Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Penjačice
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Ipomea, slak ukrasni, ladolež
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Ipomea, slak ukrasni, ladolež

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 89101112 13>
Korisnik
Poruka
jasss View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 27 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 39
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jasss Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Siječanj 2012 u 16:33
Koliko treba otprilike od sjetve do cvjeta ovog ljepotana?... i dali brze procvjeta ako ga se sije u kući ranije... Smile
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Siječanj 2012 u 20:56
Jass ne žuri sa sijanjem slaka,dok ne otopli.On može da se sije direkt u baštu .Ako ga posiješ u kužu,jako brzo raste teško češ ga moži obuzdati u saksiji do presađivanja napolju.Ja sam sijala samo cardinala u saksijice pa presađivala,ostale sam sijala direkt u zemlju u martu kad prođe opasnost od velikih minusa.Oni cvjetaju samo rano ujutro,cvijet jako kratko traje i traže puno mjesta.Pogotovo one starinske sorte..Cardinal i gumocilit zauzimaju manje mjesta ali imaju i manje listove i manje cvjetove.Meni je cardinal najdraži i zahvaljujući jednon dobroj duši opet imam par sjemenki tog  slaka..
Evo par starih sličica,onih, meni najdražih slakova..prvo cardinal

ovaj zvjezdasti

ovame sam zaboravila ime..

ovaj je kupljen pod crnim a ispao je tamno plavi

imala sam ih raznih boja i oblika.Njamanji cvjet imaju carinal i
gumocilit ,a najveći H.blue..Imala sam i sa šarenimc vjetićima nalik na petunije ali nemam sli,e ne mogu naći ni jednu sem one pakovanja.Evo ovako izgledaju

Jedina mana im je što zauzmu puno mjesta,traže penjalice i cvjet kratko traje..


Jupiiiiiiiiiii
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Siječanj 2012 u 21:02
alisa taj kardinal je prekrasan, nisam takav vidjela uhvati sjemena Wink, meni se inaće slak sam rasijava tako da ga ni nesijem nego čupam jer niće i gdje treba i gdje ne treba 
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Siječanj 2012 u 21:25
Da,i meni je nicao svugdje taj obični.Sam se rasije.Ali  H.Blue i cardinal neće se rasijati.Cardinal  da skroz malo sjemena,jako je škrt.Ja sam bila ostala bez njega,pa sam ove godine dobila sjemenke.Rado ću podjeliti ako ih bude :D

Jupiiiiiiiiiii
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Veljača 2012 u 15:35
Sve sam pročitala i odluka je pala- ove godine definitivno sijem slak na moju terasu!!!Smile
Na vrh
darijaz View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 20 Siječanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 138
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje darijaz Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Veljača 2012 u 09:18
pitanje za sve dali neko zna  za grmoliki slak. i dali je netko uopće imao ga patuljasti grmoliki slak.
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Veljača 2012 u 11:24
Ja sam imala patuljasti,ali kao penjačicu.Ne znam za takvu vrstu slaka?Da ne misliš na  Convulvulus cneorum?
Jupiiiiiiiiiii
Na vrh
darijaz View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 20 Siječanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 138
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje darijaz Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Veljača 2012 u 18:37
 bingo alisa, srebrenoliki slak ili već  convulvulus cneorum. jesi li ga imala.  Gdje si ga kupila sjeme ili sadnica. Ako je sadnica  moguće je da ga imaju ljudi koji prodaju  cvijeće na placu.Sory ako sam vas  sve zbunila .negdje je pisalo patuljasti  a  negdje srebrenolikiThumbs%20Up
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Veljača 2012 u 20:22
Nisam ga imala..Imala sam patuljasti slak,ali ne i ove vrste grmolike...Lijep je.Sretno u pronalaženju ove biljčice..
Jupiiiiiiiiiii
Na vrh
azriela View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 14 Veljača 2011
Status: Offline
Bodovi: 384
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje azriela Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Svibanj 2012 u 10:32
slak i dragoljub se vole:)


Uploaded with ImageShack.us
dosadna ko tekut
Na vrh
azriela View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 14 Veljača 2011
Status: Offline
Bodovi: 384
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje azriela Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Lipanj 2012 u 19:06


Uploaded with ImageShack.us
dosadna ko tekut
Na vrh
azriela View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 14 Veljača 2011
Status: Offline
Bodovi: 384
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje azriela Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2012 u 15:28


Uploaded with ImageShack.us
dosadna ko tekut
Na vrh
Wolfsbane View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 11 Ožujak 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 708
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Wolfsbane Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Lipanj 2012 u 15:26
moj se popeo po penjalici skroz do vrha, nadam se da ce se ugustiti sada malo:


evo izbliza cvijeta varijante carnivale di venezia:
velika gorica
Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Srpanj 2012 u 15:42
Slak koji sam kupila od Nine (ona ga je dobila iz Češke), trajnicu (ali unosi se preko zime), razbečario se u podnožju klematisa, i sve se bojim da će prisvojiti cijelu penjalicu i prekriti klematis (što uopšte nije loše !!), jer je u 2 tjedna potjerao stabljike 1,5m u visinu !!




Uploaded with ImageShack.us

Istina, bok, zaboravila sam već kakve boje cvijetove ima, ali nadam se da ću jako skoro saznati !!

A za ove slakiće sa filigranskim listićima se predbilježujem za sjeme, a zauzvrat dajem sjeme svoga !!  Sijala sam i ovaj "filigranski"jer sam sjeme dobila od tikvić, ali ga je izgleda dokrajčio ovaj zadnji mraz i hladan vjetar !!
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Srpanj 2012 u 13:50
evo i slikice mojeg novog slaka ulovljenog neki dan, čisto da se podruži s vašim ljepotanima.
Ipomea quamoclit


belica,zagreb
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Srpanj 2012 u 09:40
Belice, preeeeeeeeeeekrasan taj crveni.
Evo moje Cehinjice:
 
Uploaded with ImageShack.us
 
 
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Srpanj 2012 u 11:02
Ajme Nina, koji prekrasni cvijetovi !!!  Moj slakić (tvoja čehinja !!!!Heart)ima milion pupoljaka !!  Kad se razbečari cijela penjalica od klematisa će biti njegova !!!   Ajme ća je lip !!!


Jedva čekam da se ucvijeti !!  Nina,  hvala ti kaj si mi omogučila da uživam u ovoj ljepoti !!     smile79
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Srpanj 2012 u 11:56
Free, ja u njemu mnogo uzivam. Bude po 50ak cvjetova odjednom. A lavanda boja je posebna car. Naravno, kao svaki slak, cvjetovi uvenu jos tijekom dana...ali to je inace osobina slaka. Ja i tako uzivam u njemu uglavnom rano ujutro dok pijem kavu, a poslije u danu ne stignem niti poviriti.
Jako lagano se hvata, dovoljno je da mu se grana takne zemlje. I super radi sjeme, i super klija iz sjemena, tako da je bas zahvalan.
Primijetila sam da mnogo brze cvate ako se granama kidaju vrhovi.
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Srpanj 2012 u 12:10
Da li je nekome procvjetao dupli ljubicasti slak? Ja sam kupila sjeme ali nije procvjetao dupli vec obicni. Lijep je i takav ali nije dupli......
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
Ksan View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 29 Siječanj 2012
Lokacija: Baranja
Status: Offline
Bodovi: 1303
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ksan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Srpanj 2012 u 19:21
Ovo će definitivno biti moj izbor nagodinu, jedva čekam proljeće.  Moram još samo malo više pročitati što voli sigurno ću mu naći mjesto. Vaše slike su prekrasne.
''Nema ljepše nade od one što je nikla iz tuge i nema ljepših snova od onih što ih rađa bol.'' - IVAN CANKAR
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 89101112 13>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,234 sekundi.