Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Vrtno cvijeće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Carsko oko - Coreopsis tinctoria
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Carsko oko - Coreopsis tinctoria

 Odgovori Odgovori Stranica  <123>
Korisnik
Poruka
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Ožujak 2009 u 13:51
Baš sam danas razmišljala gdje da posadim, odnosno presadim male biljčice carskog oka pa sam išla vidjeti koliko veliko naraste. Srećom, jer sam ga već htjeva negdje ugurati, a sada vidim da će biti viiiiisoki cvjet, nešto ću presaditi kćerki na balkon, ima neke velike keramičke kadice, valjda će uspjeti. sad idem tražiti mjesto u mom prekrcanom dvorištu za njih.
Biti će to žuto sunce u mom vrtu, pa baš i nemam puno žutog cvijeća.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Lipanj 2009 u 23:06
Meni stvarno nije jasno...Wacko na vrtu su sami nikli, prži ih sunce cijeli dan...i opet su prešišali više od 1 metra, možda jer su malo gusto niknuli a nisam ih prorijedila LOL
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Lipanj 2009 u 23:30
...SilveK, evo mog iskustva....lani sam od tebe dobila sjemenke, kasno posijano, niknulo, ali su imale 20-tak centimetara i male kržljave cvjetiće, osušile su se na jesen i nestale....ove godine već rano u veljači  mi je udarila snažna biljka, sa jakim listovima i pomalo rasla, kao kod shashe, samo još zelenija i svježijeg izgleda....mislila sam da je nešto divlje, možda  mala trišlja i stalno joj se radilo o glavi...hoću iščupat, pa neću, kao neka vidim što je to....i kad sam se vratila iz Zg iznenađenje, nakon kiša je došla do 1,5 m, iako je u dijelu vrta Sahara, cvijeta bogato i to je carsko oko, ne novo proklijalo, nego je udarilo iz korijena..??!!
Na vrh
Lora View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 21 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 4104
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lora Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Lipanj 2009 u 20:36
coreopsis su trajnice...zimi nestanu, ali u proljece ponovo niknu....ja vec giodinama imam coreopsis grandifloru, i uvijek u proljece ponovio nikne.....evo vidi slicicu
 

Rijeka

Prijatelji su kao dragulji, samo pravi traju vječn
Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Lipanj 2009 u 21:34
Lora dobro došla Smile ali moram te malo ispraviti
 
Originalno poslano od člana SilveK SilveK napisao:

Otok, postoji više vrsta coreopsisa, jednogodišnjih i trajnicama. U trajnicama imaš temu coreopsis grandiflora - djevojačko oko, trajnicu iz ove porodiceWink

http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=1995
Na vrh
Lora View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 21 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 4104
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lora Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Lipanj 2009 u 21:37
hvala na ispravciHeart

Rijeka

Prijatelji su kao dragulji, samo pravi traju vječn
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Ožujak 2010 u 18:20
Čitajući vaš postove na različitim mjestima o ovoj jako zgodnoj biljci, koju sam sijala, ali ništa nije izraslo, ustvari sam zbunjena, jer ne znam dali imam trajnicu ili jednogodišnju biljku-ustvari još nemam ništa ali sam dobila sjeme, pa ću pokušati ponovo., jer će mi izgleda biti zgodna i za vikendicu.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2010 u 14:47
Ove godine imam sreće, carsko oko izniklo obilato, doduše u posudici, valjda ga neću uništiti presađivanjem.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2010 u 15:04
Ja sam posijala kesicu ovog jednogodišnjeg  coreopsisa direkt u baštu.Valjda će nići!Na kesici je pisalo da je bolje da sije sije direkt u cvjetne gredice..Triša sad čitam, da ti nije uspjevalo prije i zabrinula sam se za svoje oko!LOL
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2010 u 16:46
Prije nije uspjelo, ali sada u posudi ih je hrpa iznikla, pa sam baš sretna.
I jako je brzo niknuo, za desetak dana.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2010 u 17:34
Ako ne niknu u bašti kupit ću ponovo sjeme i posijati u posudice.Ja sam imala i onaj višegodišnji ,ali nekako slabo napreduje ove godine.Morat ću i njega obnoviti!
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Prosinac 2010 u 22:36
Originalno poslano od člana Triša Triša napisao:

Prije nije uspjelo, ali sada u posudi ih je hrpa iznikla, pa sam baš sretna.
I jako je brzo niknuo, za desetak dana.
Ubih se tražeći naziv ove prekrasne biljke a ono po svuda kod vas u vrtovima! I Lora ga ima i ti... Pazi mene, ja tražim od dadota da mi identificira cvijet i kažem da ima cvjet sličan mimozi, loptica, žuta  LOL Čovjek čita knjige, ubije se od proučavanja i kaže ne sliči baš na minozu...LOL Kako sam se sama sebi nasmijala što sam tako glupa i površno pogledala cvjet. Moram priznati da sam čak "posudila" od moje kozmetičarke iz važa iopet nije uspjelo. Toliko sam žurila da mi je taj zgusnuti cvjet ostao u sjećanju kao cvijet mimoze LOLLOLLOL
 
Gdje ste kupile taj cvijet i kada se sadi?
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Prosinac 2010 u 07:22
Originalno poslano od člana SilveK SilveK napisao:

Otok, postoji više vrsta coreopsisa, jednogodišnjih i trajnicama. U trajnicama imaš temu coreopsis grandiflora - djevojačko oko, trajnicu iz ove porodiceWink

http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=1995
 
Baš mi je drago da je djevojačko oko iz te obitelji.Koliko vidim djevojačko je malo sitnije od ovog gore...
Moje djevojačko dakle grandiflora....
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Prosinac 2010 u 10:19
 Mira k je rekla (nešto sam smuljala sa citiranjem posta).
Gdje ste kupile taj cvijet i kada se sadi?
[/QUOTE]
Dobit ćeš ga na proljeće, a može i sada, ja imam trajnicu, ali različitu od Lorine, ustvari jedna je dupla, a jedna unjula.
Kako je trajnica nećeš to sijati, jer to nećeš nikada dočekati.
 
Dakle računaj da gaimaš i ne kukaj višeWink
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Prosinac 2010 u 15:34
Ako hoćeš djevojačko... tu sam. Bar se nadam da ću biti, na proljeće!Big%20smile
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Prosinac 2010 u 17:55
Predivno! Baš ste mi uljepšale večer! Hvala draga Triša i baka! Ja vama pitu vi meni mladicu Wink, dogovoreno?
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Prosinac 2010 u 18:25
Thumbs%20Up
Na vrh
lilie View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Belišće
Status: Offline
Bodovi: 2319
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lilie Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Prosinac 2010 u 21:54

Lijepo je ovo djevojačko oko.

Tko bi imao i za mene sjeme ili korijenčić, može i jednogodišnju i trajnicu? Clap
 
 
znati mnogo ne znači biti mudar
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Prosinac 2010 u 22:19
Ma tko nebi imao i za tebe draga. Imam ga i u vikendici, nije problem, poslat ću ti - pišem.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
lilie View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Belišće
Status: Offline
Bodovi: 2319
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lilie Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Prosinac 2010 u 22:57
              Triša
znati mnogo ne znači biti mudar
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <123>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,438 sekundi.