Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Penjačice
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Podranea-Pandorea
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Podranea-Pandorea

 Odgovori Odgovori Stranica  123 19>
Korisnik
Poruka
Duda-Lave View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 27 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Duda-Lave Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Podranea-Pandorea
    Objavljeno: 09 Rujan 2008 u 22:14
  neznam ime cvijetića..navodno je puzavica..čekala sam da procvijeta pa da ga uslikam,urasadniku mi žena nije znala reći kako se zove ..dobila je sjeme iz Švicarske..
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Rujan 2008 u 22:35
.....u svakom slučaju nešto krasno!!!!
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Rujan 2008 u 10:36
duda ja sam nedavno kupila nešto jaaako slično, usudila bi se reći istu biljku




zove se bignonia "kontesa sara"

kažu roza tekoma, ali nisam 100 % sigurna u to

moram pronaći više podataka o njoj jer ne znam kako je treba čuvati i njegovati

Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Rujan 2008 u 10:50
....baš sad gledam list...potpuno isti kao u narančaste tekome....to sam uočila prije nego što sam pročitala natalijin tekst....
....mislim na list na natalijinoj slici...
Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Rujan 2008 u 11:00
Na vrh
Duda-Lave View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 27 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Duda-Lave Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Rujan 2008 u 12:37
Natalija,vrlo su slične ali moja ne miriši(neznam da li tvoja?)lišće je dosta kožnato,deblje i vrh je nekako zaobljeniji i žile na lišću se nevide kao kod tvoje.Neznam možda zbog uslova držanja ova moja je donedavno bila u plasteniku.Ma moram ja žensku pričepit da vidi kako se zove.

Neznam da li sliči tekomi ja ju nemam pa ju nemogu direktno usporediti(iščupala ju bila ZS Cry
Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Rujan 2008 u 12:41
joooj ta tvoja ZS  smile60
 
sad kad bolje pogledam listove natalijina mi izgleda kao tecoma ali listovi na tvom cvijetu ipak ne liče...drugačiji su
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Rujan 2008 u 13:04
da jako sliče, ali se i razlikuju i po listu i po cvijetu...
moja ne miriše i iako sam dobila savjet da ju posadim u zemlju, mislim da ću je ovu zimu ostaviti u pitaru... što je sigurno sigurno je
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Rujan 2008 u 13:32
mislim da je definitivno iz porodice bignonia, a koja točno... ne znam

evo jedne slike na webu

http://www.kgftourism.org/index_files/images%5Cbignonia1.jpg

iste su zar ne?
Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Rujan 2008 u 13:36
istina....jako liči....pa valjda je onda to to Smile
Na vrh
Duda-Lave View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 27 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Duda-Lave Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Rujan 2008 u 22:19
je Natalija mislim da si našla moju biljčicu Big%20smile mislim da je to
Na vrh
hana View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 4007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Listopad 2008 u 19:47
meni se čini da je biljka od Dude Pandorea jasminoides a od Natalije Podranea. Malo si pogledajte
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Listopad 2008 u 22:51
Je li to možda u natalije ova:


Podranea ricasliana, što ju je meni hana identificirala.
Naraste ogromna, agresivna.Napravi ogromnu odrinu za 2 godine.
Osjetljiva na mraz.U mene propala na -4-5°C. Ali opet u proljeće krenula.

Na vrh
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Listopad 2008 u 06:34
Mislim da je riječ o Pandorei - penjačica iz tropskih i suptropskih predjela Australije. U uzgoju se dvije vrste od osam postojećih, Pandorea jasminoides i P. pandorana s nešto sitnijim cvijetom. . Obje se mogu uzgajati na sunčanom, zaklonjenom mjestu, najbolje uz topli zid uz odgovarajuću potporu i to od svibnja do listopada. Zemlja hranjiva i vlažna. Nakon cvatnje drastično porezati i ostaviti u svijetlom i hladnom prostoru da prezimi (najniža temperatura 5 st.C). U proljeće se razmnožava sjemenom, a ljeti povaljenicama i reznicama.
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Listopad 2008 u 13:29
moju sam kupila pod imenom bignonia kontesa sara, tako mi je rekla žena u rasadniku i to ime je bilo na računu
a sad da li je to točno i kakve veze ima s podraneom stvarno ne znam


Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Listopad 2008 u 13:34
ne sumnjajući u stručnost bake bee i hane malo sam guglala i evo

http://www.hear.org/starr/plants/images/species/?q=podranea+ricasoliana

podranea je podvrsta bignonie

još jednom smile141 za njihovo znanje
Na vrh
Duda-Lave View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 27 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Duda-Lave Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Listopad 2008 u 14:18
cure baš ste si dale truda..super..al ja Vas nemrem toliko hvatat sa ovim podvrstama pa ak se ne ljutite ja ću svoju zvat bijela bignonia Smile ...usput dolaze novi cvijetići  juupppiii
Na vrh
hana View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 4007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Listopad 2008 u 20:11
ma zovi ti nju kak hočeš samo nek je zdrava i lijepa i nek cvate do zime i preko nje Wink
Na vrh
kika View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Srpanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 969
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kika Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Listopad 2008 u 20:19
Originalno poslano od člana Duda-Lave Duda-Lave napisao:

cure baš ste si dale truda..super..al ja Vas nemrem toliko hvatat sa ovim podvrstama pa ak se ne ljutite ja ću svoju zvat bijela bignonia Smile ...usput dolaze novi cvijetići  juupppiii
 
Duda-Lave, svoju biljku slobodno zovi Pandorea jasminoides jer ona to zaista je. To što spada u familiju Bignoniacea, ne znači da je Bignonija. Bignonia jasminoides joj je samo sinonim.
Jedan mali primjer zašto je potrebno znati pravi naziv biljke. Npr. Tecoma koju svi jako dobro znamo također spada u Familiju Bignonia, a znamo da za razliku od Pandoree jako dobro podnosi negativne temperature.
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Listopad 2008 u 20:46
Originalno poslano od člana hana hana napisao:

ma zovi ti nju kak hočeš samo nek je zdrava i lijepa i nek cvate do zime i preko nje Wink


ma baš tako

duda super što opet pravi pupoljke, moja je definitivno odcvjetala svoje za ovu godinu
ni naznake pupoljaka, napravila je 1 mahunicu pa sad vrebam sjemeSmile
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 19>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,234 sekundi.