Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Krasula - Crassula
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Krasula - Crassula

 Odgovori Odgovori Stranica  123 84>
Korisnik
Poruka
Nina View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 30 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 233
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Krasula - Crassula
    Objavljeno: 12 Lipanj 2007 u 22:40

krasula ili sibirska scila (ako sam dobro upamtila), a kod nas je zovu japansko drvo. 

E sad, da li je kod nekog cvjetala? Imam je preko deset godina, ali me još nije s cvijetom obradovala. štaviše, nisam ni znala da cvjeta dok neki dan u jednim novinama nisam vidjela kako se jedna gospođa hvali njenim cvijetom.
 
u čemu je tajna?
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
tikvić View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 08 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 2349
Odgovor Odgovor
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tikvić Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Svibanj 2013 u 10:19
Biljka će sama riješiti taj "problem". Odbacit će crne i smežurane listiće i potjerat će nove zdrave listove.
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Lipanj 2007 u 19:41
vjerovatno dohrana
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Kolovoz 2007 u 11:09
Zimi treba da je na hladnijem mestu i onda u proleće cveta. Ako je držiš stalno na toplom nema cvetova.
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
kika View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Srpanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 969
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kika Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Kolovoz 2007 u 18:00
Ja svoju prihranjujem i ljeti držim vani, a zimi na hladnom i svjetlom hodniku i unatoč tome što je starija od 10 godina, nikada nije cvala. Možda je moja biljka ON.LOLBig%20smile
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Kolovoz 2007 u 19:43
Kika nabavi mu "onu" pa možda "on" od sreće procvatesmiley_147smiley_147
Na vrh
kika View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Srpanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 969
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kika Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Kolovoz 2007 u 21:52
Jesam, ali još ništa. Čak mi ni ONA nije cvala. Možda zbog toga kaj sam je malo pošišala prošle godine.
Na vrh
vepar View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1708
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vepar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Kolovoz 2007 u 16:09
Samo da ne dođe do zabune,mislite li na ovo...

vozi sigurno vozi bager
Na vrh
kika View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Srpanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 969
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kika Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Rujan 2007 u 18:09
Da, na nju mislimo.
Na vrh
aurora2 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 22 Lipanj 2007
Lokacija: Switzerland
Status: Offline
Bodovi: 2880
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aurora2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Studeni 2007 u 12:11
nekidan sam pitala pa su mi rekli da se ovo zove krasula....onda bi im ovdje moglo biti mjesto...
...reznice sam dobila u sestom mjesecu, od iste one tete koja mi je poslala i one druge reznice (kojima ne znam ime...stavila sam u identifikaciju) ... ona mi je rekla da je najbolje kad ih se posadi svaku posebno, a meni izgleda da puno bolje napreduju ove sta su zajedno posadjene (imam jos dvije, posadjene svaka za sebe)









Na vrh
maso View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 05 Studeni 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1048
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maso Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Studeni 2007 u 12:41
...koja bi joj temperatura odgovarala zimi...5,10 ili 15 stupnjeva?
Na vrh
maso View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 05 Studeni 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1048
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maso Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Studeni 2007 u 12:42
...mislim naravno okvirno ako neko zna, jer ono "staviti na hladnije mjesto" je relativno pa reko ako neko zna koliko bi to "hladnije" moglo biti...
Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Studeni 2007 u 13:25
 valjda između 5 i 10 stupnjeva C...Zimi je toliko na stubištu kod mene....
  Vidjela sam i ja krasulu u cvatu, na žalost ne kod mene....
Na vrh
kika View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Srpanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 969
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kika Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Studeni 2007 u 16:09
Ja također svoje crassule kao i kaktuse držim zimi na 5-10 stupnjeva baš kao i Frida.
Na vrh
Arwen View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 02 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 1192
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Arwen Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Studeni 2007 u 23:43
min. temperatura za ovu biljku je 5 st.C

jeste li znali da ona može doživjeti i do 25 ili 30 godina u pitaru?
Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Studeni 2007 u 23:51
možda, ali meni su prijašnju odnijeli sa stubišta (da ne kažem - drpili)smile232 pa sam morala zapelcati drugu...ja bar zdimim pelcer, ali nekome se nije dalo čekati da se zakorijeni...
Na vrh
Arwen View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 02 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 1192
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Arwen Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Studeni 2007 u 00:16
lopove smile106 sram ih bilo

Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Studeni 2007 u 07:38
Originalno poslano od člana Arwen Arwen napisao:

min. temperatura za ovu biljku je 5 st.C

jeste li znali da ona može doživjeti i do 25 ili 30 godina u pitaru?
 
Istina, moja seka je u dalmaciji ima preko 30 godina i dosta puta je cvjetala
Na vrh
Edda View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 78
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Edda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Studeni 2007 u 11:44

I ja imam ovu biljcicu, za sada se ponasa dobro...Ali i pored nje imam jos jednu krasulu, (procitala sam da se zove "crasula argentea") koja ima zelene "valjcice" koji rastu sa glavne stabljike i ima ih dosta, ali su se pojavile neke smedje mrljice po njima... Mozda im je bilo puno vode ili sta vec...? Inace ljeto je provela unutra na prozorskoj dasci na juznom prozoru i dalje stoji tu. Sta da radim?

Negdje se taknu naši mali svemiri...
Na vrh
oceana View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 10 Studeni 2007
Status: Offline
Bodovi: 405
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje oceana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Studeni 2007 u 01:20
Divne su!
Moja je nažalost nenamjerno poslužila za jedno od učenja o njezi biljaka... uzet ću je ponovo, ali kad prođe vrijeme žalovanja za onom što je (izgleda) previše zalijevah.
Položaj:puno sunčevog svjetla tijekom cijele godine.
http://www.wanderingsoflight.net/blog
Na vrh
Dreamy View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 23 Prosinac 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Dreamy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Prosinac 2007 u 14:35
I ja imam tu biljku, i jako je volim! Prvu je dobila moja nona prije više od 20 god. otada ih  razmnožavamo i dijelimo. Za ovu biljku kažu da nosi novac u kuću, zato ... pažljivo sa njima!!! Moje nisu nikada cvale, kod mene izgledaju sasvim normalno, dok su kod moje mame listovi bar 3X veći, kao i sve ostalo što ima. Znam da ima još vrsta, npr. sa crvenim rubićem. 
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 84>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,266 sekundi.