Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Krasula - Crassula
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Krasula - Crassula

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2728293031 84>
Korisnik
Poruka
kikach View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 19 Lipanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 497
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kikach Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Svibanj 2012 u 00:08
hvala tiEmbarrassed jos cekamo pinusa za ID Tongue
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Svibanj 2012 u 08:05

Originalno poslano od člana kikach kikach napisao:

hvala ti  jos cekamo pinusa za ID

@kikach, točno si ti nju ID. To je Crassula Buddha's temple. Mislim da nju nije previše teško ID. Ne poznam niti jednu biljku koja bi joj bila slična. Tvoja je baš slatka mala. Moja je malo veća i počela se je granati. Kako raste okreće se prema Suncu. Tko želi da mu uspravno raste mora ju često okretati.   
Na vrh
kikach View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 19 Lipanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 497
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kikach Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Svibanj 2012 u 09:18
hvala ti Pinus, tvoja je isto jako lijepaSmile  super pomladak izbacuje, jel joj trebalo dugo? i dobro da znam da ju moram okretati, voljela bi da mi ostane uspravna
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Svibanj 2012 u 19:19
@kickach, čitam da je uvjet za grananje krasule njezina visina od bar 15 cm. Voli jutarnje sunce i poslijepodnevnu svijetlu sijenu.
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Svibanj 2012 u 21:17
pinus, prekrasna je
Na vrh
flover View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 397
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje flover Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2012 u 07:39
Unhappysmile227predivan cvijet pinus.........
"Cvijet treba sunce da postane cvijet, čovjek ljubav da postane čovjek."
Na vrh
Anastazija_ View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
1. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 09 Lipanj 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 6004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anastazija_ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2012 u 13:47

Jao Pinus, prekrasna je i baš neobična  smile94.
U životu nije važno koliko puta padneš , već koliko si se puta spreman dignuti.
Na vrh
orhideja4 View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 22 Svibanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 134
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje orhideja4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2012 u 15:40
Ljudići molil vas za savjet. Dobila sam pelcer krasule. Mali je i odrezan nožem, skinuta su mu dva najdonja listića da ga mogu zapiknut u zemlju. Evo trenutno se malo suši rez pa će u zemlju. Trebam li ga odmah zaliti kad ga zapiknem u zemlju ili ne?
Na vrh
dzeni View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 07 Ožujak 2012
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 386
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzeni Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2012 u 20:19
Pinus super ti je ova Budha,kod nas nisam nigdje slicnu vidjela.
Orhideja,ja sam svoj pelcer od krasule zapiknula odmah u zemlju i pijesak,sacekala 3-4 dana te je vrlo malo zalila,kao i narednih par dana.Tek toliko da nije pelcer suh.I primila se.
sutnja je zlato....
Na vrh
orhideja4 View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 22 Svibanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 134
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje orhideja4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2012 u 20:26
Hvala ti. Ja sam svoju malo skroz zalila možda 2 žlice vode i stavila na prozor na kojem ima puno svjetla, a malo sunca. Nadam se da će se primit. Inače, zna li netko gdje je mogu kupiti u Zagrebu, ali onako manju i pristupačniju cijenom? Zanima me baš ova koju zovu japansko drvo.
Na vrh
kikach View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 19 Lipanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 497
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kikach Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2012 u 20:46

orhideja imas ih u bauhausu(jankomir), mislim da dođe nekih 20ak kn, ne sjecam se vise. imali su nekoliko vrsta crassula razlicitis velicina i cijenaSmile

Na vrh
orhideja4 View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 22 Svibanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 134
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje orhideja4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2012 u 21:01
Originalno poslano od člana kikach kikach napisao:

orhideja imas ih u bauhausu(jankomir), mislim da dođe nekih 20ak kn, ne sjecam se vise. imali su nekoliko vrsta crassula razlicitis velicina i cijena[IMG]smileys/smiley1.gif" height="17" width="17" align="absmiddle" alt="Smile" />



Super, hvala ti. Moram otić po nju :)
Na vrh
marsha View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 576
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marsha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Svibanj 2012 u 21:31
Pozdrav svima. Zalutala sam na temi kaktusa pa sad vidjeh ovu temu.
Jel moguće da su ovo crassule??
 
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Svibanj 2012 u 06:49
marsha, o da, da. Lijeva biljka je sigurno krasula. Crassula hobbit ili Crassula gollum. Kako ti je draže da ju zoveš. A ova druga nije krasula. Biljka na desnoj strani je Portulacaria afra.
Na vrh
marsha View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 576
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marsha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Svibanj 2012 u 08:17
Pinus, puno se zahvaljujem.
Može još jedno pitanje? Smile
Presadila sam obadvije skupa zajedno sa živim kamenjem budući su sukulenti i ne trebaju toliko vode. E sad, da li sam tu pogrješila? Zanima me koliko brzo ove biljčice rastu pa da bi bilo bolje da sam ih posebno presadila.
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Svibanj 2012 u 21:49
Originalno poslano od člana marsha marsha napisao:

Može još jedno pitanje? Presadila sam obadvije skupa zajedno sa živim kamenjem . . . Zanima me koliko brzo ove biljčice rastu . . .

Marsha, daj molim te postavi sliku. To bi morala biti „luda“ kombinacija. A što se tiče brzina rasta krasule, portulakarije i živog kamena hm ??
Konačna visina krasule i portulakarije se mjeri u metrima a živog kamena u milimetrima. Brzinu rasta probaj procijeniti sama.
Na vrh
Hannah87 View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 25 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 107
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Hannah87 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Svibanj 2012 u 21:55
Marsha, ja imam crassulu ovatu i mogu ti reći da dosta brzo raste. U tri godine je izrasla iz malog pelcera od 5 cm u pravo drvce od cca 35 cm. Ova tvoja možda nešto sporije raste, ali ja je ne bih držala sa lithopsima jer krasule ipak vole nešto više vode.
Na vrh
marsha View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 576
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marsha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Svibanj 2012 u 08:26
Pinus, na žalost nemam slike jer sam ih jučer zasebno presadila.
"luda" kombinacija zacjelo je bila smile42 ne znam što mi bi.
Hannanh87, imaju sad prostora za rast. Malo mi je bilo i radi vode da bi im ipak trebalo za razliku od lithopsima koji mogu dugo izdržati.
 
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Svibanj 2012 u 13:52
sad sam prvi put na ovoj temi.pa te krasule su krasulje
Na vrh
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Svibanj 2012 u 15:16
ajama, pazi da se ne zaraziš.
belica,zagreb
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2728293031 84>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,406 sekundi.