Početna stranica Početna stranica > Ostale biljne vrste - Forum o biljkama > Začinsko i ljekovito bilje
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Poremećaji- konkretni recepti
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Poremećaji- konkretni recepti

 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 13>
Korisnik
Poruka
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Rujan 2008 u 23:58
...a sjemena koprive???!!!smile120za sasaditi...a i ako imaš u blizini nekog noćića sa bolnom prostatom možeš mu ukuhat čaj :O))
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
monna-1 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2598
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monna-1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Rujan 2008 u 21:06

griva, ako treba sjemenki koprive, javi, jer pronašla sam izvrsnu lokaciju gdje rastu i ništa ih ne prlja. Djelomišno su sada mlade izrasle, a na ostalima se počelo formirati sjeme. Samo, kad ga je najbolje ubrati?

Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Rujan 2008 u 21:51
... ma jok.... ja si mislila da ti siješ koprivu  :O))))).smile199.. kada je najbolje pobrati sjeme? kad ga ima.....:O))... preko ljeta dealno al kad ga ima valjda je jako za uskladištiti snagu cijele biljke koju treba izgurati van.... p.s. jel ti stigla koverta?... čula da druga je :O)) pa da pitam..... da nije ko moja  alojica putovala ... valjda 6 dana... koma...
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Rujan 2008 u 00:49
Pomoć kod raka

300 gr aloe vere, 400gr meda (proljetnog cvjetnog meda sa saćem), 7 dcl čistog vina , 500gr frankove cikorije, 500 gr čistog alkohola.

Alou v. samljet (biljka starosti od 1-5 godina) što starija to bolja. Biljku ne zaljevati 5 dana prije upotrebe.
Sve smiješati i staviti da stoji na tamnom i hladnom mjestu 5 dana (nekada su ljudi zakopavali u zemlju i ti su uvjeti optimalni).

Nakon toga 5 dana 3 puta dnevno (2 sata prije jela) uzimati kavenu žličicu.
Zatim sljedeće dane 3 puta dnevno (1 sat prije jela) jušnu žlicu.
Liječenje traje 3 tjedna, a najbolje bi bilo upotrebljavati 2 mjeseca.
**Preporuka da tečnost nakon 5 dana bude cijeđena koliko treba za taj dan. Ostatak neprocijeđen držati u hladnom.

Ova receptura pomaže kod:
Teških bolesti marernice,bolesti stomaka, crijeva, astme, kostobolje, začepljenja krvnih sudova,srca, povećanog tlaka, bubrega, koagulacije krvi, gripe, angine, zastarjelih bolesti, tuberkuloze, čira želudca, unutarnji upalni procesi.
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Rujan 2008 u 00:58
 I još jedna verzija lijeka za rak maternice i sve zloćudne tumore.

30 dk lista lovora ( svježeg samljeti)
40 dk meda
2 knajp cikorije ( tamnoplave kutije)
0.5 lit lozovače
7.5 dcl crnog vina

Sve smiješati da stoji 5 dana.
10 dana piti 1 žlicu kavenu 3 puta na dan. Poslije toga 1 žlicu veliku 3 puta na dan.
Naravno po mogućnosti da se koriste domaće stvari ,provjerene kakvoće.
smile138 Tražim recepte dalje.
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Rujan 2008 u 01:05
I jedan savjet za upotrebe rakija , od svih vrsta jedino je lozovača ljekovita.
Ovo sam čula od iskusne travarke.
 Pogotovo je dobra kod obloga , nikad je neprekrivati najlonom. Mora disati dok izvlači upale, može se samo utopliti pamukom mjesto gdje je obloga.
I nemojte se smijati kad me vidite da smile135 lozovaču ismile48smile39
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Rujan 2008 u 12:24
....eeeeee... valjda to zavisi kako je tko naučio i tko šta više voli..... ja mislim ( jer sam tako i naučila) da je šljivovica najljekovitija ( i za želudac :O))) i za sve druge vrste primjene...... lozovača se radi od koma grožđa od kojeg se probralo i pretočilo sve najvrijednije za vino koje je onda i zdravo....i u takve komove se često dodaje i šečer da bi rakija bila jača jer nema dovoljno niti voćnog šečera u sebi jer je osiromašena..... a šljivovica se radi tako da se šljive kupe, stavljaju u bačvu i pušta se sa se ukomi i to se direktno peče...dakle ništa se ne probire iz šljivovice, ne pasira se, iscjeđuje sok i sl.... i nikad se ne dodaje dodatno šečer jer ga ima voćnog iz šljive i više nego dovoljno...... i apsolutno je drugačiji miris i okus :o)))

...a za estrahaciju tvari kod izrade pripravaka i obloga važna je jedino količina alkohola, tj. oni gradi.... a to se jednostavno izmjeri onim instrumentićem nalik toplomjeru ( bar meni tako liči :O)))...istina je da u globalu lozovača ima nešto veći psototak alkohola ali to je zgog dodanog bijelog šečera...

... bar a tako o tome mislim...
Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Rujan 2008 u 12:31
Originalno poslano od člana smrcko smrcko napisao:

Pomoć kod raka

300 gr aloe vere, 400gr meda (proljetnog cvjetnog meda sa saćem), 7 dcl čistog vina , 500gr frankove cikorije, 500 gr čistog alkohola.

Alou v. samljet (biljka starosti od 1-5 godina) što starija to bolja. Biljku ne zaljevati 5 dana prije upotrebe.
Sve smiješati i staviti da stoji na tamnom i hladnom mjestu 5 dana (nekada su ljudi zakopavali u zemlju i ti su uvjeti optimalni).

Nakon toga 5 dana 3 puta dnevno (2 sata prije jela) uzimati kavenu žličicu.
Zatim sljedeće dane 3 puta dnevno (1 sat prije jela) jušnu žlicu.
Liječenje traje 3 tjedna, a najbolje bi bilo upotrebljavati 2 mjeseca.
**Preporuka da tečnost nakon 5 dana bude cijeđena koliko treba za taj dan. Ostatak neprocijeđen držati u hladnom.

Ova receptura pomaže kod:
Teških bolesti marernice,bolesti stomaka, crijeva, astme, kostobolje, začepljenja krvnih sudova,srca, povećanog tlaka, bubrega, koagulacije krvi, gripe, angine, zastarjelih bolesti, tuberkuloze, čira želudca, unutarnji upalni procesi.



vo je jako dobra receptura... zbog nje čak i ja pokleknula i nabavila aloe veru (iako niej biljka našeg podneblja)...eeee... da bi nakraju ta aloe vera ispala neka 10- ta aloja.... ali baka koja mi je dala taj recept i tu aloju koristila u njemu... valjda je bar malo ljekovita....je prije toga god dana skoro svali dan povraćala, sva se osušila, nije mogla jesti, pila tu kombinaciju cijelu zimu i preporodila se! :)))
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Rujan 2008 u 18:06
Dobro je čuti povratne pozitivne ili negativne informacije. Sve što vam napišem , je od ljudi koji su to trošili i imaju pozitivna iskustva. To mi je jako bitno prije nego savjet prenosim. Puno toga ne smijem konzumirati, ali svejedno zapišem i prenosim.smile79
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Rujan 2008 u 18:17
Originalno poslano od člana griva1978 griva1978 napisao:

....eeeeee... valjda to zavisi kako je tko naučio i tko šta više voli..... ja mislim ( jer sam tako i naučila) da je šljivovica najljekovitija ( i za želudac :O))) i za sve druge vrste primjene...... lozovača se radi od koma grožđa od kojeg se probralo i pretočilo sve najvrijednije za vino koje je onda i zdravo....i u takve komove se često dodaje i šečer da bi rakija bila jača jer nema dovoljno niti voćnog šečera u sebi jer je osiromašena..... a šljivovica se radi tako da se šljive kupe, stavljaju u bačvu i pušta se sa se ukomi i to se direktno peče...dakle ništa se ne probire iz šljivovice, ne pasira se, iscjeđuje sok i sl.... i nikad se ne dodaje dodatno šečer jer ga ima voćnog iz šljive i više nego dovoljno...... i apsolutno je drugačiji miris i okus :o)))

...a za estrahaciju tvari kod izrade pripravaka i obloga važna je jedino količina alkohola, tj. oni gradi.... a to se jednostavno izmjeri onim instrumentićem nalik toplomjeru ( bar meni tako liči :O)))...istina je da u globalu lozovača ima nešto veći psototak alkohola ali to je zgog dodanog bijelog šečera...

... bar a tako o tome mislim...


---

Moja pretpostavka nije u jačini alkohola ( mada za obloge je važno), već da je grožđe samo po sebi ljekovitije i sa jačim sastavom od šliva( za piti), jabuka itd. Ne znam što je u pitanju, to je samo prenešeno znanje 70-to godišnje travarke.
( Ipak su dalmatinci zdraviji od bosanaca Embarrassed  Ouch smile96.)
 Ja sam koristila obloge  kad sam imala upaljenu kost i to je bilo jedino olakšanje, čak sam i spavala sa oblogama. Sada ni traga upali nema.
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Rujan 2008 u 19:45
..smile178.hmmm.....  smrčko...nemojte se ljutiti ali čini mi se da razmišljate dosta jednosmjerno..... dalmatinci jesu u globalu zdraviji od bosanaca, slavonaca i ostalih kontinentalaca ( ili je bar tako bilo dok su se svi držali svojih narodnih spiza).........
...........no u prvom redu mislim da je to zbog prehrane - jer ako se uzme u obzir količina morske ribe koju jedu dalmatinci ( ili su jeli) i samim time mnoštvo nezasičenih masnih kiselina, minerala iz mora i divlje životinje koju jedu a koja se hranila i živila u nečem čistom i velikom kao što je more- dođemo do zaključka da je morska riba i prehrana njome bitno zdravija od čvaraka, slanine, i svinjskog mesa tovljenog kukuruzom koji je prskan pesticidima.......
...onda uzmeno u obzir najobičniju blitvu koja će se na dalmatinskom pijatu naći bar 1-2 x sedmično.....a u slavoniji ako se uzgaja, uzgaja se za kokoši, svinje i sl... i to još dan, danas.... evo staviti ću malo poslie sliku od  ovog ljeta, i moju baku koja uzgaja brokulu jer je čula da je zdrava pa njome hrani svoje ljubljene piliće... njoj se ne sviđa, ne jede ju, ali redovito ju u ogromnim količinama uzgaja za piliće...kontinentalka al ju volim :O))
.......... slažem se da je grožđe samo po sebi ljekovitijije od šljiva, ALI već iscjeđeno grožđe za vino, ispasirano i zapravo onaj dio koji neki bacaju na đubre...ostaci ostataka...od toga se radi... mislim da nitko nije vršio ispitivanja zdravstvenog učinka TOG kemijskog sastava..... bar ja nigdje nisam naišla na rezultate takvih istraživanja... ako sam u krivu, javi mi, ispravi me......
...........i nikako se ne bih složila sa tobom da je sok od grožđa ljekovitiji od soka jabuke... to što smo mi sad na tom stupnju razvoja i u toj sezoni mode gdje je zadnjih 100 god kultura alkoholnih pića poprimila ogromne razmjere ( jer radi se o prehrambenom artiklu na neki način zar ne....a mi smo ipak u potpuno konzumerskoj eri) ...pa je samim tim i propangadna industrija ALI i istraživanja koja ju prate i istraživaju, to ipak zdravo piće i jako zdravu namirnicu,  NE znači da je to najzdravija voćka na svijetu i da se to samo po sebi razumije.....  pa zar se još u Bibliji ne spominje na samom početku jabuka ( kao najvjerojatnije drvo spoznaje) , zar ne postoji u bukvalno svakom narodu uzrečica u varijacijama tipa "jabuka na dan, bolest ide van", zar se ...no čak i u bajkama se spominju jabuke.. :O))... da se razumijemo ja osobno nisam baš neki fan jabuka ali da mislim da su bez premca - to da.... ima čak i neki sustav lječanja svih mogućih tegoba vezan isključivo za korištenje jabuka i njenog soka...al to pred puno god negdje čitala...nema šanse da se sjetim poveznica....šteta možda bi i vama pomogao jer kod vas se radi o jetri a jabuka ju regenerira i čisti na najnježniji majčinski način.... naravno dugoročno... 2-3 kom na 6 mj...
...... a što se tiče znanja 70-god travarke , skidam joj kapu, to je izrazito vrijedno,plemenito zanimanje koje međutim ima jednu manu - nikad, ali nikad se ne prestaje razvijati i saznavati nešto novo...to je zanimanje u kome se uči do zadnjeg dana svog života - to mi je rekla jedna hvala Bogu još izrazito vitalna i živa 83-godišnja travarka.....
...no, to je zanimanje koje i direktno i vrlo ovisno ovisi o podneblju u kome je taj čovjek rastao i djelovao.... jer travari velebita, bosne i zagreba će imati drugačija mišljenja o istim stvarima....
Na vrh
monna-1 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2598
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monna-1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Rujan 2008 u 21:35
Ima li netko recept za biljni čaj ili sl. koji ubrzava metabolizam?
Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Rujan 2008 u 21:44
... u principu ti sve ubrzava metabolizam, ali ciljano......pitanje je zašto ga želiš pobrzati, razlog.... ajmo,ajmo istinu na sunce Smile
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Rujan 2008 u 01:24
Ja sam samo sakupljač tuđeg znanja i otvorena za nova. Svaka nova informacija je korisna.

To gore je bila šala. Ja sam bosanka sa debelim dalmatinskim korjenima, zato se i šalim na svoj račun.Thumbs%20Up

Trenutno mi je jetra savršena po nalazima( inače mi imunolog kaže da nije vidio bolju krvnu sliku kod bolesnika sa autoimunom bolesti- prehrana mi je izbalansirana i po glikemijskom indexu, nema loše hrane koju inače i nevolim ). Svako je sebi najbolji liječnik i osjeti šta mu paše, ista stvar ne djeluje na dva čovjeka jednako.
Vjerujte niko me nije pobjedio u jedenju jabuka i šliva , po tome i jesam bosanacsmile41. Nedaj Bože da vam zalutam u voćnak ili povrtnjakOuch.
Nejedemo samo ćevape (okusim ih jednom godišnjeBig%20smile na mjestu gdje je receptura stara 100god).
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Rujan 2008 u 02:07
A sad recept.

Lijek kod ženskih bolesti( osoba od koje sam dobila tvrdi da joj se majci povukao tumor maternice):

cikorija
neven
hajdučka trava
miloduh (izop)
kadulja
kadifa
kantarion

Pije se kao čaj.
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Rujan 2008 u 02:28
Za infekcije kod žena - podbjel+bijela djetelina

Za čišćenje maternice i jajovoda - majčina dušica ( mislim da se još zove  timjan)

Kod infekcija rana - vrhnje + hajdučka trava

Kod upale grla i mandula- obloge od meda, praška za pecivo i rakije.
Ili obloge od polovica kiselih krastavaca.

Kod uraslih noktiju na nogama( upala)
- polusleđena hajdučka trava (čaj i biljka usitnjena) ( meni je osobno pomoglo)

Melem
10 žlica nevenovih latica ( ne sjemena), 10 žlica domaće neslane svinjske masti ( koja je ispirana u 9 voda). Kuhat u staklenoj posudi na laganoj vatri sve dok se ne sjedini u kremu( miješati drvenom žlicom). Čivati u staklenki na hladnom.
Prije upotrebe oboljela mjesta oprati čajem od hajdučke trave.
Ovaj melem je naročito dobar za opekline od sunca.

Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
monna-1 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2598
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monna-1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Rujan 2008 u 11:22
E nisam više tinejdžerica (hvala bogu Wink), pa mi se skupilo 5 kg viška, sad bih ja to skinula, ali uz neki biljni pripravak!
Ajmo sad, recept na sunce!
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Rujan 2008 u 21:30
Skupilo se meni i 3x5...Unhappy ali nema tu čarobnog recepta.Osim onog :manje papati više vježbati.

Čajevima za mršavljenje samo izbacivate vodu iz tijela i stičete dojam da ste smršavili.Kad ih prestanete piti  sve dođe na isto ako se ne dogodi jo-jo efekt pa dobijete još i više.
Ipak evo nekih recepata (kad već griva šuti ):
1. 1 žlicu korijena bazge kuhati u šalici vode ili vina najmanje 20 min.
    Popiti tijekom dana.
2. 1 žlicu  kičice močiti u 1/2  l  vode 12 sati.Malo podgrijati i procijediti.
    Piti tijekom dana 15 min prije jela.
3. Čaj od vrkute pomaže mršavljenju. (pijem vrkutu radi drugih stvari
        i  čak   sam malo smršavila.Je li to zato što je vrkuta adstrigent  pa
       steže želudac i crijeva smile168
4.A evo i jednog recepta za čajnu mješavinu za mršavljenje:
  - Poljska preslica (Equiseti herba ), 10 %
  -Kora krkavine (Frangulae cortex ), 30 %
  -Matičnjak (Melissae folium ), 10 %
  -korijen zečjeg trna ( Ononidis radix ), 20 %
  -korijen peršina (Petroselini radix ), 10 %
  -Ružmarin (Rosmarini folium ), 10 %
  -crna bacga , listovi (Sambuci folium ),10 %

Ovaj čaj dobro pročišćava organizam, pospješuje mokrenje, stolicu, znojenje...
Ne smije se piti previše ni predugo i moraju se kontrolirati elektroliti, naročito kalij i natrij.
smile41zaboravi!


  
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Rujan 2008 u 21:39
Čitam i čudim se, stavarno si daješ truda, pa da te i ja malo zagnjavim.
Problem neredovita stolica, kažu lijena crijeva, ma što ja znam, probala te neke gotove čajeve, ali nije bilo nikakvih rezultata, možda možeš pomoć savjetom da probam nešto drugo.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Rujan 2008 u 22:21
Ima(m)la sam isti problem.Čajevi mi nisu odgovarali, istružu te dok ih piješ a kad prestaneš opet si na početku.Osim toga su gorki i neukusni.

Čaša mlake vode ujutro natašte ne samo da riješava problem stolice nego je izvanredno za ten.
Jednostavno svatko bi, a naročito ženski rod, trebao uvesti taj običaj ispijanja mlačne vode natašte.Biti uporan, neće pomoći od jednog ispijanja.

Ako ne pomaže obična voda onda će pomoći mineralna bogata sa magnezijem (da ne reklamiran besplatno ).Isto malo mlačna.

Samo pazi da ti je blizu WC.

Nakon nekog vremena prijeći na običnu vodu.Mijenjati kako ti odgovara.Ja sam se navukla  i to je prva stvar koju ujutro učinim, već godinama.

O prehrani , suhim šljivama i blitvi navečer, te šetnjama ne moram govoriti.To valjda znaš.Ali ja to sama uopće ne radim.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 13>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,172 sekundi.