Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Penjačice
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Ipomea, slak ukrasni, ladolež
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Ipomea, slak ukrasni, ladolež

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 10111213>
Korisnik
Poruka
Sandra Šteko View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 12 Travanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 41
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sandra Šteko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Ožujak 2013 u 20:29
Mermaid dreamer možeš li mi reći da li mi je sad kasno sijat ipomeu i trebam li ju pokrit s nećim dok ne nikne.Vidim da su tvoji sijanci već veliki. pa zasigurno imaš iskustva s njima.Big%20smile
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
MermaidDreamer View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 10 Prosinac 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 343
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje MermaidDreamer Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Ožujak 2013 u 10:41
SŠ, nemam nikakva iskustva sa slakom. Ovo je prva godina da sam ih sijala.
Vjerujem da nije prekasno jer rastu vrlo brzo. Radije ih odmah posadi u veće tegle. Sjemenke pod obavezno 24 sata unaprijed namoči (ja ih namočim u otopinu kamilice, što znači na cca 6 dl vode, vrećica kamilice i pusti to da odstoji dok se ne ohladi a onda u to stavi slak.
Nemoj ga sijati preduboko tj, max 0,5 cm, zalij i pokrij sa folijom.
To su moja iskustva s tim da sam imala sjeme iz dva različita izvora, jedno je niklo super, drugo uopće nije tj. niklo je možda 5%
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Ožujak 2013 u 11:59
Slak nije porebno namakati,može se sijati direkt u zemlju.Nikakve posebne tretmane ne traži.Jako je  jednostavan za uzgoj i jednog kada ga posijemo teško ga se riješiti,jer sledećih sezona niče sam kao korov.Ja sam ih imala svakakvih boja,oblika i vrsta i od svih samo sam  kardinala i  quamoclita sijala u čašice i kasnije presađivala na stalno mjesto.Ostale vrste ne..Njega sijem vani kada prođe  opasnost od velikih mrazeva i to je to.Znači nije ga kasno sijati..
Jupiiiiiiiiiii
Na vrh
Wolfsbane View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 11 Ožujak 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 708
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Wolfsbane Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Ožujak 2013 u 18:54
ja bih rekla da je cak i rano za sijanje sada. slak jako brzo raste ali ne voli nize temperature, a s obzirom na prognoze u kontinentalnom dijelu hr sasvim je moguce da ga potuce mraz ako ga nemas gdje drzati na svjetlu u kuci. ja sam prosle godine sijala slakove rano unutra i skuzila da nema smisla, samo budu krzljavi a ovi posijani direktno vani su puno jaci i ljepsi kasnije...
velika gorica
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Ožujak 2013 u 20:18
Uvijek sijem direktno u zemlju ali kad bude malo toplije.....
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
Sanja123 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2011
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 2021
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sanja123 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Travanj 2013 u 09:00
Posijala sam prije dva tjedna slak (otprilike jednu tonu sjemena).....direktno u zemlju.Još mi nije niknuo niti jedan jedini. Da li je vrijeme da počnem paničariti i oplakivati ga ili je još pre rano za njega?
U jednom malom dijelu svijeta ja sam najvažniji čovjek.Bog me je postavio ondje,dodijelio mi posebno mjesto s posebnom zadaćom.On čini sve da u tom svijetu budem sretan-a ponekad mi pomaže cvijećem.
Na vrh
dijana7566 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka

DONATOR

Pridružen: 25 Veljača 2011
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 3643
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dijana7566 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Travanj 2013 u 11:06
sačekaj još malo. I moj je tek krenuo, a sijala sam tjedan prije tebe
Pozdrav iz Osijeka
Na vrh
Sanja123 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2011
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 2021
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sanja123 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Travanj 2013 u 11:30
E onda dobro....onda malo odgađam plakanje
U jednom malom dijelu svijeta ja sam najvažniji čovjek.Bog me je postavio ondje,dodijelio mi posebno mjesto s posebnom zadaćom.On čini sve da u tom svijetu budem sretan-a ponekad mi pomaže cvijećem.
Na vrh
Silvy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 28 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2406
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Travanj 2013 u 13:55
Koliko samo vrsta postoji. Predivni su vam. Clap
I moji samonikli obični roza (plavi mi se izgubio), imaju tek dva ili četiri listića. Malo su se pregusto zasijali, pa ću ih presaditi na druga mjesta.


Na vrh
MermaidDreamer View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 10 Prosinac 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 343
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje MermaidDreamer Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Svibanj 2013 u 12:02
Moj najstariji (sadila sam tri puta, iz tri različita izvora).
Ovo je sađeno 20.02.

Nikada ga nije bilo, nikada ga neće biti, a još malo ga ima.
Na vrh
Betty Boop View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 24 Prosinac 2012
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 1660
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Betty Boop Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Lipanj 2013 u 22:19
Otvaram sezonu cvetića na ovoj temi smile213smile84

Sasvim slučajno sam sinoć zapazila pupoljak



A danas me je moj voljeni Cardinal obradovao prvim cvetom ove godine



The impossible is often the untried.
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Lipanj 2013 u 22:21
Prelijep je cardinal, meni istom proviruju.....
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Lipanj 2013 u 08:54
moji već neko vrijeme cvijetaju!
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
sandey View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 18 Lipanj 2013
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sandey Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Lipanj 2013 u 10:25
Pozdrav svima!

Posadila sam slak uza zid koji želim prekriti, pa me zanima koji razmak treba biti između biljaka da bi mi se prekrio cijeli zid? ja sam stavila na razmak od nekih 30-ak cm. Da li je to dovoljno gusto ili da posadim još po jedan između svakog?
Hvala na odgovoru.
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Lipanj 2013 u 08:56


<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Kolovoz 2013 u 13:46
jutros me je obradovao prvi cvjetak

<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
stefica.n View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 09 Ožujak 2012
Lokacija: Sl.Brod
Status: Offline
Bodovi: 1443
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stefica.n Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Kolovoz 2013 u 16:29

meni procvijeto i jedan bijeli
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Rujan 2013 u 22:33


<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Rujan 2013 u 22:46
Kod mene još poneki cvijet....


Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Rujan 2013 u 22:49
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 10111213>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.