Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Penjačice
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Podranea-Pandorea
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Podranea-Pandorea

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 16171819>
Korisnik
Poruka
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Kolovoz 2013 u 00:32
lela.h...ova slikica ti je super s ovim radišnim malcem
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
stefica.n View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 09 Ožujak 2012
Lokacija: Sl.Brod
Status: Offline
Bodovi: 1443
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stefica.n Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Kolovoz 2013 u 15:52

procvjetala "kontesa sara"
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Kolovoz 2013 u 16:06
stefice, to je iz reznice?
prekrasna je, otkuda god bila Clap
Na vrh
stefica.n View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 09 Ožujak 2012
Lokacija: Sl.Brod
Status: Offline
Bodovi: 1443
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stefica.n Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Kolovoz 2013 u 16:12
Natalija, to su one reznice što si mi poslala, nije velika ali na još dvije grane ima pupove smile213
Na vrh
lela.h View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Studeni 2010
Lokacija: Sl. Brod
Status: Offline
Bodovi: 604
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lela.h Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Kolovoz 2013 u 22:23
Hvala Moon! Bas se taj dan uzmuvao oko nje, bas je bilo simpaticno gledati kako razbacuje pelud posvuda i pokusava se uvuci duboko u cvjetice!
Stefice!!! Kod tebe uvijek ljepih iznenedenja, sve ti ide od ruke. Pekrasna je!
Skroman covijek sve umnozi svojom skromnoscu, veseljem i zahvalnoscu.
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Rujan 2013 u 19:26
Rasla je uz jasmin, no sad je nešto ubrzala rast pa mi se počela miješati s jasminom. Morala sam ju odmaknuti

Na vrh
mimar View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 01 Veljača 2008
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 2123
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Rujan 2013 u 13:51

Nešto ocvetalo, nešto se tek sprema za cvetanje

Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Studeni 2013 u 06:08

Jesenski uživanjac, podranea:

 
Uploaded with ImageShack.us
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Studeni 2013 u 08:05
...ajme Nina, savršeno lijepoClap!
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Studeni 2013 u 13:41
mimar, nbjelovu , moja ni c od cvjetića
Na vrh
tikvić View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 08 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 2349
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tikvić Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Studeni 2013 u 14:30
Nije kao  Ninina, ali .....


Uploaded with ImageShack.us
Na vrh
Carol View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
1. Najljepši vrt - Zima 2013/14

Pridružen: 14 Lipanj 2011
Lokacija: Zagorski breg
Status: Offline
Bodovi: 2208
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Carol Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Studeni 2013 u 17:58
Štefica, kontesa Sara je mala ali već sad lijepa, mimar, tvoja je malo drugačija isto prekrasna, nina, tikvić, divne su, ma sve su za pet.
moon, kaj se to dogodilo sa tvojom, pa tebi ide sve od ruke. Ermm.
Vu plavem trnaci mi hiža stoji

od zelenih veja je videti ni..
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Studeni 2013 u 18:09
tikvić, pa predivna je

Carol, evo vidiš slikicu moje par postova iznad (sad je još za trećinu veća), ona je šarenolisna, kupljena lani kao vrlo malecka i dosta nejaka. Nakon zimovanja trebala sam ju orezati skroz do zemlje, potom je stagnirala i onda počela rasti baš lijepo i brzo, sad je velika cura, no skriva cvjetiće, možda će ih biti nagodinu ako se uspije održati tijekom zime. Mislim da je ovu godinu najprije razvijala korjenski sustav i onda je krenuo nadzemni dio. I cijela godina vremenski je bila dosta nepovoljna cvjetnicama, najprije proljeće i sunčano vrijeme je došlo kasnije, kompletna vegetacija je kasnila, a potom je užeglo i opet je sve stagniralo, onda jedno dva tjedna ok, kad su i ruže cvjetale, a rana jesen je svakodnevno kišovita, kod nas ne staje, uglavnom cvjetnice mi nisu baš mogle dati sve od sebe zbog ovih neuvjeta koje su diktirale vremenske prilike.
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Studeni 2013 u 12:31
Moon,  nadam se da će ti cvasti dogodine, lijepo je razvijena i velika. Ima kod pandorea (tvoja je pandorea, jel tako?) ponekad neki problem, da ne cvatu. Moja susjeda ima, (od moje, a njen je vrt svega 20 m od moga), s iste strane svijeta...i ne cvate joj, nikad. Moje cvatu čim se zakorijene, nekad i  malecke od 10 cm cvatu. U čemu je fora, nismo nikad uspjeli otkriti... Ja sam čitala da pandoreu treba zasušivati da bi cvala.
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Studeni 2013 u 14:53
nbjelovu, hvala ti na info, lijepa je i ovako s ovim šarenim listićima, no ja bih ipak htjela da procvjeta. Zasušivala ju baš i nisam, vrijedi pokušati i sa zasušivanjem. Nadam se da će nagodinu, ako ne, dat ću ju mami, možda kod nje bude cvjetića.
PS: Sad ovako kad me pitaš, nisam sigurna da li je pandorea, uvijek ih pobrkam
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Studeni 2013 u 05:39

Mislim da jeste pandorea, one su zapravo vrlo različite u prirodi, ovako na slikama vrlo sliče.

OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Studeni 2013 u 08:46
...Nina, ako bi htjela s nama podijeliti recept za ukorjenjivanjeWink...
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Studeni 2013 u 17:25
nina, hvala
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Studeni 2013 u 06:05
Sara, e to je baš lako.
Za pandoreu: srednje tvrda (ja obično odrežem dio grane neposredno ispod onog zelenog, mekanog) reznica, 20 cm, skineš lišće, ostaviš samo par najmanjih listića na vrhu grane, proljeće-ljeto, prozračna zemlja, pod najlon, prima se svaka, i to vrlo brzo, nekih 3 tjedna. Cvatu vrlo brzo.
 
Podranea - najbolje mi se primaju reznice koje sam "ogulila" sa debla, dakle ovo su malo tvrđe reznice. Sve isto kao i kod pandoree, osim što ove ne stavljam pod najlon, također kasno proljeće, ljeto, a prijatelj ih je zakorjenjivao i u jesen. Prima se gotovo svaka. Treba im duže da procvatu, zato što podranea cvate samo u jesen, pa obično prve sezone ne cvatu, ponekad niti druge.
 
Zar si imala problema sa zakorjenjivanjem? 
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
stefica.n View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 09 Ožujak 2012
Lokacija: Sl.Brod
Status: Offline
Bodovi: 1443
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stefica.n Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Studeni 2013 u 09:40
Meni je Natalija poslala proljetos reznice podranee,ukorjenila se i procvijetala iako nije bila veća od 30 cm. slika je na početku ove stranice.
Prošle godine imala sam dvije pandoree,posađene u istu zemlju,isto zaljevane,isto gnojene i jedna cvijetala a druga nije.
Kod mimar gore na slici se lijepo vidi kako su listovi pandoree,mesnati,debeli,sjajni dok kod podreane su tanji i bez sjaja a i cvijet je drugačiji, njezini listovi me podsjećaju na listove tekome.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 16171819>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,297 sekundi.