Početna stranica Početna stranica > Hobistika - Forum za hobi > Decoupage tehnika – salvetna tehnika
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Tete-salvete za Ladimirevce
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Tete-salvete za Ladimirevce

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 891011>
Korisnik
Poruka Obrnuti redoslijed
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Rujan 2008 u 15:21
drugi put ću pitati Cool
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Rujan 2008 u 15:20
Iris, pa pitaj ako opet izgubiš!!!!
Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Rujan 2008 u 15:12
proljeće je bila brža od mene Smile
 
 
zadnji put sam radila po njemu jer sam izgubila ovaj gore što ga je proljeće napisala LOL
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Rujan 2008 u 15:10
posudice su od slanog tjesta koje se pravi ovako:
 
1 šalica soli, 2 šalice brašna i pola šalice vode.

Zamijesi se glatko tijesto i drži u plastičnoj vrećici ili plast. posudi da se ne osuši. Ono što se radi na tvrdoj podlozi i treba biti ravno, prosuši se fenom prije odizanja s te podloge (da se ne bi savijalo). Isto tako i i u pojedinim fazama izrade se mogu dijelovi prosušiti fenom.

Onda se prosuši u pećnici na 50°C oko 1 sat.

Tako osušene može ih se bojati i vodenim bojama i onim srebrnim, zlatnim i sl. bojama koje se mogu kupiti u Chemacu. Na kraju polakirati.
 
 Evo ga, našla sam....
 
Na vrh
branka202 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 09 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 5
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje branka202 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Rujan 2008 u 15:05
ma to je jednostavno, ja to za moju malu radim ovako: u malo vruce vode se uspe sol (recimo jedna salica vode-jedna salica soli) da se malo razmuti, i onda se u to dodaje brasna koliko treba da se postigne zeljena cvrstoca (mislim da je omjer otprilike 1:1:1 salica za sve sastojke), moze se dodati i par kapi ulja, zamijesi se i razvalja, reze, susi (ja susim na radijatoru par dana polako), boja itd... super je za klince, obozavaju to mijesiti i valjati, bolje od play-doha, a moze se dodati i jestive boje pa je onda tek super... iris ako imas kakvu primjedbu ili drugaciju varijantu...
Na vrh
hippy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Lipanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 0
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hippy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Rujan 2008 u 14:57
Originalno poslano od člana proljeće proljeće napisao:

Originalno poslano od člana iris iris napisao:

podloga je slano tjesto [IMG]http://www.cvijet.info/forum/smileys/smiley4.gif" height="17" width="17" align="absmiddle" alt="Big%20smile" /> lakirano zlatnim lakom u spreju
može i od glinamola ili das mase [IMG]http://www.cvijet.info/forum/smileys/smiley1.gif" height="17" width="17" align="absmiddle" alt="Smile" />

 

To je ono tvoje famozno slano tijesto!!!

 

Puna si ideja....

[IMG]http://www.cvijet.info/forum/smileys/emot25.gif" height="83" width="83" align="absmiddle" alt="smile141" />


I ti znaš za to tijesto ....samo ja jadna ne znam
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Rujan 2008 u 14:47
Originalno poslano od člana iris iris napisao:

podloga je slano tjesto Big%20smile lakirano zlatnim lakom u spreju
može i od glinamola ili das mase Smile
 
To je ono tvoje famozno slano tijesto!!!
 
Puna si ideja....
smile141
Na vrh
hippy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Lipanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 0
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hippy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Rujan 2008 u 14:44
Originalno poslano od člana iris iris napisao:

podloga je slano tjesto [IMG]http://www.cvijet.info/forum/smileys/smiley4.gif" height="17" width="17" align="absmiddle" alt="Big%20smile" /> lakirano zlatnim lakom u spreju
može i od glinamola ili das mase [IMG]http://www.cvijet.info/forum/smileys/smiley1.gif" height="17" width="17" align="absmiddle" alt="Smile" />


Ajmo recept za slano tijesto na vidjelo
Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Rujan 2008 u 14:40
podloga je slano tjesto Big%20smile lakirano zlatnim lakom u spreju
može i od glinamola ili das mase Smile
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Rujan 2008 u 14:38
Originalno poslano od člana iris iris napisao:

isprepadale ste me da će žarulje popucati....pa mijenjam plan
pravim :
 
 
iris ovo mi je jako lijepo, ma super je!!!
 
A kakva je to podloga???
Na vrh
branka202 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 09 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 5
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje branka202 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Rujan 2008 u 12:24
Originalno poslano od člana Šeflera Šeflera napisao:

Originalno poslano od člana proljeće proljeće napisao:

Evo, drago mi je da ste otvorile i ovu temu!!!
 
Pošto sam sva u ovom hobiju...na žalost cvijeća jer dolazi jesen...i ja ću se rado odazvati i ovoj akciji....
A što se tiče ukrasa, ne vjerujem da ću raditi sa žaruljama, to tako lako puca, ali ću već nešto smisliti...
Šeflera javi gdje si vidjela kugle od stiropora i koja je cijena....


Imam nekakvog stiropora iz kutija u kojima je bila tehnika pa sam od tog mislila napraviti kuglice!
Znam da bu sve bilo bijelo kad se primim rezanja, piljenja tj . ni neznam još na koji način oblikovanja, ali neka! Imam novi sauger pa bum posaugala!
 
sefi nemoj pilit stiropor, imaju u lumosu kuglice od stiropora svih mogucih velicina, od cirka 2 kn pa nadalje. vjerojatno ima i u chemaco-u. inace bravo za inicijativu, pridruzila bih se ali nisam sigurna da cu ista stici... ako nis drugo ziro je objavljen pa cemo tako mi lijencine...
Na vrh
Šeflera View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Lokacija: Stankovo
Status: Offline
Bodovi: 2274
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Šeflera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Rujan 2008 u 11:29
Iris - ovo je prekrasno!
A za pucanje žarulja sam napomenula zato jer su ta dječica samo sa jednom "mamom" u kući ili tetom, a ima ih razne dobi, i mislim da je bolje spriječiti nego lječiti.
kolko se sjećam prićalo se o 200-tinjak djece razne dobi. Ko će to polovit!

Na vrh
Šeflera View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Lokacija: Stankovo
Status: Offline
Bodovi: 2274
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Šeflera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Rujan 2008 u 11:25
Originalno poslano od člana proljeće proljeće napisao:

Evo, drago mi je da ste otvorile i ovu temu!!!
 
Pošto sam sva u ovom hobiju...na žalost cvijeća jer dolazi jesen...i ja ću se rado odazvati i ovoj akciji....
A što se tiče ukrasa, ne vjerujem da ću raditi sa žaruljama, to tako lako puca, ali ću već nešto smisliti...
Šeflera javi gdje si vidjela kugle od stiropora i koja je cijena....


Imam nekakvog stiropora iz kutija u kojima je bila tehnika pa sam od tog mislila napraviti kuglice!
Znam da bu sve bilo bijelo kad se primim rezanja, piljenja tj . ni neznam još na koji način oblikovanja, ali neka! Imam novi sauger pa bum posaugala!
Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Rujan 2008 u 11:08
isprepadale ste me da će žarulje popucati....pa mijenjam plan
pravim :
 
Na vrh
ljubica View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 10 Ožujak 2008
Status: Offline
Bodovi: 48
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ljubica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Rujan 2008 u 10:57
 cure, umjesto sitnih šljokica možete upotrijebiti lak za nokte koji u sebi ima šljokice , zvjezdice isl.nisu skupi u  kineskim dućanima a brzo se suše i izdašni su.
Oni imaju i ona ljepila u stiku sa šljokicama -  ,  služi svrsi - nije kao ono iz hobi trgovina ali i cijena je par kunića
- po sirovom ljepilu može se posuti  šećer griz ili kokos , isto je dekorativno posebno za božićne motive.
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Rujan 2008 u 09:22
Evo, drago mi je da ste otvorile i ovu temu!!!
 
Pošto sam sva u ovom hobiju...na žalost cvijeća jer dolazi jesen...i ja ću se rado odazvati i ovoj akciji....
A što se tiče ukrasa, ne vjerujem da ću raditi sa žaruljama, to tako lako puca, ali ću već nešto smisliti...
Šeflera javi gdje si vidjela kugle od stiropora i koja je cijena....
Na vrh
FranjicaZG View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 10 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 4567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FranjicaZG Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Rujan 2008 u 21:22
Leonarda, pa to ti je jedinstvena prilika da posjetiš Ladimirevce, svakako si organiziraj jer ti stvarno od Đakova nije daleko. Nemaš pojma koliko ćeš iti sretna nakon druženja sa djecom. Ne znam kako da objasnim - i danas mi se čini da sam dobila puno više družeći se s klincima u SOS selu no što sam im dala.
Na vrh
leonarda View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1121
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje leonarda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Rujan 2008 u 15:26
 i ja cu napraviti nesto....najvjerovatnije zarulje......mozda dodjem s vama....7.11. imamo svatove u đakovu pa ne znam ...to slavlje traje po tjedan danasmile164
The best an most beautiful things in the world cannot be seen or even touched. They must be felt with the heart. by leon@rda
Na vrh
leonarda View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1121
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje leonarda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Rujan 2008 u 15:24
  by šeflera....     Ja sam mislila napraviti od stiropora kuglice jer ima i malih kikića pa me frka sa žaruljama da se ne razbiju!
Iris,a tvoje su famozne!


...nece oni to ni taknuti....smile154, pa zar nisu to ukrasi za bor.......?
ma ni moji klinci dok su bili mali....nisu uopće dirali ukrase na borusmile118
eeee znali smile178su sto ih u protivnom ceka.....
The best an most beautiful things in the world cannot be seen or even touched. They must be felt with the heart. by leon@rda
Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Rujan 2008 u 13:56
šeflera već ću ja nešto smisliti Tongue
 
darla posjet Ladimirevcima se planira prvi vikend u jedanaestom mjesecu
znači trebalo bi poslati administratoru ili nekom drugome najkasnije 3.11.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 891011>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,266 sekundi.