Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Razmnožavanje biljaka i cvijeća
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Zakorjenjivanje crassula
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Zakorjenjivanje crassula

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
Hannah87 View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 25 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 107
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Hannah87 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Zakorjenjivanje crassula
    Objavljeno: 25 Rujan 2008 u 21:58
Molim pomoć sa zakorjenjivanjem krasule. Odrezala sam mladu stabljiku sa 4 lista prije oko mjesec dana, pričekala par dana i onda je upiknula u zemlju, no najdonji list se počeo sušiti. Dio na kojem bi se trebao pojaviti korijen je pocrnio pa pretpostavljam da se niti neće pojaviti. Budući da gornji dio stabljičice još uvijek izgleda dobro, dal bi bilo dobro da odrežem dio s donja dva lista i počnem ponovo? Zamolila bih nekog da detaljno opiše postupak i kako održati pravilnu vlažnost.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Rujan 2008 u 10:19
Ja neću opisatit detaljan postupak jer ne znam kako se pravilno pelca no mogu ti reći svoje iskustvo i kako svi,koje znam,pelcalu. Grančica se samo pikne u zemlju,bez držanja u vodi,bez zasušivanja,i održava se zemlja vlažnom.Jako se lako zakorjenjuje tako da nebi trebala imati problema..
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Rujan 2008 u 18:23
Zakorjenjivala sam krasulu ove godine, radila po istom postupku kako kaže Shasha. Isto mi se dogodilo s par biljčica kako veliš Hannah87 i upravo sam napravila to što predlažeš, odstranila donji dio i opet zapiknula, pa se drugi put primila.Smile
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Rujan 2008 u 20:55
Moja je zakorjenjena na isti način, samo sam je piknula u zemlju i evo je mala ali preslatka.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Hannah87 View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 25 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 107
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Hannah87 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Rujan 2008 u 15:37

Hvala na odgovorima, još samo jedno pitanje. Kako da održim vlažnost?

Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Rujan 2008 u 19:18
Kako to misliš,kako da održiš vlažnost!!? Zaljevanjem.Ko i svaku biljku,zaliješ kad vidiš da se zemlja suši.Wink
Na vrh
Hannah87 View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 25 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 107
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Hannah87 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Rujan 2008 u 20:08
Oh. Mislila sam da bi trebalo na neki drugi način jer crassule ne vole puno vode. Sorryte, početnica sam Smile
Hvala svima na pomoći, probat ću opet.
Na vrh
Hannah87 View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 25 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 107
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Hannah87 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Listopad 2008 u 13:36
Jeeee, crassula napokon pustila korijenčiće! Baš sam happy.
Na vrh
cvjetoljubac View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 29 Lipanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 152
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cvjetoljubac Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Listopad 2008 u 09:02
i ja sam zakorjenila male crassulice, stvarno lako puste žile, a šta je s Abutilonom, kad i kako se on pelca, zabola sam par reznica al nekako mi se ne čine dobro, treba li se držati na toplom ili hladnijem mjestu da se reznice zakorjenje ili najbolje u proljeće pa van s njima???
Na vrh
jasminaaa View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 03 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 534
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jasminaaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Siječanj 2009 u 10:32

Moje crassule sam razmnožila tako što stabiljku stavim u vodu i tako pusti korijen.Jeste da je neobično i da crassula ne voli mnogo vode ali kod mene svaki put upali.Treba oko 7-10 dana da se pojave prvi korijenčiči.Držati na toplom.

Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,437 sekundi.