Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Penjačice
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Podranea-Pandorea
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Podranea-Pandorea

 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 19>
Korisnik
Poruka
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Listopad 2008 u 00:47
Duda,
 
Kako tvoja pandorea u jesen?
 
Moja cvate cijelo ljeto, nije prestala, i sada je puna cvijeta. Stara je dvije godine.
 
Moja ima malo jacu crvenu sredinu, i isto je roza.
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Duda-Lave View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 27 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Duda-Lave Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Listopad 2008 u 14:20
ok kike,zovem ju pandorea jasminoides Smile hvala potrudili ste se pa prema tome ju moram nazvati po imenu imate pravo
Na vrh
Duda-Lave View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 27 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Duda-Lave Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Listopad 2008 u 14:22
pa ja sam ju zasadila sad  ove godine ..jučer je procvjetao jedan cvijetić,još se sprema ju dava..vjerovatno joj paše..vidjet ćemo u proljeće..ali ak si ti na moru i preživjela je onda bu valjda i moja(svesrdno se nadam ),jel joj otpadne lišće tokom zime? mislim da ne radim veliku frku ako se to dogodi
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Listopad 2008 u 17:57
Biti na moru ne znači da se Podranea neće smrznuti.I ja sam na moru i to na jugu, kuća mi je 50 m od mora pa mi se prošle godine ogromna Podranea smrznula.U moje prijateljice koja je odmah uz more nije (slika na predhodnoj stranici ).A nisu se smrzle ni ostale u susjednom mjestu koje su puno dalje  od mora ali su zato posađene uz sunčani zid.
Već nekoliko stupnjeva ispod nule Podraneu može odnijeti.
Potrebno ju je zimi svakako zaštititi od leda zamotavanjem donjeg dijela biljke sijenom ili kartonom.Ili ako je u loncu, unijeti je u dio kuće gdje neće biti leda.Ako se ipak smrzne , sigurno će na proljeće potjerati iz korijena.

Podranea gubi list vrlo kasno ili ga uopće ne izgubi.Ovdje za Božić još ima i  cvijeta.
Potrebno ju je orezati u kasnu zimu ili rano proljeće, kad prođe opasnost od mraza.Što se više oreže , bolje će cvjetati.
Ljeti zahtjeva puno vode i kvalitetnu ali dobro dreniranu zemlju.

Evo i jedan link o njoj:

http://www.plantzafrica.com/plantnop/podranricasol.htm
Na vrh
Duda-Lave View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 27 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Duda-Lave Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Listopad 2008 u 20:26
hvala na iscrpnom odgovoru..Smile..moja je još mala pa podrezivat nemam što samo ću je dobro utopliti smile168 da joj ne bude hladno
Na vrh
Duda-Lave View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 27 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Duda-Lave Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Listopad 2008 u 08:58
nešto mi je progrizlo cvijetiće i poneke listićeAngry? Uopće nevidim šta..kako da se borim odnosno s čim protiv nečeg šta nevidim?
Na vrh
jellena View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 17 Listopad 2008
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 10
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jellena Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Listopad 2008 u 00:27
Isprskaj nekim hemikalijama pa vidi da le ce se pojaviti. Meni je nesto nevidljivo letos jelo limun pa sam ga isprskala akaricidom i prestalo je. Ima li neko slike da okaci da vidimo kako izgledaju pandorea i podranea?
Na vrh
kika View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Srpanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 969
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kika Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Listopad 2008 u 00:53
1. slika na prvoj stranici ove teme je Pandorea jasminoides pa možeš vidjeti.
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Rujan 2009 u 08:04
Duda kako je tvoja penjačica?
nadam se da je prezimila bez problema

moja je još u tegli jer joj nisam našla stalno mjesto u dvorištu (loša zemlja i sušno vrijeme pa me bilo strah da ne propadne)

Na vrh
Duda-Lave View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 27 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Duda-Lave Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Rujan 2009 u 11:57
jedna se smrzla ali druga je živa ali ne trza da naraste ..nadam se da će sljedeću godinu se izboriti za svossje mjesto..ja imam jako puno biljaka jedne do drugih pa tako se moraju malo duže boriti za svoje mjesto za korijen..
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Rujan 2009 u 20:38
...glavno da imaš rezervu

ja sam svoju unijela u zatvoreno (negrijano) prošle zime,
moram priznati da i moja nije ništa narasla, ali to pripisujem činjenici da je u malenom pitaru
Na vrh
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Rujan 2009 u 18:40
Uf kako je to lijepa biljka..ta pandorea....jel netko vidio u Zagrebu da ima za kupiti možda...smile71
Na vrh
sonja50 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 17 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 256
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sonja50 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Rujan 2009 u 21:53
Originalno poslano od člana Flavia Flavia napisao:

Uf kako je to lijepa biljka..ta pandorea....jel netko vidio u Zagrebu da ima za kupiti možda...smile71


Sigurna sam da imaju u MBM-u. I u Splitu u MBM-u imaju par velikih komada ali je cijena paprena. Manji primjerci su davno rasprodani.
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Rujan 2009 u 22:23
...prošli  vikend  sam  bila  na  Pelješcu  i  vidjela  uživo  dvije  velike  pandoree....predivne  su.....jedna  je uz  zid  kuće-kafića  u    Stonu,  a  druga  u  vrtu  kuće  koja  je    uz  samo  more.....Thumbs%20Up
Na vrh
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Rujan 2009 u 08:28
Hvala Sonja50 na informaciji, svakako ću pogledat u MBM-u! Big%20smile
 
Manči draga, ne sumnjamo da su predivne, šteta što nisi fotkala da i mi vidimo tu ljepotu smile72
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Rujan 2009 u 10:22
...nisam  mogla  iz  auta,  a za  drugu  se  nisam  naoružala  aparatom,  onu  koja  je  uz  more    je  već  slikala  fermina....to  je  sigurno  ta  kod  njezine  prijateljice.....
..uzela  sam  grančicu  ali  sumnjam  u  uspjeh...
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Rujan 2009 u 12:37
To u Stonu je podranea, ne pandorea, te dvije biljke su prilicno razlicite, iako su obe puzavice.

OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Rujan 2009 u 14:34

...da,  moja  greška  prepisala  sam  ime  sa  posta   tu  gore  a ne  sa  ferminine  slike...na  Pelješcu   sam  našla    -   podraneu.....

....ma  što  su  im  dali  tako  slična  imena??!!Confused 

Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Rujan 2009 u 23:41
Originalno poslano od člana manči manči napisao:

...nisam  mogla  iz  auta,  a za  drugu  se  nisam  naoružala  aparatom,  onu  koja  je  uz  more    je  već  slikala  fermina....to  je  sigurno  ta  kod  njezine  prijateljice.....
..uzela  sam  grančicu  ali  sumnjam  u  uspjeh...

Da, Manči to je ta od moje prijateljice.U Stonu ih ima puno.Donešena je iz Hong-Konga pa se širila od vrta do vrta.Ima jedna prekrasna uz Lidijin restoran u Malom Stonu.
Nažalost ove godine smo razočarani s njom.Jako slabo cvijeta.Ona bi sada trebala biti puna cvijeta a jedva da ima pokoji.
Predpostavljam da je to zato što je početak ljeta bio jako kišovit.
Najbolje se razmnožava margotiranjem.Padne grana na tlo i pusti žile.
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Rujan 2009 u 23:48
Evo kako je lani izgledala ova u Malom Stonu.
Podranea ricasoliana:

Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 19>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,234 sekundi.