Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Krasula - Crassula
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Krasula - Crassula

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 5657585960 84>
Korisnik
Poruka
Camellia View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 23 Siječanj 2012
Lokacija: Dugo selo
Status: Offline
Bodovi: 6620
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Camellia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Rujan 2013 u 21:47
A Pinus!!!!!Baš kad pomislim da su neki moji narasli,eto tebe sa tvojim slikama.Tvoji su svi van konkurencije i nešto najljepše što sam ja vidjela.U čemu je tajna?
Anastazija ja stalno obilazim sva mjesta gdje bi se moglo nešto zanimljivo naći,nešto dobijem razmjenom,malo sam kuipovala vani i tako...malo po malo eto ih.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Rujan 2013 u 09:45
Iskazujem moje divljenje, odnosno divim se njihovim krasulama i Anastaziji i štefici, no primjerci Budhe koje imaju Camellia i Pinus su nešto nadnaravno neobično i prelijepoStar.

Anastazija, na Flori na štandu kod gosp. Bešlića su imali Budhe, no cijena je za mene bila malo previsokaEmbarrassed.
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Rujan 2013 u 12:01
pinus očito zna jako dobro pihati ili ima nekakvu tajnu formulu smile105smile103
 
camellia razmisli da unovčiš one male oko velikog bude Wink
-poslije igre i kralj i pijun idu u istu kutiju-
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Rujan 2013 u 13:45
Danas je pala jesenja zurka, pa evo kako sad izgleda:


Uploaded with ImageShack.us
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Dini55 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 24 Ožujak 2013
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 151
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Dini55 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Rujan 2013 u 14:13
Odlična je!

Da li viškove zasađujete opet u zemlju ili ih bacate?

Btw kasnije ću staviti sliku svoje :)
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Rujan 2013 u 14:20
Hvala Dini, u zadnje vrijeme ih i pobacam, imam ih uvijek jako puno. 
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Dini55 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 24 Ožujak 2013
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 151
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Dini55 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Rujan 2013 u 21:48
Ja jos uvijek svaki zaplecam negdje, pa onda podijelim po par njih odjednom.

Ima li šanse crassula preživjeti vani u Rijeci preko zime?
Na vrh
klaudija8 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 03 Ožujak 2013
Lokacija: Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 848
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje klaudija8 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Rujan 2013 u 21:58
Originalno poslano od člana Camellia Camellia napisao:



Moj novi Budin hram
 
wow - preprekrasnoShocked
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Rujan 2013 u 19:33
ova mi dosta sporo raste, da li je to inače tako ili mojoj nešto nedostaje ?


Uploaded with ImageShack.us
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Dini55 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 24 Ožujak 2013
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 151
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Dini55 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Rujan 2013 u 19:55
I meni ta vrsta uzasno sporo raste. Mozda je bacila svega par listova ove godine, a imala je iste uvjete ko krassula ovata koja je lijepo rasla. Tako da mislim da je to do same vrste. Ja imam dvije takve i rastu istom brzinom.
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Rujan 2013 u 20:22
Tnx Dini, onda ćemo biti strpljivi.
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
miska View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 10 Travanj 2013
Lokacija: Kvarner
Status: Offline
Bodovi: 8574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje miska Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Rujan 2013 u 20:29
Dini55,nema sanse da prezimi vani.Moja je prije par god poginula u hladnom hodniku kad je vani bio snijeg i jos mi je zao.Glikicina je fantasticna!Moja je bila mrvicu manja.Sad imam jednu zapelcanu od proljeca(treba mi povecalo)oko 5 cm visoku LOL
Na vrh
Camellia View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 23 Siječanj 2012
Lokacija: Dugo selo
Status: Offline
Bodovi: 6620
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Camellia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Rujan 2013 u 20:43
Glikica prekrasna je.I moja malo sporije raste.
Na vrh
petit View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 31 Siječanj 2013
Lokacija: s
Status: Offline
Bodovi: 349
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje petit Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Rujan 2013 u 09:47
Nisam baš čitala unazad,  pa je možda već i napisano, no pronašla sam jednu zanimjivost čemu "pomaže
crasula :
"Crasula – još se naziva biljka novca i ona je na prvom mjestu kada je u pitanju energiziranje sektora bogatstva i blagostanja (istok i jugoistok). "
 
Čestitam i blago  našoj Glikici ako je ovo gore točnoWink
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Rujan 2013 u 10:23
Krasula=biljka novca( po japanskom vjerovanju) i treba ju držati na desnoj strani ulaza u kuću. 
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
cupsica View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2013
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 247
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cupsica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Rujan 2013 u 22:34
Ovo je moja crassula Smile
Stara je dvije godine i s obzirom na to da je posađena u jako malu teglicu za bonsai, jako lijepo raste i razvija se Smile



Doista je ne zahtjevna biljka... Malo vode, malo prihrane i puno sunca i nema nikakvog problema s njom Smile
Na vrh
Dini55 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 24 Ožujak 2013
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 151
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Dini55 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Rujan 2013 u 23:01
Lijepa crassula, no ja bi je ipak na proljece prebacio u vecu teglicu! :)

S čime prihranjujete crassule?
Na vrh
cupsica View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2013
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 247
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cupsica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Rujan 2013 u 23:18
Originalno poslano od člana Dini55 Dini55 napisao:

Lijepa crassula, no ja bi je ipak na proljece prebacio u vecu teglicu! :)

S čime prihranjujete crassule?


Hvala Smile

Što se teglice tiće... Sumnjam Big smile
Ovako deblo i cijela biljka raste više u širinu, a manje u visinu...
Dobila sam ju kao reznicu, što se visine tiče nije bila puno manja nego sada... Ali je zato deblo bar tri puta šire nego kad je došla Smile

Prihranjujem ju NPK gnojivom, kao i većinu biljaka Smile
Na vrh
Dini55 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 24 Ožujak 2013
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 151
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Dini55 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Listopad 2013 u 00:24
Evo slika mog viška krasula kojeg mi je bilo žao baciti pa sam ih samo stavio u podložak od neke velike vaze, ispod sam probušio rupice.
Imaju malo sitnog pijeska preko jer sam taj dan kad sam slikao nadodao malo zemlje preko pomiješane s pijeskom.

Ovo je čisto eksperimantalno da vidim kako će se razvijati više njih u jednoj plitkoj vazi.


Na vrh
Dini55 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 24 Ožujak 2013
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 151
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Dini55 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Listopad 2013 u 13:59
Evo jos jedne crassule

Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 5657585960 84>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,453 sekundi.