Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Krasula - Crassula
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Krasula - Crassula

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 5455565758 84>
Korisnik
Poruka
Dini55 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 24 Ožujak 2013
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 151
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Dini55 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Svibanj 2013 u 12:27
Pinus, hvala na dobrodošlici!

Možeš ih i svako jutro iznositi vas po sat dva i tako povećavati vremenski interval, prilagodile bi se :)
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
IvanOs View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar
3. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 07 Veljača 2010
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje IvanOs Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Svibanj 2013 u 20:09
Ja svoje sve cvijeće iznesem van tek kada prestane hladno vrijeme i mogučnost mraza. Ove godine je snijeg padao i polovinom trećeg mjeseca. Sve biljke vole sunce ali ne da ih se iznese iz polutame na jako sunce jer onda im sprži listove. Zato ih postepeno privikavajte na jako sunce. Ja ih prvo držim u sjeni cijelog dana a zatim malo po malo na mjestu gdje u toku dana ima i sunca a zatim na direktnom suncu.

Isto to radim i s Krasulom i nije bilo problema oprženih listova.




Bolje biciklom u ribolov nego mercedesom na posao.
Na vrh
sanja1986 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 28 Svibanj 2013
Lokacija: zagreb
Status: Offline
Bodovi: 7
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sanja1986 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Svibanj 2013 u 09:30
Ovo je moj prvi post :) Ovako, presadila (razmnožila) sam grančice krasule, i mislila sam da se nije primilo ništa jer su mi skoro svi listići okolo naoloko po rubovima smeđi i polusmežurani .... no pustilo je korijenje pa nije "mrtvo" ... kako da riješim taj dio sa smeđim rubovima ? :(  Unaprijed hvala.
Na vrh
tikvić View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 08 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 2349
Odgovor Odgovor
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tikvić Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Svibanj 2013 u 10:19
Biljka će sama riješiti taj "problem". Odbacit će crne i smežurane listiće i potjerat će nove zdrave listove.
Na vrh
sanja1986 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 28 Svibanj 2013
Lokacija: zagreb
Status: Offline
Bodovi: 7
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sanja1986 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Svibanj 2013 u 10:21
odlično :) hvala ;)
Na vrh
sanja1986 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 28 Svibanj 2013
Lokacija: zagreb
Status: Offline
Bodovi: 7
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sanja1986 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Svibanj 2013 u 20:03
imam još jedan problem :/ upravo sam "potrgala" svoju krasulu :( rasla je u slovo V i ja mislevči da su dvije (u jako maloj teglici mi je) i da mi guše možda jedna drugu, lijepo prepolovila krasulu na pola... no na svakoj je ostao dio korjenčića ... hoće joj što biti ? :(
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Svibanj 2013 u 21:16
Biti će od jedne krasule,  dvije krasule .  Wink

Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2013 u 21:07
Crassula arborescens  undulatifolia

Prvo sam mislio da krasula  cvate u krivo vrijeme.Shocked  No poslije sam pronašao podatke da je  ljeto ipak  pravo vrijeme.  LOL Approve
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2013 u 21:24
Malo je uranila, ali je prkrasna Clap
život je more
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2013 u 21:39

crassula arborescens  undulatifolia

Lantana, čitam kod  Toelken-a  (engleski botaničar)  da je ljeto pravo vrijeme za cvatnju c. a.  undulatifolia.  Ova sa slike je malo drugačiji kultivar. Evo i ona se  priprema  da  procvate :


Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2013 u 22:26
Malo je uranila, ali je prekrasna. Clap
život je more
Na vrh
Amani View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2013
Lokacija: split
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Amani Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Lipanj 2013 u 18:28
ljudi nova sam na ovom forumu i neznam dali ......
ostatak poruke je izbrisan, a zašto, doznat ćeš kad pročitaš Pravila Foruma - klikkojih, molim, ubuduće pridržavaj se.
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Lipanj 2013 u 18:55
Prošlogodišnja reznica lijepo napreduje
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Lipanj 2013 u 09:25
crassula arborescens undulatifolia
Na vrh
Dini55 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 24 Ožujak 2013
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 151
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Dini55 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Lipanj 2013 u 10:39
Rastu li vaše crassule u obliku stabla, znači u visinu ili im se grane znaju saviti prema dolje?
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Lipanj 2013 u 13:03
Kako koja krasula. Crassula arborescens raste u obliku drva. Zato je i dobila ime „arborescens“ što bi prevedeno  na hrvatski značilo rast u obliku drveta (stabla).

Undulatifolia = kovrčava lišća . To su mi stvari koje prvo „poguglam“  nakon što ID  pravo ime biljke.

Krasula ovata raste u obliku grma. Krasule dobro podnose obrezivanje i možeš ih 2 -3 puta godišnje obrezati da dobiješ ljepši habitus bez posljedica po rast krasule. 

Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Lipanj 2013 u 20:48
vidis dobro si me sjetio pinus ,trebam orezat crassule ,eh al problem je sto nemogu bacit niti jednu grancicu a ako ih sve zapelcam onda cu morat kupit neke cipelice na tockice da bi sve stigla zalit ..mislim da ce orezivanje ipak cekat jesen ,mogu se i u jesen orezivat sto ne?
pas je jedino živo biće koje te voli više od samoga sebe ...



Vir
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Lipanj 2013 u 21:13
Kamenjar, oreži ju, ljepše će ti rasti.U jesen se ne rade nikakvi zahvati na biljkama koje idu pajkiti. Ja sam proljetos svoju veliku drastično orezala i pobacala skoro sve frcokle. Nekoliko sam lijepih komadića ostavila s namjerom da ih posadim, ali do sada još nisam. Oni i dalje u hladovini stoje svježi i zeleni.
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Lipanj 2013 u 21:20
Kamenjar, mogu mogu.. Ja ih obrežem kada imam vremena. To je drugačije obrezivanje nego  obrezivanje adeniuma npr. Mislim da bi bilo dobro lijevoj krasuli sa gornje slike malo prorijediti krošnju.


Na vrh
Dini55 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 24 Ožujak 2013
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 151
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Dini55 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Srpanj 2013 u 12:40
Evo dio mojih crassula, mislim da je ova prva crassula ovata gollum s kojom muku mučim jer užasno sporo raste, puno sporije od crassule ovate.



Crassula ovata:





Malo joj je spržilo par listova kad sam je stavljao na sunce, ali ne smeta ni meni ni njoj.




Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 5455565758 84>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,375 sekundi.