Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Moj vrt u nastajanju
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Moj vrt u nastajanju

 Odgovori Odgovori Stranica  123 27>
Korisnik
Poruka
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Moj vrt u nastajanju
    Objavljeno: 26 Kolovoz 2008 u 17:39
Nakon ovih predivnih kamenjara i cvijeća posebno od bergenie sram me pokazati moj prvi pokušaj kamenjara.smile61
Ali ohrabrit ću se najviše zato što se nadam da ćete mi pomoći savjetima.
Ovo ništa još nije trajno.Većina biljaka je u pitaru zakopana u zemlju pa se raspored može mijenjati (osim ovih nekoliko velikih ).
Muči me ovaj betonski zid desno.MM bi nešto uradio na njemu ali ideju moram dati ja.A ja i ideje...Da li ga splesti u zelenilo ili obložiti kakvim kamenjima?Savjet  smile143Na vrhu zida je arla koja će biti od kamena a iza nje put.


Sadržaji o kojima pišem su informativnog karaktera.Za korištenje mojih savjeta i recepata pitajte svog liječnika ili ljekarnika.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Kolovoz 2008 u 18:09
Svaki kamenjar ili vrt je imao svoj početak.....zato nema srama...to  govorim i sebi za saharu.....bit će to lijepi vrtovi....
Ako muž ima volje neka stavi kamen  -   bolja solucija, a ako mu se neće stavi neku zimzelenu penjačicu.....bršljan ili nešto drugo... 
Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Kolovoz 2008 u 18:23
početak je jako dobar....pošto ti je sitnije cvijeća u posudama premještaj ih dok ne budeš zadovoljna rezultatom Smile
 
što se zida tiče....zavisi kakav vam je buđet...hehe....ako je dobar može kamen a ako je malo slabiji jedna lijepa penjačica i problem riješen
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Kolovoz 2008 u 19:26
Što je ono što cvjeta žuto? Baš mi super izgleda. Slažem se s Iris za zid, a ako bu penjačica možež joj pomoći s nekom mrežom na ziduWink
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Kolovoz 2008 u 23:03
Budžet je skroman ali volja je velika.Wink
Tako su ovi kameni zidići napravljeni bez trošenja imalo novca osim naravno za malo cimenta.Tako otprilike zamišljam  i oblaganje  zida.Samo taj kamen mora biti tanji.
Imam priliku dobaviti kamene ulomke iz kamenoloma.Da li bi se to moglo kako uklopiti.Zna li ko kako se to radi?Treba li se kakva mreža staviti  na postojeći zid?MM će sve napraviti ali ja moram dati nacrt.

SilveK, ako misliš ono na lijevoj strani to je aloja ali ne znam baš koja. Cvijeta već drugi put ove godine.Obožavam aloje i u ovom kamenjaru ih već imam 4 vrste od kojih su dvije  vrlo ljekovite.Tu namjeravam saditi samo mediteransko i tropsko bilje.Ovo je tek početak.Bit će tu još kamenjara i još pitanja.Nadam se da ćete i dalje biti voljne dati koji savjet.

 Hvala na pomoći, dali ste mi dobar šlagvort.

Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Kolovoz 2008 u 16:14
Za oblaganje zida kamenom neznam postupak, a mislila sam na nekakvu pletenu mrežu koja će pomoći penjačicama da se prime, ako ćeš ih tu saditi.
Da, msilila sam na tu aloju, baš je prekrasan cvijet.
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Kolovoz 2008 u 17:06
Evo malo slikica iz mog vrta da ne ispadne da cijeli dan radim na jednom malom kamenjaru:

Živica od ne znam čega sa kamenom ogradom made by MM:



Solanum sa pogledom na more:


Ovaj gerber mi je cijelo ljeto razgaljivao dušu cvjetajući bez prestanka već 4 mjeseca.Svako jutro pijem kavu pokraj njega:



Kamenjar s druge strane:


I ruže sa tek pokojim cvijetom.Definitivno ne podnose vrućinu kao ni gazdarica:




Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Kolovoz 2008 u 17:25
znala sam ja da tu ima svašta lijepo Smile
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Kolovoz 2008 u 17:29
Hvala na podršci, Iris.Još je to sve "u nastajanju"Embarrassed
Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Kolovoz 2008 u 17:42
pa šta...i kod mene je...mislim da su vrtovi uvijek u nastajanju jer ćemo stalno nešto mijenjati i nadodavati Wink
Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Kolovoz 2008 u 18:31
He,i ja stalno zelim nesto novo u mom vrtu,na kraju sezone planiram sta ce novoga biti za sledecu ...
Gerber ti je divan,moj ove godine nije cvetao.
Na vrh
bergenia View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 17 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 2776
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bergenia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Kolovoz 2008 u 20:01
Pogledala i ja tvoju stranicu!
Začudila se i nasmijala kad sam pročitala da se sramiš pokazati tvoj kamenjar u nastajanju???!!?DisapproveBig%20smile
E, pa svi smo mi nekad bili na početku!
Ja već sada mislim kako bi to sve moglo biti drugačije, ali...
Zapamti da sve što napraviš vrijedi onoliko koliko si truda i ljubavi uložila! Čitam da volje imaš, pa onda, kud ćeš bolje!
Ideje će doći same po sebi!
Sigurno će sve to bolje izgledati kad beton obložiš kamenom, ali polako!
Dok to ne napraviš zasadi uza zid neko veće, više bilje ili neku penjačicu i to je to!
Sviđa mi se kamenje i kako si ga posložila!
Ubaci malo kaktusića i seduma i kamenjar je gotov!Wink
Jedva čekam da vidim kako će to sve napredovati!Thumbs%20Up
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Kolovoz 2008 u 21:51
Cure su već sve rekle isto pa nema smisla ponavljati se-čemu sram sa ovakvim vrtom.
Za ovaj tvoj zid mi je prvo pala na pamet ona šarena lozica jer joj ne treba potporanj,sama se lovi za zid,no ona je i poprilično agresivna a ja tu ne vidim koliko je visok taj zid i šta je iza njega.Lozica se brzo raširi i mogla bi smetati možda nečemu iza zida. Kamen je isto krasan no ja sam uvijek prije za žive ograde pa bi se sa Silvek složila.Neka mreža za potporanj i penjačica.
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Kolovoz 2008 u 23:25
Hvala svima na savjetima.Volim raditi u vrtu ali kad moram donijeti neku odluku:  gdje? što ? kako? potpuno se zakočim.
Ni ja ne volim vidit beton oko kuće.U početku to nismo marili.Ali sada,zahvaljujući i ovom divnom forumu, neće više beton oko moje kuće.Imam sreću da barem kamena ima svuda okolo.
Taj zid nije visok.Na ovoj slici se bolje vidi:


Lozica ne bi došla u obzir jer je zaista preagresivna.Imam je kao odrinu i jedva s njom izlazim na kraj.
Na vrhu zida će biti jedna arla, od kamena, već je tu.A iza arle je asfaltirani put.
Dakle, osim penjačice  možda bi došla u obzir i  "pružalica", koja bi bila posađena u arli poviše zida.Koje bi bile najbolje a da su cijele godine zelene?U Dalmaciji sam, dakle nešto mediteransko.
Imam i krasnih krekova od masline i loze.Pokušavam nešto od toga uklopiti.Ali... opet moja zakočenost.Hvala Bogu da imam vas.smile79

Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Kolovoz 2008 u 23:36
Bergenia, hvala na lijepim riječima.Ali, ruku na srce, nikad neću ni blizu imati tako krasan vrt kao ti.Zastao mi je dah.smile120
Neka se drugi ne uvrijede.Svima su vam vrtovi lijepi.A ja sam koristoljubiva, kupim ideje od vas pa jednom možda nešto bude i od mog vrta.
Na vrh
katruža View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 12 Kolovoz 2007
Status: Offline
Bodovi: 787
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje katruža Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Kolovoz 2008 u 09:04
Fermina-Daza, evo iz mog vrta, kako sam sakrila betonsku škarpu sa kotoneasterom. Zimzelen je, traje mi već godinama, 2x na godinu ga malo "ošišam",a beton se ne vidi.
 
 
   
Na vrh
Šeflera View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Lokacija: Stankovo
Status: Offline
Bodovi: 2274
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Šeflera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Kolovoz 2008 u 09:05
Ne brini! I mi bumo od tebe "fkrali"koju ideju! Volim mediteranske vrtove sa kaktusićima i sukulentima. Ja mogu samo sanjati o tome. 
Na vrh
katruža View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 12 Kolovoz 2007
Status: Offline
Bodovi: 787
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje katruža Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Kolovoz 2008 u 09:05
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Kolovoz 2008 u 09:22
Ne znam što je to kotoneaster i da li odgovara mediteranskom vrtu.Je li i ova druga slika on?Krasno izgleda u cvatu.
Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Kolovoz 2008 u 09:35
dunjarica, mušmulica ili cotoneaster je pokrivač tla....u proljeće cvjeta sitnim bijelim cvjetićima a zimi ima crvene bobice....nezahtjevan je i lako se prima i širi....mislim da se uklapa u svaki vrt
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 27>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,297 sekundi.