Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Krasula - Crassula
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Krasula - Crassula

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 828384
Korisnik
Poruka
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Veljača 2017 u 15:51
Originalno poslano od člana smrcko smrcko napisao:

Ovo nije više u redu, pa sve su veće i veće krasule.
Kliko su stare i visoke te krasule?
Svaki dan ih nosiš vani i kolika je temperatura kod tebe vani? .....
Lijevu ne znam koliko je stara a desna je ženin potaknjenec negdje iz 2011 ili 2012, točno ne znam. Danas je kod mene bilo sunca i baš ugodno vrijeme zato su i bile vani, i još su dok ovo tipkam ha ha. 

Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Veljača 2017 u 14:42
Kod mene nema sunce i hladno je za izbaciti van biljke. Možda jednom budem imala staklenik, možda...

Muški su dobri u pecanju i tim umjetničkim biljkama.

 Moj brat je prve biljke uzeo bonzaije i orhideje i super mu ide. A ja niti jednu tu vrstu nemam baš živaca. Još je za kratko vrijeme postao enciklopedija o tim biljkama.

Dok mi ženske moramo previše toga u životu obaviti (što se uopće ne vrednuje) i mislim da smo preiscrpljene za detalje koje muški dotjeruju dosavršenstva. I nemamo vremena.
Ja radije bacim u smeće nego da se mučim i odem kupit novu biljčicu.

Moj brat je dobio drvo novaca od mene i uz naredbu da dobro ga pazi. Malo se opirao, ali je morao prihvatiti poklon.

Pinus znaš li imaju li sukulenti i kaktusi ikakve koristi od gorke soli?
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Veljača 2017 u 18:26
Originalno poslano od člana smrcko smrcko napisao:

Pinus znaš li imaju li sukulenti i kaktusi ikakve koristi od gorke soli?
čitam: gorka sol = hidratizirani magnezijev sulfat ( MgSO4 x 7H2O ).

Znači da sve biljke a ne samo sukulenti imaju koristi od gorke soli. Magnezij i sumpor su mikroelementi.

 Ali zašto komplicirati stvar. Na trgu imaš za kupiti pripremljena gnojiva za sukulente kojima su dodani svi potrebni mikroelementi.

Originalno poslano od člana smrcko smrcko napisao:

Kod mene nema sunce i hladno je za izbaciti van biljke. ...
Preko dana vani na otvorenom uvijek ima neusporedivo više svijetla nego u zatvorenom prostoru. Od +5 C na gore krasule mogu biti vani bez problema. Podrazumijeva se da ih početkom jeseni prekineš zalijevati. 
Originalno poslano od člana smrcko smrcko napisao:

Muški su dobri u pecanju i tim umjetničkim biljkama.
  A Marija Hajdić ? istina da ne znam kako joj ide pecanje haha. Ali  pogledaj malo OVDJE da vidiš kakva je Marija bonsai majstor.

Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Veljača 2017 u 03:05
Ma zezam se jer u svakoj šali ima pola istine LOL

Ma danas sam gledala na Vrtlarici da se kod presađivanja dodaje gorka sol, biljka lakše preživi šok. Pa eto da pitam i kaktuse i sukulente.

Teško da kod mene izbacim bilo koju biljku. Kiša pada evo 6 dan, ali to nije kiša nego Nijagarini Slapovi. Mjesto sa najviše oborina u Hr.
I ovo je prognoza sljedeće dane koja je još i odbra i obično sa nižim temperaturama od prikazanih.
A o vjetru da nepričam čupa sve pred sobom.

Ovo ti je najbolje rečeno visoravan na 750m.nad vis.

 

Tmin Tmax vjetar
Subota
04.02.2017.
3 °C
37°F
5 °C
41 °F
Nedjelja
05.02.2017.
0 °C
32°F
5 °C
41 °F
Ponedjeljak
06.02.2017.
0 °C
32°F
5 °C
41 °F
Utorak
07.02.2017.
-3 °C
27°F
0 °C
32 °F
Srijeda
08.02.2017.
-5 °C
23°F
-1 °C
30 °F
Četvrtak
09.02.2017.
-6 °C
21°F
-3 °C
27 °F
Petak
10.02.2017.
-5 °C
23°F
0 °C
32 °F


Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2017 u 15:51
Evo moja krasula je konačno vani. Prvi topao dan, jučer već nije bio dovolno topao da krasula bude vani.
Krasulica se sunča.

Hej Pinus u kada mogu orezati (u mojim očima masakrirati) krasulicu? Mislim koji mjesec se to radi?
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2017 u 20:06

Smrčko, ove godine sam krasulama oblikovao krošnju sredinom zime a znao sam to raditi i u proljeće. Vidim da nema neke razlike. Prednost zimskog orezivanja vidim u tome što krasula nema soka, mjesto reza je odmah suho, manja je mogućnost zaraze. A ako režeš grane sredinom proljeća krasula je u aktivnoj vegetaciji i grane su pune soka. Odrezane grane lakše puste korijen, toplo je pa možeš te reznice iskoristiti za vegetativno razmnožavanje.  Smile

Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2017 u 20:43

Morganova ljepotica, baš joj to paše  …"ljepotica" Smile

Na vrh
zvončica19 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 22 Rujan 2016
Lokacija: Ogulin
Status: Offline
Bodovi: 18
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zvončica19 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2017 u 21:53
Koja je ovo ljepotica, gledam i divim se.....nadam se i ja jednog dana imati ovakvu divotu.
Koliko je stara?

Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2017 u 23:53
Ma nema kod mene proljeća, najavili snjeg.

Petak  24.02.2017.

0 °C
32°F
7 °C
45 °F


 Znači mogu reckati (srce će mi pući).  Imaš kakve slikice kako si orezivao?
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
kacunak View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Kolovoz 2013
Lokacija: BiH
Status: Offline
Bodovi: 1086
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kacunak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Veljača 2017 u 14:26
Šmrcko, što se brat opirao Krasuli? smile155        LOL

Inače, lijepa ti je ova Hobit!

Pinus, hvala na odgovoru, predivno, šta reći! Zamišljam mog muža kako prčka oko cvijeća, i ne ide mi nešto ta slika LOL
Kad bi on bio ljubitelj cvijeća, gdje bi nam bio kraj. To je za svaku pohvalu kako ti dobro ide.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Ožujak 2017 u 11:42
Ma on ti je mlad ništa ne razumije.

Pinus kad da orežem i oblikujem krasulu? Mogao bi nam pokazati slikice prije i poslije svog orezivanja.
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Ožujak 2017 u 22:18
Originalno poslano od člana smrcko smrcko napisao:

Pinus kad da orežem i oblikujem krasulu? Mogao bi nam pokazati slikice prije i poslije svog orezivanja.
Smrcko, ove slike sam pokazao. To je slikano kakav tjedan dva poslije rezanja. Nažalost neposredno prije rezanja nisam slikao.  

Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2017 u 17:07

Krasula srebrni dolari Big smile
Na vrh
gute Fee View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: tu i tam
Status: Offline
Bodovi: 7699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje gute Fee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2017 u 22:29
Ova zadnja slikica mi je posebno lijepa , nacin na koji je docarala prekrasnu prirodu
oko same krasule .
Volim ljude koji su kroz slucaj usli u moj zivot i odlucili u njemu ostati !
Na vrh
Jerki35 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 17 Lipanj 2017
Lokacija: Split
Status: Offline
Bodovi: 25
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Jerki35 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Lipanj 2017 u 14:11
Hej drage moje. Veliki obozavalac cvijeca sam od malih nogu. Obozavam razne vrste kao sto su razni sukulenti ruze pelargonije karanfilu kao i Krasule. Ovo proljece cim sam je ugledala jako mi se svidjela da sam odmah pitala u tete da mi da jednu grancicu. Ona je jos mala vidi se da radte al mi se cini nekako slabo. Neznam gdje grijesim ili tako treba da bude. Do prije dva dana je bila na balkonu u hladovini a onda san je premjestila na drugi balkon gdje ima uvijek sunca tj do nekih 17.30. Sad cemo vidjeti oce li se pokrenuti. Dok je bila u hladu zaljevala sam je tek kad bi vidila sa prstom zemlju da je suha al sad posto je na drugom mjestu mislim da cu je morati zaljevati svaki dan kao i ostale biljcice. Nekim i neznam ime ali saznat cu.
Na vrh
yaya View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 23 Svibanj 2019
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje yaya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Svibanj 2019 u 11:30

Pomagajte sto je ovo na listu i kako da je izlijecim
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 828384
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,625 sekundi.