Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Penjačice
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Ipomea, slak ukrasni, ladolež
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Ipomea, slak ukrasni, ladolež

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 910111213>
Korisnik
Poruka Obrnuti redoslijed
Željka View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 424
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Željka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Prosinac 2008 u 19:35
Posadila sam po dvije biljke na svaki stupac, ima 4 stupca i južna je strana kuće. Ma, svi su se divili tko god je ušao u dvorište, izgleda kao neki rasni puzavac a zapravo je skoro korov. Susjedima sam podijelila hrpetinu sjemena. Zalijevala sam ga po potrebi, ništa posebno. Toliko je brzo rastao da ja više nisam znala uplitati grane, a morala sam jer bi izgledalo bezveze.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Prosinac 2008 u 22:38
Ovaj tvoj slak kao da raste u prašumi, moj je ove godine bio jadan jer je bila suša, ali prošle godine je više padalo kiše i bio je dobar, ali ne kao tvoj.
život je more
Na vrh
Željka View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 424
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Željka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Prosinac 2008 u 22:34
evo moj slak od ljetos

Bilo ga je posvukud, čak i po krovu kuće, svi susjedi su žicali sjeme, stvarno izuzetno zahvalna biljka, začas je ogromnih razmjera.
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Prosinac 2008 u 22:05
Evo kako izgledaju čahurice sa sjemenjem, a sjeme može biti crne i svjetlo smeđe boje:


Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Listopad 2008 u 21:27
Točno Blackness, sad sam pronašla u bilješkama da sadrže haluciogenu drogu koja snažno utječe na psihu....
Na vrh
Blackness View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 29 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Blackness Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Listopad 2008 u 20:18
Originalno poslano od člana angi angi napisao:

e. kad smo kod sjemena,
kažu da su sjemenke vrlo otrovne, dok sama biljka nije opasna


Oprosti, al duzan sam ispravljati ovakve stvari ;)
Sjemenje slaka nije otrovno, vec samo psihoaktivno, sto objasnjava veliku potraznju u zadnje vrijeme
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Kolovoz 2008 u 22:31
Manči na žalost nije, ovo je jednogodišnji i svake se godine sije ponovo, zato skupljam sjemenke.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Kolovoz 2008 u 22:21
Mi ga zovemo dobrojutro iliti buongiorno....zbog jutarnjeg cvjetanja, naravno....
Da li imate onaj što ga zovem ludo buongiorno, njegovi zadebljali korjen ostane u zemlji i slijedeće proljeće udara ponovo...ne treba sijati...imam ga na otoku....strašno je izdržljiv i ne da se lako iskorijeniti....list mu je lagano rascjepan na 3 dijela.....da li je to isti rod???
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Kolovoz 2008 u 21:00
Slak mi je sve ljepši i ljepši, a prvo što ugledam kad  se probudim su njegovi predivni cvjetovi.
 
 
 
 
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Kolovoz 2008 u 23:06
Ja svake godine sijem slak uz žičanu ogradu kraj kuće, super sam zadovoljna njime, odlično se pentraju uz ogradu:



Jedino je malo više posla ukloniti ga s ograde kad se posuši zimi.
I šteta što cvate samo prijepodne, baš ima krasne cvjetiće.
Na vrh
maya View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Lipanj 2008 u 11:46

Na mome ladolezu se pojavio prvi cvijet.Prelijep je i plav.Jedva sam ga primjetila posto je procvjetao u dnu gdje je lisce najgusce.Za sada mu je dobro u saksiji,nadam se da ce tako i ostati.

Nije isto zivjeti i biti ziv!
Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Travanj 2008 u 11:46
lana nosi ga kod mame Big%20smile
Na vrh
lana_1 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 1069
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana_1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Travanj 2008 u 11:44
joj ja slak posijala u posudicu promjera 15 cm
mislila da je to nešto malo, da mu ne treba puno prostora, mislim da ću imati problema, mjesta na balkonu više nemam a ako se to tako širi....a niknuo mi je baš bujno, jedino da ga u mame u vrt presadim
Na vrh
primorka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 769
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje primorka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Travanj 2008 u 08:59

Znači danas krećem po svoju vrećicu sjemenja :)

Jedino ću zbog kiše malo pričekati sa sijanjem.
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Travanj 2008 u 18:42
Od dvije vrećice evo što je izašlo, što ga je više to je ljepši.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
ines View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1095
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ines Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Travanj 2008 u 17:49
Neće mu sigurno smetati, oni rastu ko ludi.
Na vrh
Dalmax22 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 665
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Dalmax22 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Travanj 2008 u 09:15
mislim da nece ako se on bude sirio posvuda pa i po suncu
Na vrh
primorka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 769
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje primorka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Travanj 2008 u 09:12
Razmišljala sam ga posijati uokolo jednog panja, ali panj je u hladu.
Hoće li mu to smetati?
Na vrh
xenia64 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 752
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje xenia64 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Travanj 2008 u 22:17
Evo moji slakovi od prošlog ljeta. Puno bolje rastu u vrtu nego na balkonu u posudi. Super je kad hoćeš nabrzinu sakriti ružne detalje, zidove i sl.
 
 
 
 
 
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Travanj 2008 u 21:51
Posadila sam nešto van a mislim nešto u teglu jer mi na par mjesta treba baš  nešto takvo ali u tegli.Bum probalaWink
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 910111213>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.