Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Trajnice
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Anđeoske trublje - brugmansije
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Anđeoske trublje - brugmansije

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2425262728 80>
Korisnik
Poruka
kamilica View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 15 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamilica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2009 u 14:16
Nazvala sam svoju polj.apoteku i imaju neki fidor(tako nekako) od Bayera, što je isto kao Boxer. Pa probam danas.
Što se tiče djece, nisu baš jako mala, odnosno sin je 5 godina. On više voli mrdati u zemlji na dvorištu. Truba ga nije ni prije zanimala, ali ga ja svejedno učim što smije dirati a što ne. Jedino to mom ludom devetomjesečnom štetenu ne mogu objasniti.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Vlatka View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 11 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 49
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Vlatka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2009 u 14:17
Tko proizvodi taj mospilan i gdje se moze kupiti? Koliko je pakiranje , cijena?
Na vrh
Fatka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 24 Srpanj 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fatka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2009 u 14:24
evo  citam., sitna slova. pogledaj na www.veterina.hr
  Rukov Potok
 Ova kesica je dovoljna na 10 l vode.Sa njim prskam i zlatice na krompiru, brzo izvrnu papke.
Na vrh
Lilly View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 09 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 1503
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lilly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Srpanj 2009 u 14:43
Dali netko zna dal se trubljice smiju sada sijati,frendica me zamolila da pitam??
Na vrh
Božikovine View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 13142
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Božikovine Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Srpanj 2009 u 21:14
Ipak je malo prekasno za sijanje.    
Na vrh
Lilly View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 09 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 1503
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lilly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Srpanj 2009 u 22:36
Znači siju se u proljeće?!
Na vrh
Božikovine View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 13142
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Božikovine Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Srpanj 2009 u 23:02
Siju se što je ranije moguće i veliko je pitanje dali će procvjetati u prvoj godini. Zbog toga je najbolje uzgajati ih iz reznica koje se na jesen stave u pjesak.
Na vrh
Fatka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 24 Srpanj 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fatka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Srpanj 2009 u 07:24
Ne, nece cvjetati u prvoj godini, ja sam sijala.Prosle godine sam posijala crvenu i izdjikala je skoro 2m i nema pojma o cvijatnju,a dok bijela i roze cvjetaju drugu godinu.Ovo sam pokusirala posto sma bila znatizeljna.Stavila sma sjeme u vlzan supstrat i stavila u vrecicu i zatvorila.Veci mi je procenat nicanja nego onako kada sam sijala.
Na vrh
Lilly View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 09 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 1503
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lilly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Srpanj 2009 u 11:13
Ja ih isto sadim iz reznica,ali ona je kupila sjeme pa me pitala dali slobono sad posije.
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Srpanj 2009 u 18:01
Pa i ako nije vrijeme za sijanje ja bih posijala.Sjeme kod brugmansija brzo gubi klijavost,taj podatak sam našla negdje na net-u.Ako ima više sjemenki nek pola posije sad pola u jesen.Svakako one preko zime moraju u prostorije koje ne mrznu,ako ti je prijateljica na kontinentu.Svakako neće cvjetati ove godine...Ja bih posijala
Na vrh
Lilly View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 09 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 1503
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lilly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Srpanj 2009 u 20:56
Reći ću joj nek proba!!! Znam da neće ove godine cvjetati,budu druge pa ću i ja dobiti ako uspiju!!!!!! smile126 A onda će biti i reznica za ostale!!! Big%20smileBig%20smile
Na vrh
pHoEnixx View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 12 Kolovoz 2008
Status: Offline
Bodovi: 54
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pHoEnixx Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Rujan 2009 u 11:35
Evo i moje trublje, divota.




Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Rujan 2009 u 23:00
Stvarno ti je divna Clap Ja bum se očigledno još načekala cvjetova svoje žute trublje do iduće godine, još je mala...ali glavno da ju imamTongue
Na vrh
pHoEnixx View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 12 Kolovoz 2008
Status: Offline
Bodovi: 54
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pHoEnixx Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Rujan 2009 u 10:55
One su mi omiljeno cvijeće. Imam i bijelu duplu, isto je krasna, bas mi sad lijepo cvate i uzivam u njihovom mirisu. A razmnozit ih je cini mi se najlakse reznicama.Ja sam ih si razmnozio, oko deset imam jednogodišnjaka.na proljece se samo uzmu reznice i stave u vodu..Nakon par tjedana puste korijenje i posade se i to je to..sve su mi se primile.
No premda star, mladac sam kao vrtlar
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Rujan 2009 u 12:54
Vidi ti njega,slika po slika,pa nek ga mi ganjamo po forumusmile101
Aj ti otvori svoju temu u "moj vrt u slikama",vidim ja tu svašta zanimljivogLOL
Trublja je prekrasnasmile71,no zakaj ju ne pelcaš najesen,kad ih spremaš,tako su onda lijepe već na proljeće i isto ljeto cvatu?
Na vrh
pHoEnixx View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 12 Kolovoz 2008
Status: Offline
Bodovi: 54
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pHoEnixx Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Rujan 2009 u 13:20
Pa da, moze se i na jesen, prosle godine sam, odnosno prije dvije je to vec uzel bil na jesen kad sam pospremal al samo par,pa mi se nesto i nije primilo, učil sam se još to pelcati, nisam ih dovoljno dugo u vodi imal mislim. Al ove godine su krasne, sve su mi se primile. Može se i kad počnu tjerati mladice uzeti vršna pa posadit u zemlju odmah samo i održavati vlagu normalno, isto se primi.Daj mi samo pošalji privatnu poruku kak da napravim temu pa da stavim slike, imam puno slika..
No premda star, mladac sam kao vrtlar
Na vrh
rose View Drop Down
*Moderator Foruma
*Moderator Foruma
Avatar
Moderatorica

Pridružen: 16 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 5598
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Rujan 2009 u 14:50
trublja je prekrasna smile64
Na vrh
Lilly View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 09 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 1503
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lilly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Rujan 2009 u 20:44
Danas gledam trubljicu i nešto mi čudno,čudan cvijet. Pogledam malo bolje to nije cvijet već čahurica sa sjemenom. Mene sad zanima kako dalje s tim sjemenom??? Dali se mora osušiti ili da ju odmah odkinem???
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Rujan 2009 u 21:15
Lily svo sjeme je zrelo tek kad samo dozori na biljci.Znači ostavi ga dok ne posmeđi ta"čahurica".Aj ti to uslikaj nama.Ja još nikad kod trublja nisam"ulovila" sjeme.
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Rujan 2009 u 21:46
Ja sam prošle godine uspješno ulovila sjeme od truba.To sjeme sam poslala Nihi,njoj su nikle brugmansije.Sačekaj da čahurica dozrije,treba da bude smedje-žuta da bi bila zrela.Moja brugmansija je bila u saksiji,pa sam je unjela u hladnu prostoriju,i tek negdje u januaru čahura je dozrijela..
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2425262728 80>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,265 sekundi.