Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Penjačice
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Podranea-Pandorea
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Podranea-Pandorea

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 171819
Korisnik
Poruka
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Studeni 2013 u 09:00
Originalno poslano od člana nbjelovu nbjelovu napisao:

Sara, e to je baš lako.
Za pandoreu: srednje tvrda (ja obično odrežem dio grane neposredno ispod onog zelenog, mekanog) reznica, 20 cm, skineš lišće, ostaviš samo par najmanjih listića na vrhu grane, proljeće-ljeto, prozračna zemlja, pod najlon, prima se svaka, i to vrlo brzo, nekih 3 tjedna. Cvatu vrlo brzo.
 
Podranea - najbolje mi se primaju reznice koje sam "ogulila" sa debla, dakle ovo su malo tvrđe reznice. Sve isto kao i kod pandoree, osim što ove ne stavljam pod najlon, također kasno proljeće, ljeto, a prijatelj ih je zakorjenjivao i u jesen. Prima se gotovo svaka. Treba im duže da procvatu, zato što podranea cvate samo u jesen, pa obično prve sezone ne cvatu, ponekad niti druge.
 
Zar si imala problema sa zakorjenjivanjem? 


hvala NinaSmile...da, imala sam problema i prošle i ove godine nije mi uspjeloCry...natalija mi je donirala reznice svoje Kontese Sare, mislim da je i ona pokušavala ukorjeniti¸pa joj isto nije uspjeloConfused...eto, nažalost, već sam dvije sezone izgubilaConfused...pozdrav NinaSmile
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Studeni 2013 u 21:58

Jel Kontesa Sara pandorea ili podranea? U svakom slučaju, javi se na pp

dio kojemu nije tu mjesto je editiran
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Studeni 2013 u 22:56
Moja Podranea je ove godine doslovno podivljala, bacila je nove grane po 2 - 3 metra, teško je držati pod kontrolom, cvate na vrhovima grana  i izgledaju kao slapovi. Nisam vidjela ni jednu jedinu mahunicu za sjeme, ja sam probala zakorijeniti povaljenicom, ali nije išlo, probat ću ponovno.




život je more
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Studeni 2013 u 05:58

Ajme!

Lantana, probaj kao ja, "oguli" (to znači ne odreži nožicama, nego zguli rukom, pazeći da ne oštetiš deblo, ali i da skineš granu uz samo deblo) granu koja je vezana za glavno deblo, pa probaj zakorijeniti taj donji dio, kojih 20ak cm, meni se to pokazalo jako uspješno.  Vidim da ti je ogromna, pa nećeš imati problema naći par takvih grana.
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Studeni 2013 u 09:15
Originalno poslano od člana nbjelovu nbjelovu napisao:

Jel Kontesa Sara pandorea ili podranea? U svakom slučaju, javi se na pp

dio kojemu nije tu mjesto je editiran


AJme, to ne znam, već mi je Natalija u nekoliko navrata rekla ali sam zaboravila...

...Lantana, koja ljepotaClapStar!
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Travanj 2014 u 17:14
Na vrh
stefica.n View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 09 Ožujak 2012
Lokacija: Sl.Brod
Status: Offline
Bodovi: 1443
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stefica.n Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Travanj 2014 u 19:08
Ljepotica, Clap prekrasna je i bez cvijeta.
Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Travanj 2014 u 16:43
Da se podigne tema, vidim da se pandorea pokušava razmnožiti povaljenicama, ili direktno u zemlju. Evo ja pokušala i nije mi uspjelo, ali uspjelo je odrezati grančice i uvalit ih u vodu treba malo više vremena ali puste korjenje samo takvo, vjerujem da je isti sistem i za pondoreu. Pa pokušajte jer ja sam to radila ovu jesen i korjenja ima ko u priči
Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 171819
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.