Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Pronalazak cvijeća
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Kupnja preko e-baya - iskustva
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Kupnja preko e-baya - iskustva

 Odgovori Odgovori Stranica  <123>
Korisnik
Poruka
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Lipanj 2011 u 13:08
i kakvo je stanje sa isporukom i sa carinom
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Kreos View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 414
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kreos Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Lipanj 2011 u 13:12
Do 160 Kn zajedno s poštarinom se ne carini, a za sve iznad se carini ako otvaraju paket, i plača PDV, zavisno od proizvoda do proizvod!

Sve u svemu za pojedine artikle se isplati i do 50 %

Isporuka manje više traje 3 tjedna, dok iz Europe do 10 dana, poslano običnim putem. Ne mislim na EMS itd!
Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Listopad 2011 u 20:59
 I ja sam naručivala neko sjemenje s ebaya i uredno je stizalo u malim kuvertama...bez ikakvih problema...sad ne znam za veće količine kako ide...
Na vrh
Fatka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 24 Srpanj 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fatka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Listopad 2011 u 22:22
I ja sam narucivala ali nikada nije carinjeno.Neki su slali preporuceno, neki obicnom posiljkom.
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Listopad 2011 u 01:12
Carinu ne prolaze kuverte s sjemenkama, dok pošiljke s biljkama prolaze kontrolu i strogi režim carinjenja. Prije tjedan danaConfused jedna je moja pošiljka vraćena pošiljaocu, jer nije imala fito-sanitarni certifikat, dok je druga opšiljka s urednim certifikatom stigla i naplaćena mi je paprena carinska pristojba, kao i PDV.
Napominjem da je vrijednost pošiljke koja je carinjena, bila iznad 160.00, baš kako je @kreos objasnio u prijašnjem postu.Thumbs%20Up
Pouka: "Kad kupujete nešto što prelazi cifru od 160.00Kn, zamolite pošiljaoca da pošiljku koju šalje, šalje bez računa transporta, jer isti ulazi u cijenu naručene robe.Angry tj. carina na poštarinu!"Angry
Sretno!Thumbs%20Up
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Fatka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 24 Srpanj 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fatka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Listopad 2011 u 13:49
Auuu bebolina sto je kod vas strogo.Meni se nikada nije deslio da ide na carinu jos su koverte znale biti ,,podebele.,,nije se nikada ni vracalo.
Na vrh
Emilly View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1664
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Emilly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Listopad 2011 u 12:00
SILVIJA VIDRA da ti odgovorim ovdje ;)
Kupovala sam prije neke 2 godine preko ovog prodavača http://www.ebay.co.uk/sch/numchoke2008/m.html?_nkw=&_armrs=1&_from=&_ipg=&_trksid=p4340
Tada su bile dosta jeftinije. Dobila sam skroz male biljke koje bi trebale cvjetati iduću godinu (doritis mi je već cvjetao i ovu). Nisam imala nikakvih problema sa carinom, mislim da su na kutiji napisali da je poklon.
Na vrh
SILVIJA VIDRA View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 26 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 68
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SILVIJA VIDRA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Listopad 2011 u 07:08
Hvala na odogovoru,sada ih više ne naručuješ?
Na vrh
Emilly View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1664
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Emilly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Listopad 2011 u 09:59
Ne, prostor me dosta ograničava Embarrassed
Uglavnom se zaletim na proljeće kad mi je velik dio cvijeća na terasi. Onda muke u jesen... I svaku godinu isto, ako ne i gore, hahah


Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Studeni 2011 u 22:35
Danas sam razgovarala telefonom s Fitosanitarnim inspektorom Carinarnice Zg. Gospodim me nazvao jer nije dobio uplatu za pregled jedne moje pošilke iz Tajlanda, koju je on ovjerio i dozvolio uvoz još 20.10! Carinarnica Rijeka tu biljku drži negdje u nekom kutu, umjesto da je pošalje poštom na moju adresu i naplati Carinu. Nadam se da će ta sadnica stići i do mene, ali u kakvom će stanju biti Boga pitajAngry
Ako sadnica ne bude više u dobrom stanju, šaljem je na ponovni fito sanitarni pregled u Zagreb i tražim od Carinske uprave povrat uloženog novca, jer je ovdje samo riječ o njihovoj aljkavosti...Pljuc
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Studeni 2011 u 23:22
Pošiljka sretno stiglaThumbs%20Up da su me oderali s fito pregledom ko veliki, jesu, ali je i kupljena biljćica stigla u jako dobrom stanjuSmile
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
sunce :) View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 14 Lipanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 109
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sunce :) Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Studeni 2011 u 21:42
evo ja sam prvi put kupila sjeme sa ebaya,inače često kupujem preko ebaya i toplo ga preporučm...kupila sam sjeme cosmosa,sjeme 1 funtu,pošiljka isto toliko,došlo u roku od tjedan i pol i sve u redu,a u paketu bilo 300 sjemenki,sad ne znam kako ide za skuplje sjeme ili sadnice
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Studeni 2011 u 22:39
Radi poštarine se ne isplati kupovati tako malu količinu, jer bi poštarina bila ista i za više paketića sjemena.
Na vrh
dado_84 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Srpanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dado_84 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Studeni 2011 u 22:40
Preko kojeg e-baya kupujete i kako placate?
Spasimo Hrvatsku kupujmo domaće!
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Studeni 2011 u 22:47
Originalno poslano od člana dado_84 dado_84 napisao:

Preko kojeg e-baya kupujete i kako placate?
Uslugom PayPalWink
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Kreos View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 414
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kreos Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Studeni 2011 u 06:27
Originalno poslano od člana dado_84 dado_84 napisao:

Preko kojeg e-baya kupujete i kako placate?





Najviše kupujem preko njemačkog i britanskog ebaja! Nesto sam sjemenki kupovao i s australskog! Kad nesto trazim odem na global.ebay.com pa mi izlista sve ebay stranice s traženim sadržajem!
Paypal mi je vezan za debitnu deviznu karticu!
Prodao sam isto tako dosta sjemenki, većinom na britanskom ebayu! Isplata tj. novci sjedaju svakog prvog u mjesecu.
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Studeni 2011 u 23:24
Danas mi se ponovila ista, identična priča s carinom i carinskim pristojbamaAngry Oderala me fitosanitarna inspekcija za jednu biljćicu uvezenu iz eu...gamad, sve je propalo samo zato jer su biljku držali skoro tri tjedna po skladištima, umjesto da je pošalju na odredište.
Ne budi lijene, vratila sam je carinskoj službi koja je biljku držala bez razloga i tražim povrat uloženih sredstava. Samnom se slaže i fitosanitarac, koji je pošiljku pregledao prije tri tjedna
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Studeni 2011 u 07:31
u hrvatskoj je nemoguca prodaja preko paypal ili se varam??
Na vrh
dado_84 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Srpanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dado_84 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Studeni 2011 u 09:51
Moguce je ali je tesko pronaci pravu karticu koju se moze povezati sa paypalom. Navodno sve kartice koje normalno prolaze kroz kupnju na internetu nogu na paypal.
Spasimo Hrvatsku kupujmo domaće!
Na vrh
Kreos View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 414
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kreos Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Studeni 2011 u 10:12
Originalno poslano od člana administrator administrator napisao:

u hrvatskoj je nemoguca prodaja preko paypal ili se varam??


Moguca je od ove godine, od kad se moze primati novce na pay pal
Ima ovdje tema gdje je sve lijepo objasnjeno, koje banke koje kartice itd!
Koristim erste debitnu deviznu karticu, i sve provjereno funkcionira!
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <123>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,191 sekundi.