Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Krasula - Crassula
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Krasula - Crassula

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1011121314 84>
Korisnik
Poruka
antun007 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 1709
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antun007 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2009 u 18:59
DŽOMBA znaš da to nije prirodna vrsta več je umjetno uzgojenaThumbs%20Up
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2009 u 18:59
Baš je predivna, skoro ti je lijepa kao i mojasmile96smile96
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
dzomba View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2454
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzomba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2009 u 19:08
Originalno poslano od člana antun007 antun007 napisao:

DŽOMBA znaš da to nije prirodna vrsta več je umjetno uzgojena[IMG]http://www.cvijet.info/forum/smileys/smiley20.gif" height="17" width="23" align="absmiddle" alt="Thumbs%20Up" />



Hvala ti na informacijama ,a dosta biljki je danas umjetno uzgojeno! Mozes li mi samo reci,Gdje si pronasao ovaj podatak?
Ako Se Desi Da Jednog Dana

Nestanu Sva Stabla

Covjeku Ce Preostati

Samo Njegovo Genealosko

Stablo Da Nad Njim Place..
Na vrh
dzomba View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2454
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzomba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2009 u 19:10
Originalno poslano od člana Triša Triša napisao:

Baš je predivna, skoro ti je lijepa kao i moja[IMG]http://www.cvijet.info/forum/smileys/emot15.gif" height="44" width="60" align="absmiddle" alt="smile96" />[IMG]http://www.cvijet.info/forum/smileys/emot15.gif" height="44" width="60" align="absmiddle" alt="smile96" />




sad mi je malo lakse !!


Ako Se Desi Da Jednog Dana

Nestanu Sva Stabla

Covjeku Ce Preostati

Samo Njegovo Genealosko

Stablo Da Nad Njim Place..
Na vrh
antun007 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 1709
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antun007 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2009 u 19:14

te podatke nađem u ovoj knjizi koju sam kupio na maloj gospi prošle godine,ima vrste kaktusa i suklenta sa slikama pa tako znam.
Na vrh
dzomba View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2454
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzomba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2009 u 19:25
Originalno poslano od člana antun007 antun007 napisao:

[IMG">http://img513.imageshack.us/img513/6815/kaktusios9.gif" />te podatke nađem u ovoj knjizi koju sam kupio na maloj gospi prošle godine,ima vrste kaktusa i suklenta sa slikama pa tako znam.


Ok,Hvala..mozes li nam reci ko je izado knjigu,volila bih je i ja potraziti na netu!
Ako Se Desi Da Jednog Dana

Nestanu Sva Stabla

Covjeku Ce Preostati

Samo Njegovo Genealosko

Stablo Da Nad Njim Place..
Na vrh
antun007 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 1709
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antun007 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2009 u 19:27
kao što i piše na slici izdavač je LEO komerce
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2009 u 19:31
Budući da Džomba nije iz Hr,reci joj autora.Lakše će naći po autoru,ako je misli kupiti u Italiji.
Na vrh
antun007 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 1709
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antun007 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2009 u 19:48
ne znam točno autora jer sam knjigu posudio svojoj teti
Na vrh
dzomba View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2454
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzomba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2009 u 20:53
Originalno poslano od člana shasha shasha napisao:

Budući da Džomba nije iz Hr,reci joj autora.Lakše će naći po autoru,ako je misli kupiti u Italiji.


Hvala ti ! Sacekat cemo da knjiga bude ponovo kod njega!!


Ako Se Desi Da Jednog Dana

Nestanu Sva Stabla

Covjeku Ce Preostati

Samo Njegovo Genealosko

Stablo Da Nad Njim Place..
Na vrh
Nana View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 19 Rujan 2008
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 332
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Veljača 2009 u 08:32
 
Cattabriga Andrea  KAKTUSI I SUKULENTI
prevela Tanja Kersikla
Leo Commerce, Rijeka 2004
 
(O)smijeh je najbolji facelifting   
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Veljača 2009 u 08:42
Hvala Nana i meni će dobro doć. Ja sam u Rijeci pa ću je valjda lakše naći.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Nana View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 19 Rujan 2008
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 332
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Veljača 2009 u 10:12

Triša, sigurno ćeš naći, barem u knjižnicama ako već ne u knjižarama.

Kratica cv. u nazivu biljke znači da se radi o kultivaru, tj. biljci koja ne raste u prirodi¸već je dobivena "kultiviranjem".
Crassula portulacea je sinonim za Crassula ovata, to je ona nama najpoznatija i najčešća. Znači Crassula portulacea cv. Hobbit i Crassula ovata cv. Hobbit su dva naziva za istu biljku.

Kultivar Hobbit (Džombina) ima nešto manje savinute listove, nisu spojeni do kraja - kao fišek, a kultivar Gollum (Trišina) ima do kraja savinute, zatvorenije listove - više nalik na valjak. Postoji i kultivar Gandalf. Očito je netko od uzgajivača oduševljen Tolkienovom trilogijom.      
 
(O)smijeh je najbolji facelifting   
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Veljača 2009 u 10:52
smile227Nana, svaka čast.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Nana View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 19 Rujan 2008
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 332
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Veljača 2009 u 11:45
Ma to ti je rezultat moje znatiželje, jednom sam se, tražeći nešto, zagubila u labirintu krasula na netu i satima "tražila izlaz". Iskreno, baš mi se i nije izlazilo. Wink
(O)smijeh je najbolji facelifting   
Na vrh
dzomba View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2454
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzomba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Veljača 2009 u 21:31
Originalno poslano od člana Nana Nana napisao:

Triša, sigurno ćeš naći, barem u knjižnicama ako već ne u knjižarama.


Kratica cv. u nazivu biljke znači da se radi o kultivaru, tj. biljci koja ne raste u prirodi¸već je dobivena "kultiviranjem".Crassula portulacea je sinonim za Crassula ovata, to je ona nama najpoznatija i najčešća. Znači Crassula portulacea cv. Hobbit i Crassula ovata cv. Hobbit su dva naziva za istu biljku.


Kultivar Hobbit (Džombina) ima nešto manje savinute listove, nisu spojeni do kraja - kao fišek, a kultivar Gollum (Trišina) ima do kraja savinute, zatvorenije listove - više nalik na valjak. Postoji i kultivar Gandalf. Očito je netko od uzgajivača oduševljen Tolkienovom trilogijom.  [IMG]http://images.wiserearth.org/uploads/user/BILBO/avatar/sm_avatar.jpg" />  [IMG]http://es.geocities.com/sweetmistical/adopciones/gollum.gif" />   [IMG]http://home.blic.net/igor/download/gandalf.jpg" />

 



Bas lijepo..jednostavno objasnjenje...Hvala ti najljepsa!!!

I Hvala ti za ime autora knjige,odmah cu je potraziti na netu!!


Ako Se Desi Da Jednog Dana

Nestanu Sva Stabla

Covjeku Ce Preostati

Samo Njegovo Genealosko

Stablo Da Nad Njim Place..
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Veljača 2009 u 21:35
Danas sam nazvala sve knjižare u Rijeci - katastrofa - nema je nigdje, iako nisu svi baš bili sigurni. "Znate najbolje da dođete, pa ćemo potražiti"
Moš mislit ili ima ili nema - no svejedno ne gubim nadu, nazvat ću izdavača.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
dzomba View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2454
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzomba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Veljača 2009 u 22:27
Ja sam pronasla jednu njegovu knjigu"Moji kaktusi" i kosta 6,90 eur.... ali tu nisam pronasla...ali sarajuci po netu,vidjoh da ima jako lijepih po cijeno od 6 eura do nekih 90 eura...sad treba samo odluciti!!
Ako Se Desi Da Jednog Dana

Nestanu Sva Stabla

Covjeku Ce Preostati

Samo Njegovo Genealosko

Stablo Da Nad Njim Place..
Na vrh
dzomba View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2454
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzomba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Veljača 2009 u 22:36
Trisa,evo je na netu...kosta 48 kuna,dok je internet cijena 43,20 kuna! Tamo pise da sadrzi osnovne podatke o pravilnom uzgoju sukulentnih biljaka i daje pregled vise od 150 razlicitih vrsta!! Ali po strani pise da je trenutno nema na skladistu!!

http://www.superknjizara.hr/index.php?content=&page=knjiga&id_knjiga=14193
Ako Se Desi Da Jednog Dana

Nestanu Sva Stabla

Covjeku Ce Preostati

Samo Njegovo Genealosko

Stablo Da Nad Njim Place..
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Veljača 2009 u 11:19
hehe ,Džomba,evo i ja baš to kopirala.Triša možeš online naručiti.
 
Džomba,pa kupi se u Hr i pošaljemo ti tamo.Ja ne vidim problem nekiWink
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1011121314 84>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,563 sekundi.