Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Razmnožavanje biljaka i cvijeća
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Zakorjenjivanje oleandra
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Zakorjenjivanje oleandra

 Odgovori Odgovori Stranica  12>
Korisnik
Poruka
toni View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Veljača 2008
Lokacija: Babotok
Status: Offline
Bodovi: 13567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje toni Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Zakorjenjivanje oleandra
    Objavljeno: 27 Kolovoz 2008 u 15:28
Polako sakupljam sjemenje,oliandere sam stavio u vodu,neko grmlje povalio za razmnozavanje.Inace sad sam  pazio moji olianderi nemaju sjemenje.Prosli tjedan sam dobio duuuuugo ocekivani tamno crveni oleander. LOL
toni

o Babotok,moj Babotok
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
trantinchica View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 27 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 100
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje trantinchica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Rujan 2008 u 22:16
vec sam vise puta probala posadit oleandar na nacin da sam na grmu otrgnula grancicu i stavila ju neko vrijeme u vodu da pusti korijen a onda posadila..i nikako da mi uspije :-( jednom mi je cak i uspjelo al sam onda pretjerala sa zalijevanjem..
molim vas savjete..
bitno je ocima nevidljivo,samo se srcem dobro vidi..
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Rujan 2008 u 10:34
Moje grane su za 10- tak dana pustile bijele žilice......na temi Oleandar..... druga , a ista tema .... Nickles i Donata (  ispravak  -  jer sam skroz pobrkala imena)   je objasnio kako se to radi....jednostavno  -   voda sa komadom ugljena, vršne grančice bez cvijeta i ne mijenja se voda nego dolijeva.... itd....
Na vrh
toni View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Veljača 2008
Lokacija: Babotok
Status: Offline
Bodovi: 13567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje toni Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Rujan 2008 u 20:23
ja sam vec bio opisao kako razmnozavam svoje oleandere,no sad sam i pojedinacno slikao da se vidi rezultat,cim obradim slike vidjet cete.
toni

o Babotok,moj Babotok
Na vrh
toni View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Veljača 2008
Lokacija: Babotok
Status: Offline
Bodovi: 13567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje toni Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Rujan 2008 u 21:36
Kako razmnozavam svoje oleandere mozete sada vidjeti u slici i opisu.Imam ih 30 komada a i mnoge sam poklonio ima ih skoro cijelo selo i dalje.
1.Najprije izaberm dobre grancice odreuem ih i stavim u vodu.U vodi stoje oko mjesec dana i onda pocnu pustati korijencice a neki i prije.Vodu mjenjam 2-3 puta tjedno ili kad se voda zamuti.Staru vodu izlijem i posudu poperem i nalijem frisku vodu.Dobro ih je staviti negdje u zaklon da nisu izlozeni suncu.
 
toni

o Babotok,moj Babotok
Na vrh
toni View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Veljača 2008
Lokacija: Babotok
Status: Offline
Bodovi: 13567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje toni Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Rujan 2008 u 21:44
2.Ovako izgleda nakon mjesec dana.Nekad se desi kao prosle godine da mi ni jedan nije pustio kprijenje.Sada ih imam raznih boja samo mi jos rozni nisu pustili ni jedan korijencic
toni

o Babotok,moj Babotok
Na vrh
toni View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Veljača 2008
Lokacija: Babotok
Status: Offline
Bodovi: 13567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje toni Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Rujan 2008 u 21:52
2a.isto samo malo povecano.
toni

o Babotok,moj Babotok
Na vrh
toni View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Veljača 2008
Lokacija: Babotok
Status: Offline
Bodovi: 13567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje toni Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Rujan 2008 u 22:07
3.Napunim zemlju prema potrebi,oko 3/4 posude.Zatim stavim oleandera unutra i lagano nasipavam zemlju okolo,jer je korijenje jako osjetljivo.Napunim do vrha malo pritisnem zemlju zalijem dok sva zemlja nije vlazna.Obicno odrezem flasu od coca-cole na pola i tu ih sadim.Tako ostanu do proljeca a u međuvremenu i rastu.U proljece ih presadim u vecu posudu.
toni

o Babotok,moj Babotok
Na vrh
toni View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Veljača 2008
Lokacija: Babotok
Status: Offline
Bodovi: 13567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje toni Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Rujan 2008 u 22:09
4. i to je to,nije tesko samo treba dosta strpljenja.
toni

o Babotok,moj Babotok
Na vrh
toni View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Veljača 2008
Lokacija: Babotok
Status: Offline
Bodovi: 13567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje toni Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Rujan 2008 u 22:36
6.Evo ovaj je spreman,ovako ostaje do proljeca.U zimi ga stavim na prozor gdje ima svijetla i moze rasti.
toni

o Babotok,moj Babotok
Na vrh
toni View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Veljača 2008
Lokacija: Babotok
Status: Offline
Bodovi: 13567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje toni Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Rujan 2008 u 13:07
a evo i komplet za spremit ili isprintati
toni

o Babotok,moj Babotok
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Rujan 2008 u 14:27
Bravo , odlična foto lekcija zakorjenjivanja....Thumbs%20Up
Na vrh
bergenia View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 17 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 2776
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bergenia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Rujan 2008 u 15:57
Hvala toni!
Baš se mučim s njima! jako su mi lijepi i pokušavam ih zakorijeniti!
Sve sam radila kao i ti, samo što nisam tako često mijenjala vodi i meni se od 10 dva ili tri pustili korjenčiće!
Mogu li probati sada sa grančicama ili je malo kasno?
Treba uzeti manje ili veće grančice?
Na vrh
toni View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Veljača 2008
Lokacija: Babotok
Status: Offline
Bodovi: 13567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje toni Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Rujan 2008 u 16:46
Originalno poslano od člana bergenia bergenia napisao:

Hvala toni!
Baš se mučim s njima! jako su mi lijepi i pokušavam ih zakorijeniti!
Sve sam radila kao i ti, samo što nisam tako često mijenjala vodi i meni se od 10 dva ili tri pustili korjenčiće!
Mogu li probati sada sa grančicama ili je malo kasno?
Treba uzeti manje ili veće grančice?
Nije kasno mozes ih i sada staviti u vodu.Grancice onako koje vidis da su lijepe nemoraju biti ni velike a ni jako malo vidi na mojoj slici.Stavi ih negdje da imaju svjetla i da nisu izlozeni suncu.Evo ovi moji su od prije mjesec dana i polako pustaju korijencice.Najbolje je da mijenjas cesce vodu ili dok vidis da je voda dosta mutna.Vec sam napisao prije proslu godinu nije mi pustio ni jedan korijen od njih dvadesetak i vise,a vecinom su mi pustali korijenje bar nekoliko ako ne svi.
toni

o Babotok,moj Babotok
Na vrh
Branka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 27 Prosinac 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Branka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Rujan 2008 u 11:42
i ja ću pokušati sa njima , jer ih kod mene baš i nema previše , -
prvi zadatak pronaći odgovarajuće biljke
drugi korak , snimiti -kako ih posuditi ili ukrasti  ili tražiti u najmanju ruku
treči korak . isprobati tvoje savjete .
četvrti korak . biti strpljiva smile101
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Rujan 2008 u 01:50
Pokušajte mjesto, gdje se trebaju pojaviti korijeni, zamotati u vatu (bar jednu biljku testirajte) . Kad pusti korijenje  posadite zajedno sa vatom, ne odvajaj te od korijena. I naravno nabavite zdrave sadnice, bolesna se teško izbori.Thumbs%20Up

A evo i nešto sa druge teme.
<>http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=113&PN=1

"Uvjerena sam da poznajete drvo vrbu. Za one koji ne znaju. Ako otkinete granu vrbe i piknete je u zemlju ona će rasti. A znate li zašto ? Puna je hormona rasta.  Sada čista logika. Imate reznicu  koju želite zasaditi stavite je u vodu da pusti korijenje.  U tu istu vodu stavite narezanu grančicu vrbe da pusti svoj hormon i vaša reznica će biti ubrzo spremna za sadnju. To sam slučajno otkrila kada sam si sl*gala buket za vazu pa mi je trebalo zelenja u cvijeću i stavila sam malo vrbe i šimšira.Šimšir je dobio korijen i evo ga raste mi pod prozorom."
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Rujan 2008 u 11:59
....to sa vrbom je čini se vrlo jednostavno......samo što nemamo vrba... 
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Rujan 2008 u 18:55
Evo kopija jednog mišljenja, nije moje:
"imas ih na svakom vlaznom mjestu u sumskim/predsumskim dijelovima, sumski put, a nerijetko ih ima i uz cesto ono ako cestu prati neki kanal. tako mozes pronaci vrste S.alba, S.caprea i S.babyonica bez problema. nemoj steci naviku da trgas primjerke po parkovima i slicnim mjestima, bila to vrba ili sto drugo - oni su tamo sa jednim razlogom vise."
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
leonarda View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1121
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje leonarda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Rujan 2008 u 15:01
ja probala sa ukrasnom vrbom......jucer stavila u vodu mojim oleandrima...pa cemo vidjeti.....Wink
The best an most beautiful things in the world cannot be seen or even touched. They must be felt with the heart. by leon@rda
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Rujan 2008 u 03:33
Nadamo se uspjehu i velikim korjenčićima.smile113
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  12>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,281 sekundi.