Početna stranica Početna stranica > Ostale biljne vrste - Forum o biljkama > Začinsko i ljekovito bilje
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Izrada kozmetike od ljekovitog bilja
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Izrada kozmetike od ljekovitog bilja

 Odgovori Odgovori Stranica  123 4>
Korisnik
Poruka Obrnuti redoslijed
600Klara View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 23 Svibanj 2015
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 14
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje 600Klara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Izrada kozmetike od ljekovitog bilja
    Objavljeno: 26 Listopad 2015 u 23:45
Nije me dugo bilo na forumu...
Fermina Daza, najljepša Vam hvala :) najbolje je ovako iz prve ruke i jednostavno objašnjeno :)


Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Srpanj 2015 u 13:45
Nije problem.Možete to naći po internetu: 13 g masnog dijela ( neko ulje ili 2-3 vrste ulja ) i 31 g hidrolata.Emulgatora ima raznih ali za početnike savjetujem Phytocream, 5 gr na lončić kreme od 50 ml, dodaje se u masni dio kreme.

Knjigica je zgodna za pročitati, korisna za svakoga.Hvala.
Sadržaji o kojima pišem su informativnog karaktera.Za korištenje mojih savjeta i recepata pitajte svog liječnika ili ljekarnika.
Na vrh
600Klara View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 23 Svibanj 2015
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 14
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje 600Klara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Lipanj 2015 u 12:36
naletila sam na ovu knjigicu
http://www.zmag.hr/admin/public/javascript/fckeditor/editor/ckfinder/userfiles/files/prirodna%20kozmetika%20iz%20vlastite%20kuhinje%20-%20web.pdf

možda će nekome poslužiti :)

Na vrh
600Klara View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 23 Svibanj 2015
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 14
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje 600Klara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2015 u 08:17
Hvala Fermina-Daza <3
Što koristite kao emulgator? I u kojim omjerima miješate sastojke, ako nije problem?
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Lipanj 2015 u 23:11
Kokosovo ulje je dragocjeno u kozmetici.Ima anti-aging učinak pa će sigurno koristiti vašoj zreloj koži.
Upotrebljhavam ga kao uljni dio hidratantne kreme ali uz dodatak još nekog ulja, napr. avokada.
Kao vodeni dio kreme upotrebite hidrolat ruže ili cistusa ( još bolje obadva ) jer su obadva dragocjena za zrelu kožu.

Kokosovo ulje odlično je i u losionima za tijelo a u kombinaciji sa shea maslacem fino hrani i omekšava zrelu kožu.
Možete jednostavno pomiješati oba ulja u jednakim omjerima, malo ih zagrijati u vodenoj kupelji, dodati neko eterično ulje ( napr. lavandu ili ružu) i dobili ste fini, hranjivi i mirišljavi losion (ulje ) za tijelo.
Sadržaji o kojima pišem su informativnog karaktera.Za korištenje mojih savjeta i recepata pitajte svog liječnika ili ljekarnika.
Na vrh
600Klara View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 23 Svibanj 2015
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 14
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje 600Klara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Svibanj 2015 u 13:12
Pozdrav svim članovima :)
Nova sam ovdje, iako vas čitam već neko vrijeme. Posebno me zanima ljekovito i začinsko bilje.
Živim u Zagrebu i trudim se uvijek imati na balkonu nešto, a pošto ljeti 2-3 mjeseca provodim na moru, odnesem to uzgojeno i posadim iz tegle u zemlju.
Pokušavam također sama napraviti nešto od prirodne kozmetike i u tome su mi mnogo pomogli vaši savjeti.

Da postavim i pitanje :) Što mislite o kokosovom ulju u kozmetici? U zadnje vrijeme se baš puno piše o njemu i to sami hvalospjevi. Pomislila sam da bi se možda moglo koristiti kao baza uz dodatak nekog macerata ili eteričnog ulja.
Možda netko ima i kakav receptić? Pošto sam već u nekim godinama (55), zanimala bi me kozmetika za zreliju kožu.
Unaprijed hvala :)
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Veljača 2015 u 23:52
Sigurno si već iskusila da izvađeni gel iz aloje nakon kratkog vremena pocrveni, tj. oksidira pa takav više nije za upotrebu.Najbolje ga je izvadititi iz lista neposredno prije upotrebe ( konzumiranja ili stavljanja u kremu) pogotovo kad imaš biljku kraj sebe.
Ako ga ipak trebaš stabilizirati i čuvati izvjesno vrijeme onda to učini tako da ga izmiksaš i dodaš C vitamin u prahu, na 100ml gela 500 mg C vitamina.Takav gel trebaš držati u tamnoj boci u frižideru.
Sadržaji o kojima pišem su informativnog karaktera.Za korištenje mojih savjeta i recepata pitajte svog liječnika ili ljekarnika.
Na vrh
Goranka View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 10 Siječanj 2015
Lokacija: zagreb
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Goranka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Siječanj 2015 u 00:07
Oduševljena sam sa ovako konkretnim i predobrim savjetima. I ja molim za pomoć i savjet. Dobila sam na poklon aloa veru u tegli. Ocjedila sam gel iz njezinih listova i želim ga koristiti oralno i u kozmetici. Znate li koliki  rok trajanja ima takav svježi gel, koliko i na koji način ga mogu čuvati? Smije li se zamrzavati? Unaprijed zahvaljujem.
Na vrh
Pustolovka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2010
Lokacija: Bosna i Hercego
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pustolovka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Lipanj 2013 u 14:22
la sam podatak na internetu u vezi kunice da njeno ulje cuva od ostecenja koze nastalog od sunca.Isto se pravi u vodenoj kupelji pa me zanima znal jos ko sta u vezi ovoga.vama vise vjeruejm neg googletu LOL
Trud je uzaludan, ako se priroda protivi.

Seneka
Na vrh
starlight View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 22 Veljača 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 19
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje starlight Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Lipanj 2013 u 15:53
Hvala Fermina! Računala sam da se ožiljci formiraju tijekom 12-18 mjeseci od nastanka, pa se u tom periodu može nešto poduzeti, al što prije to bolje.
He, da dva-tri mazanja. Ljudi su čudne biljke...
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Svibanj 2013 u 01:25
Originalno poslano od člana starlight starlight napisao:

Fermina hvala na odgovoru. ma nisam ni mislila da je magična brojka, samo me zanimalo otkuda potječe.
trabala bih savjet za jedan kozmetičko-zdravstveni zahvat. kako ubrzati zarastanje i smanjenje ožiljka nakon carskog reza? moja ideja je kantarion, neven, gavez i aloe vera. trputac i crni sljez možda? ako tko ima još kakvu ideju, iskustvo...

Zaboravila napomenuti da će ožiljke, naročito one svježe, brzo "izbrisati" oblog od svježeg korijena gaveza.Izriba se korijen gaveza i sa malo tople vode napravi gusta kaša koja se stavi u gazu i previje preko ožiljka.Postupak ponavljati više puta tijekom tjedan dana.
Osobno isprobala na sebi više puta ( budući da sam smotana pa se stalo ranjavam) i djeluje.
Sadržaji o kojima pišem su informativnog karaktera.Za korištenje mojih savjeta i recepata pitajte svog liječnika ili ljekarnika.
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Svibanj 2013 u 01:19
Kantarion i ja radim na suncu.On se i tako dobro macerira,
Sadržaji o kojima pišem su informativnog karaktera.Za korištenje mojih savjeta i recepata pitajte svog liječnika ili ljekarnika.
Na vrh
Pustolovka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2010
Lokacija: Bosna i Hercego
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pustolovka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Svibanj 2013 u 18:30
Pocela sam sa tinkturom ulja od nevena vec za 6 sati koliko ga drzim na pari,vreline 50-60-70 c dobila sam ured boju koju sam imala drzeci neven u ulju na suncu ured tri mjeseca.Mogu misliti kakva ce tek bit gustoca i boja kad prodju 2-3 dana odnosno 72 sata.Thumbs Up
F.Daza jel neophodno i od kantariona ovako raditi ili moze na sunce da otpusta lijek i boju u ulju?
Trud je uzaludan, ako se priroda protivi.

Seneka
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Svibanj 2013 u 23:52
Da, na dobrom si putu.S tim da bi moj naglasak bio na nevenu i gavezu, ostalo bilje u manjini.
Bez aloe vera nema dobre kreme.
Naravno, biti uporan u mazanju.Ljudi ponekad misle da se ožiljka mogu riješiti s 2-3 mazanja.
Ti sigurno znaš da to nije moguće.Wink
Sadržaji o kojima pišem su informativnog karaktera.Za korištenje mojih savjeta i recepata pitajte svog liječnika ili ljekarnika.
Na vrh
starlight View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 22 Veljača 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 19
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje starlight Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Svibanj 2013 u 14:52
Fermina hvala na odgovoru. ma nisam ni mislila da je magična brojka, samo me zanimalo otkuda potječe.
trabala bih savjet za jedan kozmetičko-zdravstveni zahvat. kako ubrzati zarastanje i smanjenje ožiljka nakon carskog reza? moja ideja je kantarion, neven, gavez i aloe vera. trputac i crni sljez možda? ako tko ima još kakvu ideju, iskustvo...
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Svibanj 2013 u 00:34
Podatak o 72 sata sam davno pročitala na nekoj američkoj stranici kad sam istraživala načine maceriranja bilja.Moguće da to dolazi iz izvora koji spominješ.Ali sam se isto tako sama uvjerila da je to otprilike vrijeme koje je potrebno da bi bilje koje se macerira počelo " šuškati" kao sijeno što znači da je prazno, da je iz njega sve izvučeno.
Ja maceraciju ovim načinom ne mogu provesti u komadu.Kuham dnevno po 10-15 sati dok se ne nakupi cca 72 sata.Nije to nikakva magična brojka nego realno potrebna da se bilje dobro izmacerira.

Pustolov, bilje maceriram u emajliranom lončiću ne u staklu, nepokriveno.
Nije potrebno više držati na suncu.Nakon ovakvog maceriranja u bilju više ne ostane - ništa.
Sadržaji o kojima pišem su informativnog karaktera.Za korištenje mojih savjeta i recepata pitajte svog liječnika ili ljekarnika.
Na vrh
starlight View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 22 Veljača 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 19
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje starlight Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Svibanj 2013 u 23:43
Fermina, meni je zanimljiv ovaj broj od 72 sata za maceriranje u banja mariji. Zanima me zašto baš 72, je li to tradicionalna metoda ili prema uputstvima iz literature, zna li se otkud potječe? Naime, čitala sam da amazonski indijanci isto bilje krčkaju 72 sata (za lijekove, ali i one svoje šamanske gljive za postizanje promijenjenog stanja svijesti) pa mi je zanimljivo da se tako radi i na drugom kraju svijeta.
Na stranu teorija, zapravo je nemoguće precizno izmjeriti 72 sata jer se bilje macerira i dok se hladi nakon što se ugasi vatra, ali svejedno je zanimljivo...
Na vrh
Pustolovka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2010
Lokacija: Bosna i Hercego
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pustolovka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Svibanj 2013 u 15:00
F.Daza hvala na savjetu,ja sam do sad macetirala samo na suncu jets d ami ulje bilo ciste boje kakav i jest neven,otpusti cvijet dosta svoje boje,ali probat cu uskoro i ovaj tvoj recept.Samo zanima me jel poslije ova 72 sata u vrucoj vodi potrebno istu staklenku iznijet jos koju sedmicu na jako sunce?
Trud je uzaludan, ako se priroda protivi.

Seneka
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (2) Hvala(2)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Svibanj 2013 u 14:26

Dobar macerat nevena  ( u maslinovom ili bademovom ulju ) nikada nećete dobiti ako macerirate samo na suncu.Poznato je da se neven teško macerira.Zato ga treba macerirati u vodenoj kupelji ( banja-marija ),ali da temperatura ulja ne prelazi više od 60-70 °C  da se ne unište vrijedni sastojci ulja.To bi trebalo trajati danima ( 72 sata ). Upotrijebiti treba samo latice nevena tako da sa uljem tvore kašu.
Sadržaji o kojima pišem su informativnog karaktera.Za korištenje mojih savjeta i recepata pitajte svog liječnika ili ljekarnika.
Na vrh
starlight View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 22 Veljača 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 19
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje starlight Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2013 u 00:14
Fermina-Daza, hvala na informacijama. Imam pitanja, ali dozirat ću da ne zatrpam Vas i ostale forumaše/ice...
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 4>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,234 sekundi.