netko iskustva ili saznanja zašto bi se mogao sušiti? Eh, da zemlja je klasični "balkonski supstrat", kupljen mislim u Lidlu ili Konzumu, nisam siguran...
Hvala unaprijed na svakoj informaciji!

Neznam šta da ti kažem. Kao što vidiš moj je dosta dobro napredovao i cvao do unazad 2 dana tj. do ovih paklenih vrućina. Bukvalno se u tren osušio i požutio Pola dana je na suncu. Na istom prozoru je još jedan i on je ok. Neki kažu sunce, neki hlad, nalo vode, puno vode pojma nemam ni ja. Sjećam se da je kod moje bake cvao između cigala kau i prkos i bio lijep cijelo ljeto. Ovo danas očito nije više isto.
Pozdrav iz Osijeka
Na vrh
aleks View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 28 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 40
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aleks Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Lipanj 2012 u 12:16
Originalno poslano od člana dijana7566 dijana7566 napisao:


Neznam šta da ti kažem. Kao što vidiš moj je dosta dobro napredovao i cvao do unazad 2 dana tj. do ovih paklenih vrućina. Bukvalno se u tren osušio i požutio Pola dana je na suncu. Na istom prozoru je još jedan i on je ok. Neki kažu sunce, neki hlad, nalo vode, puno vode pojma nemam ni ja. Sjećam se da je kod moje bake cvao između cigala kau i prkos i bio lijep cijelo ljeto. Ovo danas očito nije više isto.


Hmm... onda mi ne preostaje ništa no samo pokupit sjeme... Unhappy

Usput, isplati li ga se sada (krajem lipnja) ponovo sijati, ili da sačekam sljedeće proljeće? Hoće li sjeme uopće izdržati do proljeća?

Na vrh
dijana7566 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka

DONATOR

Pridružen: 25 Veljača 2011
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 3643
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dijana7566 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Lipanj 2012 u 17:49
Ništa te ne košta pokušati, pa ako uspije super, a ako ne postoji nagodinu
Bar to tako ja radim.Wink
Pozdrav iz Osijeka
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Lipanj 2012 u 20:54
Originalno poslano od člana aleks aleks napisao:

... E, sad, negdje sam čitao da voli "polusjenovita mjesta i dosta vode", drugdje da voli "osunčana mjesta sa što manje vode". Što je sad točno?

Prema mom iskustvu, koje i nije baš preveliko, dragoljub voli osunčana mjesta i dosta vlage. Ovi su na punom suncu doslovno cijeli dan (u vrtu, ali mislim da isto vrijedi za tegle), a donedavno kišno razdoblje izmjenjivano s obiljem sunca stvarno im je godilo.








Mislim da ti se još uvijek isplati sijati jer dragoljubu treba otprilike 2,5 mj. od sijanja do cvjetanja. A jesen je još daleko.
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Lipanj 2012 u 09:23
evo i mojih







<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
tikvić View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 08 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 2349
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tikvić Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Lipanj 2012 u 10:58
Nona preljepi su!!!!!smile71
Na vrh
aleks View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 28 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 40
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aleks Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Lipanj 2012 u 11:24
Dijana & Andina: hvala na savjetu, probat ću... :-)
I hvala svima na ovim lijepim slikama... :-)
Nadam se da ću i ja moći staviti koju sličnu, za koji mjesec... ;-)

btw., na početku ove teme vidio sam da su neki koristili dragoljub u kulinarske svrhe, a pripisuje mu se i mnoštvo ljekovitih svojstava (vidim da se koristio kao "pakung" za jačanje vlasišta kose, npr....). Zanima me može li se od njega spremati čaj, i od kojih dijelova biljke? Može li se koristiti izravno na opekline ili rane, kao ublažavajuće i dezinfekcijsko sredtsvo (slično kao listovi aloe)?
Na vrh
Ksan View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 29 Siječanj 2012
Lokacija: Baranja
Status: Offline
Bodovi: 1303
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ksan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Kolovoz 2012 u 23:25
Još uvijek živ u rajčici Heart


''Nema ljepše nade od one što je nikla iz tuge i nema ljepših snova od onih što ih rađa bol.'' - IVAN CANKAR
Na vrh
dijana7566 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka

DONATOR

Pridružen: 25 Veljača 2011
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 3643
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dijana7566 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Kolovoz 2012 u 23:36
od mojih više ni traga
Pozdrav iz Osijeka
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Kolovoz 2012 u 23:23
Originalno poslano od člana aleks aleks napisao:

Pozdrav svima (također iz Osijeka ;))! Ovoga smo proljeća (negdje u travnju) kupili dragoljuba na tržnici i zasadili ga u jednu od onih visećih posuda na balkonu. Do nedavno je dobro napredovao, međutim unazad par tjedana počeo se sušiti. Mjesto na kojem se nalazi je uz sam rub balkona, a kako imamo drveća ispred zgrade, ne dobiva sunce cijeli dan, nego u razmacima (kako sunce, je li, "zaobiđe" koje drvo...). Balkon je s južne strane. Zalijevam ga svaki dan, tako da zemlja nikada nije potpuno suha. E, sad, negdje sam čitao da voli "polusjenovita mjesta i dosta vode", drugdje da voli "osunčana mjesta sa što manje vode". Što je sad točno? Ima li netko iskustva ili saznanja zašto bi se mogao sušiti? Eh, da zemlja je klasični "balkonski supstrat", kupljen mislim u Lidlu ili Konzumu, nisam siguran...Hvala unaprijed na svakoj informaciji!




pa vjerojatno je njegovo vrijeme pšrošlo, ako je jednogodišnji
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Kolovoz 2012 u 00:35
Jesu li se vaši dragoljubi osjemenili? Ja sam od dvadesetak biljaka dobila svega dvije sjemenke! I moja mama kaže da ove godine ima puno manje sjemena dragoljuba nego prošle. U čemu je štos? Vrućini? Pčelicama i bubicama? Blizini suncokreta koji im je bio atraktivniji? Ne razumijem. Confused
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 5678>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.