Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Krasula - Crassula
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Krasula - Crassula

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3233343536 84>
Korisnik
Poruka
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Kolovoz 2012 u 06:52
Potpisujem Belicu i samo da dodam da paziš kod zalijevanja da ti se voda ne zadržava u tom ukrasnom loncu, polij ga , dobro ocijedi i onda vrati u posudu.
Anastazija, lijepe su ti krasule, a i ukrasni lonci su bome prekrasni, odlično upareno.
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Mateus View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 20 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 43
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mateus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Kolovoz 2012 u 10:43
Hvala vam puuuno na savjetima smile78
Napravit ću kako ste mi rekle. I pazit sa zaljevanjem.
Nadam se da će sve biti kako treba.
Na vrh
11111 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 12 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 2457
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje 11111 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Kolovoz 2012 u 14:37
jeli ovo lijevo neka krasula ???

što roditelji izdišu to djeca udišu ...oni su naša slika..naše najdraže i najljepše cvijeće....pozzz od Ruže
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Kolovoz 2012 u 22:27
Morala sam ju maknuti u još veću hladovinu, sad ima samo par sati jutarnjeg sunca, a vidim da bi trebala i friziranje !


...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
dzeni View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 07 Ožujak 2012
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 386
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzeni Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Kolovoz 2012 u 09:31
Wow,krasna krasula Glikica.Pitam se koliko je stara?
sutnja je zlato....
Na vrh
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Kolovoz 2012 u 14:26
1111 meni to liči na neku kalanhou. 
belica,zagreb
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Kolovoz 2012 u 14:57
belčice u pravu si, je kalanhoa - kod 11111, k. beharensis "fang", i ja sam je uzela prije 2 dana Wink
Na vrh
11111 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 12 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 2457
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje 11111 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Kolovoz 2012 u 16:36
fala.. okinila san joj donje listove koji su bili ogromni...par miseci je kod mene i uduplo je narasla..držin je u hladu i zalijen svaki drugi dan
što roditelji izdišu to djeca udišu ...oni su naša slika..naše najdraže i najljepše cvijeće....pozzz od Ruže
Na vrh
stefica.n View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 09 Ožujak 2012
Lokacija: Sl.Brod
Status: Offline
Bodovi: 1443
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stefica.n Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Kolovoz 2012 u 16:59


Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Kolovoz 2012 u 18:08
Eto vidiš Štefice da imaš još sukulenata !!! A imat ćeš i još neke, samo da znaš ! Za 2-3 tjedna.

...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
stefica.n View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 09 Ožujak 2012
Lokacija: Sl.Brod
Status: Offline
Bodovi: 1443
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stefica.n Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Kolovoz 2012 u 18:22
Glikice,to je staro nekoliko godina,imam još dvije vrste krunice i enrikova nona mi neki dan poklonila jedan za koji još ne znam kako se zove pošto nemam pojma o njima. Vi koji ih imate na stotine smijali bi se mojoj kolekciji od 4 komada

Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Kolovoz 2012 u 18:27
Ma daj, i na put od sto milja krećeš tako da napraviš prvi korak, pa drugi, pa.... a ti si već na četvrtom, dalje ćeš lako !
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Mateus View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 20 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 43
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mateus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Kolovoz 2012 u 16:19
moram se malo javit jer sam malkoc iznenađena.
znala sam da postoje crassule ovate gollum, hobbit i gandalf. i tako sam bila uvjerena da ja imam hobbiticu dok danas nisam prčkala po netu i otkrila da zapravo imam golluma.
da ne duljim, evo slikice za sve koji su mislili kao i ja.

 crassula ovata gollum



crassula ovata hobbit




da li netko zna kamo se može nabaviti ova hobbitica? još nigdje nisam vidjela taj crni vrh a baš mi se sviđa.



Na vrh
Mateus View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 20 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 43
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mateus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Kolovoz 2012 u 12:52
dragi moji treba mi pomoć. nešto se ružno događa s ovom mojom novom krasulom. nemam ju ni mjesec dana i čini mi se da umire. listovi su joj se skroz smežurali i mekani su. neki su požutjeli i otpali. trudila sam se napraviti sve kako treba: prekontrolirala sam korijen, presadila sam ju u novu, propusnu zemlju, ima dosta sunca... možda sam ju previše zalila. kako je na suncu s ostalim kaktusima zalila sam ju malo više jer se zemlja odmah posuši na ovim temperaturama. i ostale kaktuse i sukulente malo više zaljevam zbog toga ali njima ne smeta. jednom sam ih pognojila mislim da sam i nju malo zalila s time... jel zbog toga? ne diram ju zadnjih 10 dana od straha. ima li spasa? a toliko sam ju željela i eto na... smile220
Na vrh
Anastazija_ View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
1. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 09 Lipanj 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 6004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anastazija_ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Kolovoz 2012 u 12:58

Mateus, moja crassula hobbit ima tamne vrhove kad je na suncu.
Vjerojatno to znači da što ima više sunca vrhovi su tamniji, po zimi posvijetle.
U životu nije važno koliko puta padneš , već koliko si se puta spreman dignuti.
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Kolovoz 2012 u 20:44
Mateus, pomogla bi slikica. Možda je baš ta kombinacija puno vode i puno sunca naškodila tvojoj krasuli. Ne smijemo zaboraviti da su ovih dana vrućine bile prestrašne pa se tvoja biljčica počela kuhati. Samo nagađam. Ja imam kapitalca, ali je ipak završio u sjeni, samo sat-dva jutarnjeg sunca. 
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Kolovoz 2012 u 10:28
 
 
                    
 
 
 
 
malo i mojih
Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Kolovoz 2012 u 10:33
Oho Aralija, pa ovo je jako lijepo !
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Camellia View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 23 Siječanj 2012
Lokacija: Dugo selo
Status: Offline
Bodovi: 6620
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Camellia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Kolovoz 2012 u 14:51
aralija,prekrasne su ti.
Na vrh
Mateus View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 20 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 43
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mateus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Kolovoz 2012 u 15:20
Aralija smile93

a evo i slikice moje jadnice. nadam se da joj se može pomoći smile43




nadam se da se dobro vide ovi smežurani listovi. oni maleni koji su tek izbili su se osušili i ispali a ostali ne ispadaju ali izgledaju grozno...
inače, dio dana ( do 13h) je na suncu a ostatak dana u hladu. proviri tu i tamo sunce ali ne pretjerano. i uspijem namjestiti da imaju malo večernjeg sunca, oko 18h.
ne znam šta da radim...


Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3233343536 84>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.