Početna stranica Početna stranica > Ostale biljne vrste - Forum o biljkama > Začinsko i ljekovito bilje
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Poremećaji- konkretni recepti
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Poremećaji- konkretni recepti

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 34567 13>
Korisnik
Poruka
zvonkica View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 30 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 968
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zvonkica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Ožujak 2009 u 00:25
Originalno poslano od člana griva1978 griva1978 napisao:

...kao i vodica 4 lopova.... :)

Zar sam nešto preskočila, ja taj recept nisam vidjela  u ovoj temi ??? Griješim???Big%20smileSleepyLOL
Bez boja i cvijeća nema ljepote !
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
zvonkica View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 30 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 968
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zvonkica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Ožujak 2009 u 00:32
Evo nešto isprobano ,100 % djeluje , bar kod mene.
Kosa postane meka i sjajna.
Ali ... ima  jedan mali problem, treba stajati na glavi bar dva sat (VIKEND ??!!!) ...
Recept za osvježenje i hranjenje  korijena kosesmile61
- 2 žutanjka
-2 žlice maslinovog ulja
-1 žlica ruma, i
kao što sam u najavi rekla , držati 2 sata na kosi ( staviti najlonsku kapu).


P.S. možete slobodno u vrt ili na balkon, da nemate prazan hod!



Bez boja i cvijeća nema ljepote !
Na vrh
sonora View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 30 Rujan 2008
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 22
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sonora Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Ožujak 2009 u 17:08
konjogriz,odnosno cikorija/ raste najviše pored puta,a ima plave cvjetove/
 
dobar je sastojak mješavina čajeva
 
od korjena ove biljke / opere se,oguli,isječe na male komadiće veličine kafe i isprži/  pravi se i napitak cikorija.
Angry
Na vrh
Lady of leisure View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 06 Travanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 29
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lady of leisure Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Travanj 2009 u 10:25
Zanima me koji biljni čaj se može piti kroz cijeli ciklus a da ne smeta za ovulaciju i mjesećnicu (to bi značilo da ne odgađa ovulaciju i da mjesećnica dođe na vrijeme te da ne smeta za začeće). Često se spominje Vrkuta i Zdravac crveni pa ako može objašnjenje za te biljke i ako ima još koje druge biljke.
Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Travanj 2009 u 10:44
Originalno poslano od člana sonora sonora napisao:

konjogriz,odnosno cikorija/ raste najviše pored puta,a ima plave cvjetove/
 
dobar je sastojak mješavina čajeva
 
od korjena ove biljke / opere se,oguli,isječe na male komadiće veličine kafe i isprži/  pravi se i napitak cikorija.
Angry



cinkorija... po slovenski..... po istočno konjogriz..... po Hr vodopija :)))))))))))))
Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Travanj 2009 u 10:46
Originalno poslano od člana Lady of leisure Lady of leisure napisao:

Zanima me koji biljni čaj se može piti kroz cijeli ciklus a da ne smeta za ovulaciju i mjesećnicu (to bi značilo da ne odgađa ovulaciju i da mjesećnica dođe na vrijeme te da ne smeta za začeće). Često se spominje Vrkuta i Zdravac crveni pa ako može objašnjenje za te biljke i ako ima još koje druge biljke.



...jel ima Hr naziv za taj tvoj zdravac crveni????

....Lady, svaka biljka koja je aktivna ima svoje pluseve i minusove.... i zavisi od situacije do situacije.....
.....npr vrkuta izaziva stezanje krvnih žila pa kod jako jako osjetljivih ljudi, žena povisuje tlak ali to nije jedino djelovanje.... svaka biljka je svemir za sebe..... negdje ti je skriveni triger za to da su svi nalazi u redu a nema M
Na vrh
Lady of leisure View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 06 Travanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 29
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lady of leisure Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Travanj 2009 u 12:54
Zdravac, Geranii robertiani .
 Neki kažu to crveni zdravac jer da ima još i ljubičasti i da taj ljubičasti nije dobar kao ovaj crveni.
Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Travanj 2009 u 13:06
Originalno poslano od člana Lady of leisure Lady of leisure napisao:

Zdravac, Geranii robertiani .
 Neki kažu to crveni zdravac jer da ima još i ljubičasti i da taj ljubičasti nije dobar kao ovaj crveni.



ma odakle izvačiš te nazive??? Hr naziv je pastirska iglica i ja je definitvno ne bi koristila za tu mamjenu.... u vezi gin problema ja bih ju koristila isključivo kod velikih opasnih krvarenja jer strašno steže žile
Na vrh
Lady of leisure View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 06 Travanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 29
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lady of leisure Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Travanj 2009 u 13:21
 Ne koristim je uopće nego me samo zanimalo. Od kuda izvlačim nazive pa piše na internetu konkretno Suban ga prodaje http://www.suban.hr/proizvod_detalj.asp?ProductID=168. Čitala sam po forumima za žene i tamo govore da ga naveliko koriste. Osobno ga nisam nikada koristila.
Čak mi je i jedan travar iz Zagreba rekao da on radi tinkturu od njega baš za neplodnost.
Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Travanj 2009 u 14:25
...rade se od mnogo čega tiknture " za neplodnost".... poanta je uzrok neplodnosti.... koji često nije vidljiv na pretragama...... npr mnogim ženama izuzetno pomaže i koristi se inače tintura od valerijane za neplodnost..... a drugima tintura od maslačka..... neplodnost nastaje kao sinergija skupa simptoma od kojih su nekad neki samo osjećaji.... ili manjak minerala ( maslačak) ili napetost iznutra i stres ( valerijana) .... ne moraju to biti čisto biljke koje djeluju baš na hormone......
..ai zato je potrebno baš svakoj osobi pristupiti osobno i detaljno napraviti analizu cijelog života, navika, stavova, svih prijašnjih "bolesti" i utjecaja hrane, i ostaloga što uzima u svakodnevnom sadašnjem životu i okoline u kojoj živi..... ali ako ima neku jasnu i ne dvojbenu dijagnozu onda je lako.... ali amo je nešto tako zakukuljeno kao to... onda je to već drugi par rukava... jer recimo jedna "obična" depresija može toliko preko mozga uništiti kemiju tijela da se ne može zanjeti... ili loša probava ne opskrbljuje  tijelo sa dovoljno nekih vitamina...

..tako sa super, što god da je pomoglo super da je pomoglo ako se pokrene triger za lančane reakcije ...
Na vrh
Lady of leisure View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 06 Travanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 29
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lady of leisure Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Travanj 2009 u 15:40
 Tu se u potpunosti slažemo. Tako i ja mislim. Zato meni i najviše smeta kod medicine tipa "..ah boli me glava doktore..." i onda da čovjeku aspirin i tako mu dođe sto ljudi i svima isto dava a to nije to. Nismo svi isti i ne živimo niti razmišljamo svi isto tako da ne možemo svi koristiti istu stvar. Tako je i sa biljkama.
Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Travanj 2009 u 17:30
...različiti su uzroci za ista stanja....


Na vrh
barunica View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 27 Ožujak 2009
Status: Offline
Bodovi: 22
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje barunica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Svibanj 2009 u 18:44

AKO VAS ILI DIJETE ZABOLI UHO NAKAPAJTE DVI TRI KAPI ČOVORKUĆE  I SUTRA STE ZDRAVI  NARUČITO JE PRAKTIČNO KOD DIJECE

Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Svibanj 2009 u 22:56
Samo, oprez.Ako postoji imalo sumnje u perforaciju (rupica ) bubnjića ništa biljno ne kapajte u uho!
Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Svibanj 2009 u 12:19
Originalno poslano od člana Fermina-Daza Fermina-Daza napisao:

Samo, oprez.Ako postoji imalo sumnje u perforaciju (rupica ) bubnjića ništa biljno ne kapajte u uho!



To je istina...


Ali sad se sjetih.... čuvarkuća je dobra za mazati kod kodžnih osipa i sl kožnih problema....
Na vrh
barunica View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 27 Ožujak 2009
Status: Offline
Bodovi: 22
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje barunica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Srpanj 2009 u 21:09

U vrtu imam mnogo trputca (bokvica) i neznam zašto je iskoristiti.Čitala sam  davno da se samelj i pomješa sa memom ostavi na suncu tri tjedna.Uzima se svako jutro po jedna kašika ,služi za jačanje organizma.Molim ako netko zna neki recept.

Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Srpanj 2009 u 21:53
postoji uskolini trputac i širokolisni, u većini predaja narodne medicine koriste se zajedno alii... uskolini je najviše indiciran kod problema sa respiratornim sustavom pogotovo kod kašlja, ovako kako si napisala sa medom ili se radi čaj od njega....
..širokolisni se većinom koristi kod problema sa kožom u smislu zagnojenja i rana ali se oba preporučaju i kao čaj kod peoblema sa želucom i crijevima ( oblaže sluznicu).... to bi bilo najkreće to... iako se mogu ispisati stranice ...
Na vrh
Tin100 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 18 Prosinac 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tin100 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Prosinac 2009 u 13:36
Bok ljudi!Evo i mene na ovom forumu.Griva dal mi možeš napisat izradu pravih supozitorija ili čepića od koprive s početka foruma...ak ne, dal ovi sastojci (kakao i pčelinji vosak)mogu štetit crijevima u stalnoj primjeni?Može li se koristit suha kopriva iz lijekarne?
Na vrh
neretva View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 05 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 37
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje neretva Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Ožujak 2010 u 22:00
TAMJAN pomaže kod razbijanja bubrežnih kamenaca; evo recepta do u detalje provjerena. Moja susjeda je ovako oslobodila svoje bubrege;
Pije se  7 jutri zaredom natašte.
Potrebno je
2 dcl vode
3 zrna tamjana veličine zrna kukuruza

Uvečer ukuhati do 1 dcl.

Ujutro  sa slamkom hladno piti natašte u nekoliko gutljaja.
Važno je piti slamkom jer tamjan je jak i oštećiva caklinu zubi.
Ovo ponovite sedam dana zaredom. Tamjan razradi kamenac u kristale i oni se izmokre.
Nakon toga možete ponoviti nalaze.
Ovaj recept sam dobila od susjede.
Na vrh
makk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje makk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Ožujak 2010 u 01:09
Kasno sam otkrila ovu temu, ali je nisam mogla napustiti dok nisam sve pročitala. Sad na brzinu, a drugi put natenane.
Ja inače uzimam lijekove samo kad je zbilja neophodno tj. kad ne pomognu čajevi, obloge itd.
Pošto sad prvi put čujem za švedsku grenčicu, molila bih nekoga da mi objasni šta je to (latinski naziv).
     (")
    (\|/)
   __L_
   \___/http://cvjetnaoaza.blogspot.com
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 34567 13>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.