Početna stranica Početna stranica > Ostale biljne vrste - Forum o biljkama > Začinsko i ljekovito bilje
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Nazivi ljekovitog bilja
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Nazivi ljekovitog bilja

 Odgovori Odgovori Stranica  <123
Korisnik
Poruka
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Lipanj 2011 u 09:31
meni je izraso u vrtu, moram poslikat da vidimo je li to to, imala sam ga prije dvije godine, i volim tu biljku, ba mi je drago da se opet pojavila, čini mi se da ju ne vole štetočine
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Lovro View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Rujan 2010
Lokacija: Varaždin
Status: Offline
Bodovi: 4174
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lovro Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Rujan 2011 u 22:12
Znam da nije prava tema, al da ne otvaram drugu: jel ima na forumu nešto o biljci ARNIKA?

Varaždin, stari moj grad!
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Rujan 2011 u 13:16
Nema.
Ima li dobrovoljaca da nešto napišu o njoj ili ću se ja potruditi?
Sadržaji o kojima pišem su informativnog karaktera.Za korištenje mojih savjeta i recepata pitajte svog liječnika ili ljekarnika.
Na vrh
Lovro View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Rujan 2010
Lokacija: Varaždin
Status: Offline
Bodovi: 4174
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lovro Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Rujan 2011 u 12:14
Fermina-Daza, čula sam o kremi od arnike da je dobra za otekline, i podljeve...a pošto Lovro ima malo malo "šljivu" od svojih istraživanja smile171, a ja od njegaWacko...mislim da bi nam dobro došla!Tongue
Varaždin, stari moj grad!
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Rujan 2011 u 13:49
of ftopic - lovro za djecu je provjeren recept mjesto udarca namazati maslacem/margarinom,
čim se lupne,namazati, prije nego skoči čvrga,
ja uvijek imam malo pakovanje u frižideru za takve slučajeve
a kažu da je dobra i svinjska mast
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Rujan 2011 u 11:23
Originalno poslano od člana LOVRO LOVRO napisao:

Fermina-Daza, čula sam o kremi od arnike da je dobra za otekline, i podljeve...a pošto Lovro ima malo malo "šljivu" od svojih istraživanja smile171, a ja od njegaWacko...mislim da bi nam dobro došla!Tongue


Od arnike se pravi tinktura i mast.Oboje je dobro za udarce, otekline,podljeve...
Ali kako je arnika kod nas rijetka biljka ( raste po brdskim pašnjacima i livadama) ona je zaštićena pa ju se ne bi smjelo brati. U Sloveniji ili nekoj drugoj alpskoj zemlji je ima u izobilju.
Vjerujem da se kod nas može kupiti mast i tinkura od arnike ali za rečene probleme ima i drugih, također prirodnih, riješenja.
Sadržaji o kojima pišem su informativnog karaktera.Za korištenje mojih savjeta i recepata pitajte svog liječnika ili ljekarnika.
Na vrh
Lovro View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Rujan 2010
Lokacija: Varaždin
Status: Offline
Bodovi: 4174
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lovro Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Rujan 2011 u 13:58
Hvala Fermina-Daza!Smile
Varaždin, stari moj grad!
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Rujan 2011 u 10:27
Veliko Hvala,Fermina -Daza Od Srca,za sadnice aloa,sretno su stigle,Hvala ti još jednom!
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Rujan 2011 u 21:47
Molim, molim.
Vidim da su u pravim rukama, to mi je drago.Embarrassed
Sadržaji o kojima pišem su informativnog karaktera.Za korištenje mojih savjeta i recepata pitajte svog liječnika ili ljekarnika.
Na vrh
danijelar View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 09 Lipanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 9
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje danijelar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Rujan 2012 u 17:30
Pozdrav Fermina Daza, gledam tvoje divne aloe i neadam se da ću jednom dobiti tvoju sadnicu, zadnji put si mi rekla da ćemo se dogovoriti, nije me dugo bil na forumu, hvala na odgovoru. Smile
Na vrh
Lavandablue View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Travanj 2008
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 601
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lavandablue Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Siječanj 2014 u 23:15
Molim za pomoć:

Potrebni su mi narodni/trivijalni nazivi za obični jednogodišnji plavi RAZLIČAK (lat. Centaurea cyanus).

U prodavnici zdrave hrane nisu čuli za njega, a trebaju mi cvetne krunice za neku mešavinu čaja.
Na vrh
pr1nc0 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 16 Ožujak 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 43
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pr1nc0 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Veljača 2014 u 11:33
Ovo su neki od naziva: plavulja, plavica, modrulja, modruš
Na vrh
gute Fee View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: tu i tam
Status: Offline
Bodovi: 7699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gute Fee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Veljača 2014 u 13:13
Originalno poslano od člana Lavandablue Lavandablue napisao:

Molim za pomoć:

Potrebni su mi narodni/trivijalni nazivi za obični jednogodišnji plavi RAZLIČAK (lat. Centaurea cyanus).

U prodavnici zdrave hrane nisu čuli za njega, a trebaju mi cvetne krunice za neku mešavinu čaja.


Meni je ovo poznato pod imenom KORNBLUME , latinski naziv je identican !Ako zelis , ja mogu pogledati ovdje . Koliko grama trebas ?
Na vrh
macorka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 02 Travanj 2012
Lokacija: Koprivnica
Status: Offline
Bodovi: 512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje macorka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Veljača 2014 u 09:02
sikavica  - silybum marianum
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <123
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,156 sekundi.