Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Krasula - Crassula
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Krasula - Crassula

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 7172737475 84>
Korisnik
Poruka
NinettA View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2010
Lokacija: Fiume
Status: Offline
Bodovi: 1030
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje NinettA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Listopad 2014 u 21:29
Bome Pinus, sutra ujutro crassula rupestris marnieriana prvo ide pod moj nos! (Ili bar blizu, biti ću oprezna). A onda, vjerojatno će ostati u stakleniku do daljnjega! Ma pred dva dana sam odvojila komadić i ništa nisam osjetila.Shocked
Što ne možeš promijeniti, prihvati. Ako ne možeš prihvatiti... odkantaj...
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Listopad 2014 u 22:15
10. 6. 2012 / stara god. i pol

danas

NinettA, o da  "fino" miriši.

Crassula falcata. Ovo ljeto je provela na balkonu kod kćerke. Nije ju pravilno zalijevala i evo malo je pobjegla  u visinu. 


Na vrh
Anastazija_ View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
1. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 09 Lipanj 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 6004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anastazija_ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Listopad 2014 u 19:06

Tak si me nasmijal sa opisom mirisa da su me MM i MS pitali kaj se događa  smile96.
U životu nije važno koliko puta padneš , već koliko si se puta spreman dignuti.
Na vrh
Usisač View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 17 Lipanj 2013
Lokacija: Kaniža
Status: Offline
Bodovi: 26
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Usisač Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Listopad 2014 u 19:44
Imam jednu malu falcatu. Jel ju lako razmnožit?
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Listopad 2014 u 08:51
crassula rupestris marnieriana, 25. 7. 2014
brzo raste Smile 
Originalno poslano od člana Usisač Usisač napisao:

Imam jednu malu falcatu. Jel ju lako razmnožit?
Je, lako ju je razmnožiti reznicama kao uostalom sve sukulente. Falkata sa slike (par postova prije) trebala je 4 god. od male reznice do biljke na zadnjoj njezinoj slici.

Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Listopad 2014 u 14:15
Pinus, krasna je
Na vrh
desert rose View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2547
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje desert rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Listopad 2014 u 14:36
Pinus da li je u teglici jedna biljka ili više njiih? Zanima me kako će moja rupestris marnieriana izgledati (ako joj budem dobra vlasnica kao ti svojima)... Na istočnom je prozoru iznad radijatora pa pretpostavljam da će trebati zalijevanje preko zime.
Ne vjerujem u duhove, ali vjerujem u snove, a ponekad i u bajke...
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Listopad 2014 u 18:53
Originalno poslano od člana desert rose desert rose napisao:

Pinus da li je u teglici jedna biljka ili više njiih? 
@desert rose, kako je krasula izgledala čisto na početku ne znam. Vidim da se voli grupirati i da brzo zapuni teglu. Pogledaj razliku u broju izboja iz supstrata u zadnja tri mjeseca. Sada je tako gusta da je i zalijevanje  problem. Pretpostavljam da je krenula sa jedno 5 – 6 grančica zapiknutih u supstrat ali siguran u to nisam.

Originalno poslano od člana desert rose desert rose napisao:

... Na istočnom je prozoru iznad radijatora pa pretpostavljam da će trebati zalijevanje preko zime. 
 
To ne bi bilo dobro za krasulu. Ona bi proljeće dočekala izdužena. Sunce je mjerodavno a ne toplota. Ako je prognoza nekoliko sunčanih dana zaredom tada ju možeš zaliti. I normalno da krasula dobi bar po par sati tog direktnog sunca dnevno. Inače bi zalijevao svaka 2 – 3 tjedna malo , tek toliko da se supstrat čisto ne posuši.
Na vrh
NinettA View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2010
Lokacija: Fiume
Status: Offline
Bodovi: 1030
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje NinettA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Listopad 2014 u 21:13
[QUOTE=Pinus]
crassula rupestris marnieriana

Cvijeće joj  miriši kao javni muški WC gdje su pisoari onako dobro zaliti sa vanjske strane LOL


Pinus,

njuškala sam... s velikim oprezom ali jesam, i mene više podsjeća na miris, kako bi neki rekli "plemenitih" sirevaDead...



Desert rose,

moja nije velika, ima dvije godine, ali je nastala od jedne male grančice veličine 1 cm i pomalo se širi kako ona hoće... Ovo je kišno ljeto provela vani i iznenadila sam se koliko se raširila u odnosu na proljeće... preko zime mi je bila na sjeverozapadnom kuhinjskom prozoru, pa će naravno, kad joj cvijet otpadneBig smile, boraviti na istom mjestu

LP


Što ne možeš promijeniti, prihvati. Ako ne možeš prihvatiti... odkantaj...
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Listopad 2014 u 21:15
Krasne su vam rupestrisice! smile71 Moja je još mini, a već je obožavam.
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Listopad 2014 u 21:27
U pravu si NinettA, pretjerao sam sa opisom  mirisa. Svakako je to sukulent vrijedan pažnje. Nadam se da joj cvijet dugo traje slično kao i drugim krasulama, bez obzira na njezin miris. Pravi je mamac za oči kamo god ju postavim. Smile

Na vrh
desert rose View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2547
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje desert rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Listopad 2014 u 23:34
Pinus, NinettA, što da radim s njom? Kamo da je smjestim? Da li bi je trebala maknuti od radijatora?
Ne vjerujem u duhove, ali vjerujem u snove, a ponekad i u bajke...
Na vrh
NinettA View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2010
Lokacija: Fiume
Status: Offline
Bodovi: 1030
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje NinettA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Listopad 2014 u 23:55
Desert rose, Pinus će ti biti od veće pomoći. Do proljeća mi je bila na sjeverozapadnom prozoru u kuhinji (na oku, slabo napredovala, ali se zato ljetos potrudila dok je nisam gledalaWink). Meni je u kući podno grijanje pa je temperatura ujednačena. A možda bi joj godila temperatura radijatora... pa bi napredovala bolje od moje..Question

LP 
Što ne možeš promijeniti, prihvati. Ako ne možeš prihvatiti... odkantaj...
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (3) Hvala(3)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Listopad 2014 u 00:01
@desert rose, ne trebaš je maknuti ako imaš zauzete južne ili zapadne prozore na kojima bi ipak bila u kakvoj takvoj vegetaciji i koje su u svakom slučaju puno bolje. Može ona ostati i na istočnom samo se moraš prilagoditi zalijevanjem. Dobio sam dojam da povezuješ zalijevanje sa toplotom što je pogrešno. Sukulente ne zalijevamo ako su na toplom a ne dobe direktnog sunca. Ako zalijemo sukulente koji su na toplom a bez direkktnog sunca oni se deformiraju. Takvo zalijevanje izazove izduženu nepravilnu rast biljke. Sunce (direktno svijetlo) je dirigent za sve što radimo sa sukulentima.

 

Na vrh
desert rose View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2547
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje desert rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Listopad 2014 u 11:09
Pinus hvala, dobro si mi objasnio i naravno, dojam o mojem mješanju krušaka i jabuka je potpuno točan. To je zbog toga što sam sa sukulentima na Vi pa mi tvoji savjeti zlata vrijede!

NinettA, neka i moja stagnira preko zime, ima vremena narasti jer nikuda mi se ne žuri, samo da ja nju ne "sredim"... Ermm
Ne vjerujem u duhove, ali vjerujem u snove, a ponekad i u bajke...
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Listopad 2014 u 15:42
Pratim ovu zlata vrijednu temu i učim... tako da će dio mojih crassula biti na južnim prozorima, ali će dio morati ostati na istočnim ili, čak, sjevernim. Dobro je znati kako se prilagoditi zalijevanjem. Smile Znači, dirigent je direktno sunce, a ne toplina radijatora ili kuće. Hvala na ovim informacijama. 
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Listopad 2014 u 15:26
Slikicu ovih crassulica sam ostala "dužna"... Smile


Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Studeni 2014 u 20:06
Na vrh
lucy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 02 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 2541
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lucy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Studeni 2014 u 22:13
Crassule su mi inače jako lijepe, ali kad počnu mijenjati boju njihova se ljepota udvostručuje.
Sutra je novi dan.
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Studeni 2014 u 09:56
@moon , prosim lijepo za jedan  internetni  "schnell kurs" o fotografiji.  Kompozicija, dubina oštrine ma sve, sve na tvojim slikama je savršeno.  A da o sukulentima ne pričam. Big smile

 

Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 7172737475 84>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,328 sekundi.