Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Krasula - Crassula
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Krasula - Crassula

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 7980818283 84>
Korisnik
Poruka
tangerina View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 14 Listopad 2013
Status: Offline
Bodovi: 58
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tangerina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Veljača 2016 u 12:11
Originalno poslano od člana Pinus Pinus napisao:

Još nešto: za vrijeme toplih noći kada noćna  temperatura ide preko 18 – 20C krasule ne zalijevam.


ne razumijem ovo, kad kažeš preko misliš li možda ispod? :) ili doslovno preko, jer u tom slučaju kod nas je to cijelo ljeto, bude noći i sa blizu 30 stupnjeva 


inače su mojima uvjeti slični ko što navodiš, obratit ću pažnju na supstrat kad budem presađivala sad na proljeće
s tim da su meni zimi skoro svo vrijeme vani, na natkrivenoj sunčanoj terasi, unesem ih samo par najhladnijih noći
ali surfala sam malo i zaključila da su moje ipak dosad bile premlade za cvjetanje, piše negdje da mora imat bar 4 godine, znači iduću zimu ćemo vidjet kako stojimo
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Veljača 2016 u 17:59
Originalno poslano od člana tangerina tangerina napisao:

Originalno poslano od člana Pinus Pinus napisao:

Još nešto: za vrijeme toplih noći kada noćna  temperatura ide preko 18 – 20C krasule ne zalijevam.
ne razumijem ovo, kad kažeš preko misliš li možda ispod? :) ili doslovno preko, jer u tom slučaju kod nas je to cijelo ljeto, bude noći i sa blizu 30 stupnjeva
 @tangerina,  joj siliš me da objašnjavam CAM metabolizam. Tako malo znam o CAM metabolizmu kod aridnih biljaka da me je sram reč.LOL
 Tko će biti kriv ako što krivo kažem? Ali ako moram:
 Kada noćne temperature idu preko cca. 20 C krasula zatvori pući. Preko dana su tako i tako pući zatvorene zbog još viših dnevnih temperatura. U biljku ne ulazi CO2   jer nemože zbog zatvorenih pući  i fotosinteza se zaustavi. Biljka više ne raste i ne treba vodu.  Osim toga voda iz biljke ne isparava iz istog razloga – zatvorenih pući. Zato i mi prekinemo sa zalijevanjem. Ako netko želi više toga doznati o CAM metabolizmu neka traži po internetu.
Originalno poslano od člana tangerina tangerina napisao:

ali surfala sam malo i zaključila da su moje ipak dosad bile premlade za cvjetanje, piše negdje da mora imat bar 4 godine, znači iduću zimu ćemo vidjet kako stojimo 
@tangerina, mislim da si u pravu. Trebaju biti stare 4 -  5 god. da počinju cvasti.  

 

Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Veljača 2016 u 10:10
Pinus, ti si živa enciklopedija.
Na vrh
tangerina View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 14 Listopad 2013
Status: Offline
Bodovi: 58
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tangerina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Veljača 2016 u 12:43
Pinus, stvarno si enciklopedija :) baš ću potražit malo više o tome :)
skužila sam ja da ona ne raste po najvećim vrućinama, nisam puno razmišljala o mehanizmu, pretpostavila sam da joj se ne da ništa ko ni meni
možda sam ja mislila da ljeti zalijevam krasulu a ustvari bih ja navlažila zemlju, to bi se do kraja dana po onoj vrućini sve osušilo, i krasula nije imala ništa s tim :) bitno da joj nije naškodilo
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Veljača 2016 u 16:39
svjetlosnu godinu sam daleko od najbliže enciklopedije. Hvala bogu da postoji internet LOL

Na vrh
Ariel1402 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 25 Travanj 2016
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 8
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ariel1402 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Travanj 2016 u 08:52
Pozdrav
Treba mi mali savjet kod ove moje male krasule ovate http://www.cvijet.info/slike_cvijeca/slike_od_clanova/krassula_ovata/86607.aspx - 

Imam je godinu dana (al sigurno je starija) i u zadnje vrijeme se lijepo razlistala i razgranala, a posebno strši ova jedna tanka grančica pa se mislim da je otkinem kao pelcer ili da još pričekam?? Htjela bih joj ojačati deblo pa ne znam dali da to činim rezanjem grančica koje mogu koristiti kao pelcere ili da pustim još koju godinu da sama ojača?? Hvala!!!
Na vrh
tangerina View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 14 Listopad 2013
Status: Offline
Bodovi: 58
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tangerina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Travanj 2016 u 12:47
ariel, sve zavisi kako želiš da ti biljka izgleda
ona se neće bunit ako joj otkineš vrh grane, a neće se bunit ni ako joj digneš dosta listova, nego će na njihovim mjestima pustit još i više, pa će se zgusnit
ja bih je stavila na malo osvjetljenije mjesto, nekako mi je izdužena
ovo srednje deblo će ti odebljati jednostavno od starosti, tu treba malo strpljenja

ovako moja izgleda, tj izgledala je prije mjesec dana, sada je manje crvena, a više zelena. Stara je 3ipo godine

https://shack.com/i/pldqkRW6j -
Na vrh
Ariel1402 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 25 Travanj 2016
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 8
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ariel1402 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Travanj 2016 u 14:49
Hvala tangerina na savjetima

Moja je tik uz prozor na juznoj strani, ima dosta sunca, sve ovisi koliko je vani sunčano.
Probat cu ovu izduzenu grančicu capnuti pa za par dana posaditi i nadat se da ce se primiti.
Krasna je tvoja krasula, ima baš lijepo čvrsto deblo, a kolko je crvena pretpostavljam da ima i puno sunca   
Na vrh
Anastazija_ View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
1. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 09 Lipanj 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 6004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anastazija_ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Travanj 2016 u 16:12

Kad ju odrežeš odmah ju pikni u zemlju .
U životu nije važno koliko puta padneš , već koliko si se puta spreman dignuti.
Na vrh
Ariel1402 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 25 Travanj 2016
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 8
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ariel1402 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Travanj 2016 u 17:32
Hvala Anastazija. Al čitala sam tu na forumu da treba čekati par dana da se rez osuši... Pa onda upiknuti.
Inače sam prije uvijek otkidala grančice sa velike matične biljke al tek onda kad bi puštali male korijenčiće na samoj matičnoj. I nikad mi nije uspjelo trajno ukorjenjivanje. Dal sam previše zalijevala ili premalo, a i nisam pelcere stavila u zemlju za kaktuse nego u običnu za cvijeće...
Na vrh
tangerina View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 14 Listopad 2013
Status: Offline
Bodovi: 58
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tangerina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2016 u 08:57
meni za većinu sukulenata najbolje djeluje metoda zapikni i zaboravi, ili kod nekih položi list na zemlju i zaboravi :)
Na vrh
Ariel1402 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 25 Travanj 2016
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 8
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ariel1402 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2016 u 09:27
Ma meni je to znanstvena fantastika jer mi uvijek ti listići na zemlji na kraju uvenu. Evo sad je jedan lijepi listić na zemlji uz matičnu al samo čekam kad će se osušiti.
Od sukulenata za sad sam super zadovoljna sa kalanhojom, tri reznice koje sam otkaćila sa matične su u punom i prekrasnom cvatu
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2016 u 09:27
Sve sukulente koje sam zakorjenjivala, iz reznica ili listića, ostavljala sam da dva dana na "sušenju". Sve lako puste korjenčiće, ne treba previše zalijevati pogotovo ako nema sunca jer bi istrunuli.

Što se zemlje tiče, nikad ne kupujem onu za sukulente, smješam sama zemlju za cvijeće, pijesak i sitne komadiće stučene cigle. Može i sitni šljunak. Za adeniume sam mješala i tenisit sa kupovnom zemljom za cvijeće.
Na vrh
Ariel1402 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 25 Travanj 2016
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 8
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ariel1402 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2016 u 10:16
Hmmm hvala na savjetu bugicaza5 Znači trebam kupit pijesak...
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2016 u 11:14
Nema na čemu. Bitno je da je zemlja propusna za vodu, da kad zalijevaš, gotovo sva ode van i da ne ostane na podlošku. Neki stavljaju i usitnjenu koru drveća u kombinaciji sa zemljom. To nisam probala.
Na vrh
rajski vrtovi View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Srpanj 2014
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 1789
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rajski vrtovi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Kolovoz 2016 u 08:11
Crassula portulacea hobbit
"I budi kao ruža koja daje miris svima, a ne samo dobrima, ili drvo koje daje hlad i onome koji želi da ga posječe." M.Selimović
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Kolovoz 2016 u 17:45
30. 8. 2016
Na vrh
Anastazija_ View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
1. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 09 Lipanj 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 6004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje Anastazija_ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Kolovoz 2016 u 19:23
I opet mi nije jasno kaj im radiš da su tak lijepe  Confused
U životu nije važno koliko puta padneš , već koliko si se puta spreman dignuti.
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Rujan 2016 u 07:42
Uh, da i ja malo napasam oči u ovim predivnim krasulama... boje jeseni.
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Rujan 2016 u 08:56

28. 8. 2016  -  Crassula morgan's beauty  . . . . Crassula ovata hummel's sunset

Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 7980818283 84>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,359 sekundi.